Příspěvky uživatele - 119.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Granny Smith, 18.8.2011
Odrůdu Granny Smith jsem pěstoval cca 19 let. Pořídil jsem si ji z recese od jednoho zahradníka, který se zabýval novinkami a měl v celku přístup k roubům, neboť jezdil do sadů téměř po celé Evropě. Když jsem tuto odrůdu viděl v jeho sadu... celý příspěvek >
Bluefree za Jojo, 11.6.2011
Musím konstatovat, že pološvestka Jojo je u mne na zahradě letos poslední sezonu. Na podzim se s nimi rozloučím. Mám ji letos asi devátým rokem. Chuť absolutně neuspokojivá. Máte někdo prosím osobní zkušenost z odrůdou Čačanská rodná? Děkuji.
Děkanka robertova, 23.5.2011
Děkanku mám asi osmým rokem vysazenou mezi ostatními hrušněmi a to ve tvaru štíhlého vřetena. Doposud jsem nesklidil ani jeden plod. Letošní rok byla obalena květem. Po odkvětu zůstaly plůdky rovnoměrně jakoby po ruční probírce. Ovšem jediný den... celý příspěvek >
Odrůda Pinova, 30.4.2011
Vážení přátelé, chtěl bych Vás rovněž poprosit o vlastní charakteristiku odrůdy Pinova. Pěstování v Čechách. Např. zda každoročně dozraje, chuť a porovnání s podobnou odrůdou, hlavně skladovatelnost v běžném sklepě, neboť dostupné zdroje se velmi... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 23.4.2011
Otava podzim? Toť velký nesmysl jest. Otava v běžném sklepě vydrží do poloviny dubna (k tomuto období se u nás skonzumuje) Je to odrůda rezistentní, netrpící ani pihovitostí, doporučená pro ekologické pěstování. Chuť je navinule sladká, aromatická... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 17.4.2011
Dovolím si poznámku k Čačanské ranné. Dle mého názoru je to asi nejhorší slivoň s jakou jsem se za svůj život setkal (v mých podmínkách) Měl jsem ji hezkou řádku let. Byla málo úrodná (mrazová kotlina)  a konzumní zralost trvala maximálně pět... celý příspěvek >
Zelená renglóda a Ontário, 17.4.2011
Chuťově je Z.R. opravdu podstatně lepší. Ontario je vzhlednější a velmi ho napadají vosy. Rovněž vychvalovaná mirabelka Belamira Zelenou Renklodu v chuti nepřekoná, dokonce ani ne v obsahu cukru (měřeno 3 roky po sobě)  U té Zelené Renklody je... celý příspěvek >
Těchobuzická, 17.4.2011
Souhlasím, mám ji asi osm let, ovšem úroda vždy slabší. Dlouho jsem ji sestřihával a tvaroval korunu, takže jsem jí zpozdil, ale dle slov šlechtitele se úroda údajně zvětší, přestože to asi nebude žádný dříč na plnění sudů na pálenku, tak chuťově je... celý příspěvek >
Pozdní odrůdy slivoní v roce 2010, 15.4.2011
Dobrý večer, mohl by se prosím někdo vyjádřit k odrůdě Čačanská Rodná. Prosím z vlastní zkušenosti. Děkuji.
Zvonkové, 13.4.2011
Zvonkových mám asi 10ks, ovšem nevím jak moc jsou nebo nejsou v této době narašené, ačkoliv rašilo vždy pozdě, jsou na MM106, možná že by se s nimi dalo ještě hýbat.
Švestka Jojo, 7.4.2011
Po prodeji takovéto zrůdy zákazníkovi bych se styděl nazývat se školkařem.  Bydlíteli někde poblíž, napište a zastavte se, dám Vám odrůdu Jojo zdarma.            S pozdravem Milan Boštička
Série Top, 25.1.2011
Pře někoílika měsíci jsem zde položil otázku, jak se Vám letos vydařila odrůda Toptaste (přesnou citaci nebudu hledat.).Bohužel, bez odezvy. Touto otázkou jsem sledoval výkyv této odrůdy v jednotlivých sezonách. Ke sklizni této odrůdy v roce 2010... celý příspěvek >
Místo na dvě hrušně - poraďte, 24.1.2011
Konferenci nebo Bosc. lahvice a zimní Bohemica. Osobně bych volil Konferenci a Bohemicu.            S pozdravem Milan Boštička
Očkování / roubování broskvoní, 3.1.2011
Ano záleží ovšem kde byly přes zimu uskladněny. (zateplená hala atd) Jinak řečeno "rouby musí být vhodné pro roubování" a to je ten problém.
Očkování / roubování broskvoní, 2.1.2011
Pro hosta 58118.    Nemusíte se roubů ptát proč nepřirůstají, já Vám to povím. Broskvoň lze bez problémů roubovat, jako například meruňku, ovšem je velký problém s uchováním roubů. Většinou odeberete roub a on už je částečně narašen... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika