Příspěvky uživatele - 81.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kam se poděl Šampion?, 21.9.2011
V dobách největší slávy Šampionů jsem je pěstoval i jako polokmeny na semenáči. Nemohu potvrdit přirozený růst bez potřeby řezu. Pokud se neřezaly, rychle zastavily růst a na konci mírně převislých větví plodily shluky drobných nejedlých plodů.... celý příspěvek >
Špendlíky, 21.9.2011
Je to jinak. Zaměňují se 3 druhy těchto žlutých peckovin,  které se vzájemně pletou. 1. Špendlíky - vypadají (a trochu i chutnají) jako menší žluté švestky. Jdou od pecky, pálil se z nich velmi jemný destilát, hlavně na Zlínsku, ceněný víc než... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 8.9.2011
Lihovému kvašení asi k.c. vadit nebude, ostatně už to samo kvasí. Spíš je otázkou, jak moc bude víno kyselé a jestli se kvůli té kyselosti nebude muset naředit a dosladit. 
Mac Intosh a Lobo, 8.9.2011
Možná v některých polohách ano. U nás byly Mac Intoshe chuťově průměrné a velmi strupatěly. Lobo mám stále, plodnost dobrá, ale skladovatelnost kratší. Taky má menší plody. Stejně jako M.I. a Spartan. V dobrém roce a ideální zralosti to jsou (byly)... celý příspěvek >
Černé větve - co je to za nemoc?, 5.9.2011
Pane Paľo, tak, jak si Vašich znalostí vážím, tak tu zálivku fungicidem považuji, nezlobte se,  za úlet. Umíte si představit, jak velká je a jak hluboko sahá kořenová soustava dospělé jabloně a kolik by bylo zapotřebí roztoku fungicidu, aby jím... celý příspěvek >
Jak odstrnit sanytr, 14.7.2011
Sanytr je počeštěná zkomolenina nepříliš správného termínu sal nitrans - dusičnatá sůl. Většinou vystupuje z zdí, kterými byly obehnány chlévy nebo do nich vzlíná voda znečištěná duskatými látkami. Způsobů, jak se ho zbavit (spíš zamaskovat) je víc,... celý příspěvek >
Opelenie čerešna + višňa, 16.6.2011
Cizosprašnost a autosterilita jsou podle mě synonyma
Zelená renkloda x Těchobuzická, 16.6.2011
Připadá mi, že odolnost Zelené renklódy hraničí s tolerancí k této chorobě. V posledních letech se mi zdá, že renklódy jsou menší než v minulosti, koruny prosychají a víc trpí úžehem. Jestli se na tom podílí i předpokládaná přítomnost viru, se mohu... celý příspěvek >
Jsou to plané výhony?, 26.5.2011
Keřové růže jsou obvykle pravokořené, takže výhony by plané být neměly.
Podnož ptáčnice, 4.5.2011
To je bez problému. Ostatně většina prodávaných stromků s korunkou předčasného obrostu byla roubována na jaře téhož roku (nebo očkována v létě minulého)
Douzeni koupeneho uzeneho, 21.4.2011
To je pravda sic Žanetka se dá koupit, já beztak raději používám 60ml stříkačku do injekčních dávkovačů.    Když to píchnete blbě, nositeli to už neublíží...
Třešeň dvoják, 21.4.2011
Ten Váš dvoják, Rony, pravda žádný krasavec není, ale to je jediné jeho minus. Jinak je to normální zdravý strom. Plodnost se od pěkně tvarovaného kultivaru s jedním termináulem zásadně lišit nebude. Nemyslím, že by jeho budoucnost byla nějak omezna,... celý příspěvek >
Douzeni koupeneho uzeneho, 21.4.2011
Mohu Vás ovšem s klidným svědomím ujistit, že pro úspěšné uzení masa nemusíte mít vůbec žádné podmínky k jeho naložení.   Pokud udím v létě větší množství, než se vejde do lednice, jednoduše jednotilvé kusy nastříknu lákem přímo do čerstvého... celý příspěvek >
Pozdní postřik proti kadeřavosti, 11.4.2011
Blastospory houby kličí ve vlhkém počasí. Letošní jaro je nezvykle suché.
Banánové slupky, 5.4.2011
...jistě hodně postříkané, takže je asi nejlepší vyzkoušet a pak se uvidí. Jak tím vyzkoušením poznáte, nakolik bylo jejich postříkání silné či škodlivé?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika