Příspěvky uživatele - 56.251

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Oullinská renglóda, 27.7.2011
Oulinskou asi oželím a radši pořídím/přiroubuji k Zelené a Althanově Nancyskou mirabelku, Ontario (pomol. slíva?) a Bellamiru (mirabelka). Taky byla nedávno v zahrádkáři zajímavá německá Miragrande (též mirabelka?) Dále mě láká Tipala a Rheingold,... celý příspěvek >
Čačanská lepotica, 15.7.2011
My máme Čač. Lepotici v 550m. v drsnějším klima, mírný S svah a plodila jak blbá, než nám ji téměř celou rozlámala před 2 lety vychřice (špatně zapěstované kosterní větve). Jinou jsem jedl pouze ze 340m.n.m. a chuťově byly srovnatelné, vyjma doby... celý příspěvek >
Kordia je nepřekonaná, 14.7.2011
A štěpujete prve P-HL-A na ptáčnici a pak ušlechtilou odrůdu, nebo nejdřív ušlechtilou na P-HL-A a pak celé na ptáčnici? Jakou délku "vložky" používáte? Kde jste sehnal P-HL-A? Koupí stromku a odstraněním ušlechtilé části? Díky.
Jak na šlechtění nových odrůd, 11.1.2011
Díky za první ohlasy. Zda vydržím se neví, ale zkusit to chci určitě! Přece jen se mi zdá, že hlavní hráči na šlechtitelském poli se zabývají hlavně tržními odrůdami márketového typu. (Ad jablka) Bohužel, ale chápu je - investované peníze se musí... celý příspěvek >
Border kolie, 10.1.2011
Dobrý den, border kolie může být určitě chována i v bytě, naopak je to plemeno velmi společenské, takže určitě bude rádo doma s páníčkem (línají ale poměrně dost). Na druhou stranu je nutné myslet na to, že je to plemeno které bylo štechtěné k práci... celý příspěvek >
Jak na šlechtění nových odrůd, 9.1.2011
Dobrý den. Chtěl bych pokusně provést některá křížení (jabloně, slivoně, hrušně), ale schází mi znalosti a zkušenosti. Jsem mlád, chuť mám a štěstí se snad s časem dostaví. Máte někdo zkušenosti, nebo se mám obrátit na p. Kumštu? Jde mi hlavně... celý příspěvek >
Hnojení broskvoní, 18.12.2010
...fosfáty z pračky?!
Ako uchovať vrúble, 16.12.2010
Já loni skladoval rouby zabalené do netkané textilie volně na pozemku (na místě z jihu částečně přistíněném) zahrabané sněhem a krásně vydržely (od téhož uložení ve skleníku jsem upustil z důvodu nutnosti častěji obnovovat vrstvu sněhu). Peckoviny i... celý příspěvek >
Vrúble, 1.12.2010
Přece jenom rouby chceme zachovat živé. Maso nee. :o) Některé rostliny mají docela značný teplotní šok už třeba při průvanu či vynesením z květinářství ven. Samozřejmě stromy mírného pásma se na dormanci připravují několik posledních měsíců (syntéza... celý příspěvek >
Vrúble, 30.11.2010
Ošetřil jsem tímto způsobem (50st voda několik min) loňské rouby špendlíku pocházejícího ze zamořené oblasti (5ks), rouboval anglickou kopulací za bezmrazého počasí, ani jeden se neujal. Ostatních asi 25 roubů různých švestek/pološv. se až na 2... celý příspěvek >
Bílá trnečka, 21.11.2010
Tato tzv. Bílá trnečka má být právě významně tolerantní (rezistentní?) vůči šarce a tudíž zajímavýmzdrojem pro šlechtění... Literatura je však často nejednotná, stejně jako mi pletou hlavu údaje, že Špendlík je vysoce náchylný a jinde zas, že je... celý příspěvek >
Višeň Érdi Bötermö, 7.11.2010
A tou starou odrůdou je Fanal? Měli jsme Érdi - stejné problémy - odešla letos na úžeh - 15 letý strom. Hledal jsem optimální náhradu (550m.n.m, mírný S svah) a vyšel mi ten Fanal...
Vápnění kmenu stromů, 7.11.2010
K nově vysazovaným stromkům dávám kůl vždy z jižní strany, takže první roky po výsadbě (u zakrslých téměř celý jejich život) jim kůl přistiňuje celý kmínek. Ochrana před oskusem je naprosto nezbytná. Záleží však na vzrůstu stromků - nabílený kmínek... celý příspěvek >
Mám místo na 5 jabloní, které to budou?, 3.11.2010
Top 2x5 pomezí Haná - Nízký Jeseník, 340m.n.m. JZ svah: Hana, Akane, Vanda, Diadém, Bohemia, Rajka, Rubinola, Goldstar, Angold, Topaz (nešlo to zkrouhnout na 5)
Aprimira, 31.10.2010
Zde jsem o ní něco našel...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika