Příspěvky uživatele - 59.254

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nejaromatictejsi odruda, 11.7.2013
Ahoj Petře. Nemohl jsem si nevšimnout jisté dvojsmyslnosti v Tvé poslední větě! Nevědět že jsme na fóru o meruňkách... Na mé 2-leté Leskoře, doufám, právě dozrávají 2 první plody čekajíce na mě do pátku. I Pinkcotek by se měl nalívat...(přesně... celý příspěvek >
Hedelfingenská versus Kordia, 10.7.2013
Díky za zajímavý příspěvek obohacený kvalitními fotografiemi (Petrovo oko zaplesá nejen nad Leskorou). Máme-li obě výše zmíněné porovnat, tak v neprospěch Hedelfingenské hraje i další známý fakt, a to nižší odolnost k praskání v době... celý příspěvek >
Třešeň Celeste, 3.7.2013
Těžko dělat závěry z mladého roubu, ale jak je to s praskáním plodů u odrůdy Celeste, pane Vysloužile či náchylnosti k monilinii v květu? Přece jen pár plodů máte a bylo deštivo... Troufáte si odhadnou průměrnou váhu plodů? 10-11-12-více gramů? Díky.... celý příspěvek >
Odrůda Alegro, 25.6.2013
Do jablek daleko, přesto však navnadím... Letní odrůda jabloně Allegro: cituji z Fytosu Plzeň "Letní odrůda rezistentní ke strupovitosti velmi dobré chuťové kvality Původ: ÚEB AV ČR, Střížovice - kříženec JULIA x AMETYST, přihlášena k... celý příspěvek >
Chrudimská, 20.6.2013
A i kdyby nějaký gen rezistence měla, monogenní rezistence není z dlouhodobého hlediska trvalá. Viz prolomení genu Vf strupovitostí. Samozřejmě jde o úplně jiný typ patogena, ale myslím, že stejně výrazně mutovatelného. Zdraví Mittwoch
Tank mix: Baycor, Calypso, Omite, 13.6.2013
Dotaz zkušenějším chemikům: Lze provést tankmix Calypso (mšice, obaleč) + Discus (padlí) a případně + Ledek vápenatý (fyziol. skvrnitost plodů). Díky. Zdraví Mittwoch
Opylení bez včel, 7.6.2013
To já jsem s Van nespokojen. Ne s její chutí - ta je špičková. Problém je s její plodností a náchylností k monilii plodů. Každoročně v době květu bílá koule, ale násada slabá (v blízkosti Troprichterova a v okolních zahradách další odrůdy). I to... celý příspěvek >
Vylamování květů u mladých stromků, 5.6.2013
Já razím názor, že když už stříkám proti mšicím/pilatkám apod., proč neudělat tankmix a nepřidat kalíšek Vegafloru. Jinak vidím jako základ v hubení plevelů v míse kolem mladého stromu (případně mulč) a jejím každoročním obohacení o cererit a... celý příspěvek >
Vylamování květů u mladých stromků, 5.6.2013
Včera jsem se díval na stránky Fosfy a listová hnojiva dělají. Mittwoch
Jakou kyselejší odrůdu jablek?, 23.4.2013
Z novějších ještě Vanda, Lipno, Karneval, navinulejší je i Topaz. Zdraví Mittwoch
Kniha vs. Sadarstvi.cz, 17.4.2013
Děkuji za odpověď. s potěšením jsem zjistil, že se kniha dá sehnat v antikvariátech a opatřil si ji. Díky!
Kniha vs. Sadarstvi.cz, 10.4.2013
Dobrý den, Už nějakou dobu nejedou stránky sadarstvi.cz, které někteří z Vás znáte. (V jiných tématech jsem viděl odkazy na tento web). Mám ale silný pocit, že jsou tyto stránky přepisem nějaké pomologické knihy vydané v 80. letech minulého... celý příspěvek >
Vaše chutě tipu gold nebo renet, 8.4.2013
Renety jsou na mě moc kořeněné. Ale pokud jsou naředěné, tak to je jiná! Preferuji však spíše "goldenoidy". Zdraví Mittwoch
Kde sehnat broskvoň Catharinu (NJC 83)?, 18.3.2013
Doplním jen, že pan Přasličák z Krnovska považuje Catherinu za vůbec nejchutnější broskev. Dle jeho slov je velmi šťavnatá a patří u něj k nejotužilejším broskvoním - přinesla částečnou úrodu i při mrazu mínus 5°C v době květu. Radši budu ochroupávat... celý příspěvek >
Štíhlé vřeteno, 4.3.2013
Zatím jsem si vždy hrál jen s provázky. Letos budu poprvé zkoušet plastové fixační sponky - sám jsem zvědav. Zadejte do vyhledávače ASTFIX I/II. V jednom zajímavém e-shopu z Náměšti nad Oslavou je mají. Zdraví Mitwoch
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika