Příspěvky uživatele - 134.38

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Správna prebierka plodov, 31.5.2012
"Maloplodé odrůdy probírám na vzdálenost min.15 cm a velkoplodé na vdálenost min.20 cm ." A nie je to práve naopak? Maloplodé nechať na väčšiu vzdialenosť, teda menej na konároch, aby narástli väčšie a veľkoplodé nechať na menšiu vzdialenosť?... celý příspěvek >
Rubín - mravenci a mušky nebo mšice, 30.5.2012
Voška na strom priletí, lepkavým pásom tým nezabránite. Ten chráni strom hlavne pred mravcami (ale aj iným lezúcim škodlivým hmyzom). Mravce vošky chránia pred ich prirodzenými nepriateľmi. Keď zamedzíte prístup mravcov k voškám, veľa krát sa stane,... celý příspěvek >
Správna prebierka plodov, 30.5.2012
Chcem sa opýtať, ako správne vykonávať prebierku plodov - konkrétne, či odtrhnúť iba plod a stopku ponechať alebo odstrániť plod aj so stopkou? Otázku som dal medzi jablone, ale budem rád, ak sa vyjadríte aj k ostatnému ovociu. Napríklad som niekde... celý příspěvek >
Granny Smith, 30.5.2012
Tak mi napadlo (pod vplyvom neskorých jarných mrazov a náročnými pokusmi niektorých prispievateľov na fóre o záchranu aspoň časti úrody) či by sa takýto poloskleníček nedal využiť aj na pestovanie marhúľ? Možno budete inšpiráciou pre ďalších... celý příspěvek >
Rivan, Burlat, Kaštánka, 23.5.2012
A ktorá sa viac hodí na zaváranie?
Meruňky Pincot a Kioto, 16.5.2012
Niekde som čítal, že na marhule vošky moc neidú...
Poraďte jak a kdy a na co roubovat švestky, 23.4.2012
Nikto to nikdy neskusil? Môžem bočné, kvetné puky olámať a nechať iba prostredný, listový?
Poraďte jak a kdy a na co roubovat švestky, 18.4.2012
Ešte by som mal jednu otázku: Keď som odoberal rouby, väčšina letorastov na materskom strome mala kvetné puky. Čo sa stane, keď zaštepím letorast s kvetnými pukmi?
Poraďte jak a kdy a na co roubovat švestky, 17.4.2012
Vďaka za reakcie. Takto som pri štepení ešte neuvažoval. Je pravda, že niektoré zaštepené konáre, ktoré boli vodorovné a nízko položené sa mi na slivke neujali. Tento rok to skúsim znovu a staré konáre pri minulom štepení ponechané ako "ťažne"... celý příspěvek >
Poraďte jak a kdy a na co roubovat švestky, 17.4.2012
"Katinku ste navrúbľoval perfektne, ale materský konár je vodorovný... " Chcem sa opýtať, či je chyba štepiť do vodorovne rastúceho konára? Je potom nižšia pravdepodobnosť ujmutia? Vďaka.
Nerašící na podzim vysazená meruňka, 10.4.2012
Moja marhuľa sadená pred rokom sa tiež ešte len prebúdza. Vaša môže začať pučať ešte neskôr.
Višeň do 1m skruže, 30.3.2012
Len na inšpiráciu: niekde som čítal odporúčanie pestovať v takejto betónovej skruži čučoriedky. Je to celkom praktické - izolácia kyslej rašeliny od vonkajšieho prostredia, vhodná veľkosť... Už len nasypať dostatok rašeliny a hotovo.
Stříhat a neudělat více škody než užitku?, 28.3.2012
Zasadil som podobnú broskyňu. Pekne vyvinutý stromček, bočné konáre hrubé viac ako 1cm... Ja som už ostrihal. Pri broskyniach býva niekedy problém s ujatím, preto som ostrihal už skôr, aby živiny nešli zbytočne do dreva, ktoré aj tak odstránim a... celý příspěvek >
Vypestovanie vretena, 20.3.2012
Je to Šampion na MM106. Takže spodné konáre v metrovej výške sú OK?
2. rok letní jabloně Piros, 19.3.2012
Žiaden strach. V podstate sa jedná akoby o novozakúpený špičiak. Rozmyslite si, v akej výške chcete, aby sa strom rozkonároval. K tomu pripočítajte cca 6 pukov a nad nimi zastrihnite. Z vrchných pukov potom narastú nové vetvičky. Jeden necháte ako... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika