Příspěvky uživatele - 65.50

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 24.1.2012
Ono je to složitější. Možná si budu protiřečit, ale tak velké rozdíly v chutích mezi těmi (opravdu) starými odrůdami a těmi novými zas nebudou.  Kdybychom nechali růst nové moderní lahodné odrůdy na vysokokmenech 50 či více let na jednom... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 24.1.2012
Staré odrůdy se dřív sázely proto, že jiné nebyly a taky ty staré byly vlastně nové.   Jezdil jsme kdysi taky v jiných autech a každé bylo jiné. Tvar karoserie, sedadel, zvuk motoru. Byla to, panečku, nádhera se svézt.. To potěšení,... celý příspěvek >
Angrest - stihle vreteno, 24.1.2012
Sám s tím zkušenosti nemám, angrešty pěstuju taky na meruzalce, ale pravokořené vřetenům podobné stromky angreštů jsem loni viděl a majitel si to docela chválil. Lepší jsou prý odrůdy vzpřímenějšího růstu. Ne kvůli kmínku, ten se dá vyvázat,... celý příspěvek >
Stará hrušeň - odrůda?, 24.1.2012
Nemyslel jsem, že by jadérko vyklíčilo právě v místě, kde nyní roste strom, ale že tak vznikaly tyto odrůdy. Ono totiž ani v minulosti nebývalo cílem šlechtitelů vytvořit, registrovat a dále rozšiřovat odrůdy hrušek s velikostí plodů... celý příspěvek >
Stará hrušeň - odrůda?, 24.1.2012
Často se jedná o náhodný místní semenáč, který když zaplodil, majiteli plody zachutnaly a tak si strom ponechal. Některé z takových semenáčů si sousedé oblíbili - právě pro vhodnost na kvas a štěpováním šířili dál. Některé odrůdy byly zpětně... celý příspěvek >
Automatické otvírání oken skleníku, 23.1.2012
Ekologic ký olej nedoporučuji. V teple skleníku se brzy rozloží a zalepí píst otvírače.
Kde sehnat malou pálenici, 23.1.2012
V mém nejbližším okolí jsou 2 palírny, každá s jiným systémem pálení. Opakovaně jsem vystřídal obě a mohu potvrdit to, co bylo psáno dříve.  Jednokotlový způsob s kolonou vypálí slušný destilát i průměrného i z velmi dobrého kvasu, ... celý příspěvek >
Piliny a dřevěný odpad, 23.1.2012
Také se nedoporučuje se používat jako mulč piliny nebo štěpky pocházející ze stejné nebo příbuzné rostliny To je trochu mýtus. V přírodě je naopak tak zařízeno, že plody slouží jako živná půda pro klíčení semen, opadané listí, jehličí a suché... celý příspěvek >
Staré odrůdy jabloní - Slovácko, 23.1.2012
S oběrem roubů si starosti nedělejte. Pokud silně nemrzne, nemá počasí na jejich kvalitu žádný vliv. Rouby peckovin by měly být již nařezané, u jádrovin je to víceméně jedno.    S určením odrůd může být problém, a to i pro odborníky.... celý příspěvek >
Kompost, 22.1.2012
Černá mazlavá hmota na spodu kompostu vznikla anaerobním hnitím. Podle mě míchání se zeminou nutné není. Stačí zajistit, aby se k hmotě dostal kyslík (vzduch) a aerobní procesy se postarají o přeměnu ve správný kompost. Pokud tu černou... celý příspěvek >
Roubovací kleště, 19.1.2012
Musel bych to vidět v akci. Když si vzpomenu, jak různé délky, síly tvaru a odstupu pupenů jsou rouby i podnože, které používám, neumím si představit, jak by se jim kleště přizpůsobily. Jistě, chceme.li   na 100 podnoží silných jak tužka... celý příspěvek >
Vyber postrekovaca, 19.1.2012
Prakticky stejný postřikovač jako výše zmíněný polsko-čínský stroj dostanete v každém hobbymarketu za tři stovky. Když ho naplníte a natlakujete (příliš moc to nejde, pojistný ventilek upustí) můžete stříkat chvíli. Jak obsahu trochu ubude,... celý příspěvek >
Pozdní zakalení slivovice po naředění vodou, 17.1.2012
Názor, že nějaká kolona umí z podprůměrného kvasu vyrobit špičkovou pálenku ukazuje spíš na malé nároky konzumenta.       Není bez zajímavosti, že naprostá většina vítězných destilátů z koštů a degustací je vyrobena... celý příspěvek >
Gascoigneho šarlatové a Deliga, Nonnetit x Starking a Nabella, 17.1.2012
Podívám se po ní o víkendu ve sklepě. Zatím jsem ji nejedl. Pravda, i jsem na ni zapomněl.
Samosprašný rakytník, 17.1.2012
Já bych muchovník nevyhazoval. Pravda, borůvkám se nevyrovná, ale oproti aronii je přeci jen chutnější. Myslím čerstvé plody.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika