Příspěvky uživatele - 178.235

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ovocné stromky nerostou, 11.8.2017
Ano, máte plně pravdu, předpokládám,že mezi námi takoví "sadaři do důlků" už nejsou.
Ovocné stromky nerostou, 10.8.2017
Moje zkušenost je opačná.Po kolektivizaci se ze zahrad staly záhumenkové lány, zdravé stromy vymýceny a léta byly pěstovány jen určité plodiny (obilí),bez organického hnojení těžkými stroji -sklizeň kombajnem.Po vrácení pozemků vlastníkům navíc... celý příspěvek >
Ovocné stromky nerostou, 10.8.2017
"Další otázkou je, co rostlo na pozemku předtím".Je to velmi podstatný argument.Vyždímaný pozemek z bývalého záhumenkového lánu, je nejčastěji zbaven veškerého humusu a udusán těžkými stroji, což má k zahradnímu složení ornice daleko a neobnovíte... celý příspěvek >
Třešen Kordia, 29.7.2017
U mě Kordia opět neselhala, plody nádherné velikosti, ale méně.Strom po 20 letech má kmen v průměru 30 cm a koruna 6m.Narouboval jsem novou odrůdu Granát vedle ní.Odrůdy od 5 třešňového týdne pozdnější  nesázím kvůli vrtuli. AB
Vinaři z okolí Frýdku-Místku, 29.7.2017
Gratuluju.Hlavně k "mojí" odrůdě a to je Hibernal.Bude zajímavá jeho chuť oproti té ze Slovácka.RR a Hi jsou tam skvělé, vůně nenahraditelná.
Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?, 19.7.2017
Možným východiskem je vlastní plot zbourat, aby problémy s údržbou a růstem plevelů nebyly tak palčivé. Pokud bude nedbalý soused chtít, povolit mu stavbu vlastního plotu s vysokou podezdívkou.Je to ale stejně řešení"z bláta do louže".
Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?, 19.7.2017
"Co chceš, můžeš!" Ohleduplnost a slušnost se ošetřit zákonem nedají.Byly by to tlusté knihy, které by stejně nikdo nečetl.A tak máme také v prodeji i jiné potraviny, než ostatní státy.Možná vlastní zásluhou.
Co to je za revu? Nepne se, 18.7.2017
U levé sazenice je vidět úponek.Některé sazenice, zpočátku,než zesílí (např.Venus)mají tyto tendence, ale jen do doby, než zarodí.Přihnojování do květu a také dostatek vody jim prospívá.Musíte se včas také rozhodnout o tvaru keře.
Co připevnit na plot - ochrana proti vzrostlé trávě od souseda?, 16.7.2017
Nekonečné téma, nejhorší jsou kopřivy se svými kořeny a semeny.U nás se této problematice myslím věnuje zákon o rostlinolékařské péči, což je dost málo a proto je případů tohoto druhu více než dost.Dobrou pověst nám to nedělá...
Distillery Kleiner, zajímavý marketing nebo si jen dělají srandu?, 14.7.2017
a za třetí : letošní úroda u durancií i švestek je opět téměř nulová, takže o mandlové příchutí slivovice si necháme zase jen zdát. A povidla také nebudou.  AB
Skoré hrušky hniličky, 12.7.2017
Na téma červencových hrušek si počtěte v rubrice Červnová, kde je také dost fotografií. AB
Co Vaše réva 2017, 26.6.2017
St.Martin obrůstá ze zálohy.Je překvapivě vzrůstný a klidně bych ho oželel.Víc mě mrzí ztráta Severu, který se špatně vzpamatovává po mrazu.
Hrušen neprospíva - poraďte, 26.6.2017
Pokud je podnoží stromku kdoule, pak je náročnější na přísun vody a případné přistínění by mělo vést k jeho zotavení.Do podzimu je dost dlouhá doba k definitivnímu rozhodnutí.AB
Hrušen neprospíva - poraďte, 24.6.2017
Tak si myslím, že se hruškách nachází v tvrdých podmínkách, bez zálivky a zkypřeného povrchu.
Postřik na pilatku, 16.5.2017
Problém bude spíš v tom, že pilatky Vás už asi předběhly.Stříkl jsem včas, plody švestek domácích ale vzal mráz.Ranějším odrůdám nějaký plod zůstal.U meruněk obstála VP.  AB
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika