Příspěvky uživatele - 146.135

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Cyklus Sametky, 19.8.2010
Sametky se vyskytují asi od poloviny července. Lidi a zvířata napadají larvičky sametky podzimní, která je dlouhá O.1 - 0.2 mm. Líhnou se v květnu a červnu, pak napadají ptáky, savce a lidi. Sametka - larva se zavrtává do kůže. Aby se... celý příspěvek >
Zasychání květů ostružin, 17.8.2010
Našla jsem ještě jednoho škůdce. Malinovník plstnatý - škůdce maliníku a ostružiníku. Jejich larvy vyžírají vnitřek květů, které zasychají, nebo se vytváří zdeformované plody. Postřik se provádí před květem a při dokvétání.  Péťa
Kanadská borůvka, 17.8.2010
Pokud chcete poradit, tak je třeba uvést stáří borůvky, počet větví a zda jste jí v loňském roce nějak řezem upravoval. Kdyby bylo foto, tak by to bylo lepší.   Péťa
Begonie, 15.8.2010
Máte na begonii padlí begoniové - Oidium begoniae.   Péťa
Škůdce - surfinie, 14.8.2010
Máte tam vajíčka mšic. Pomůže pouze opakovaný postřik proti mšicím.    Péťa
Černé dírky v cibuli, 14.8.2010
Vaše cibule bude pravděpodobně napadená larvami květilky cibulové.   Péťa
To je konec, už jsou červivé i broskve, 14.8.2010
Plody jsou napadeny housenkami obaleče východního nebo makadlovky broskvoňové.     Péťa
Zasychání květů ostružin, 14.8.2010
Vaše poupata a květy poškozuje květopas jahodníkový. Vyskytuje se nejenom na jahodách, ale i na malinách a ostružinách. Dokáže zničit až 80% úrody. Postřik proti nim se provádí v polovině dubna, před květem. Nosatec je 2-4 mm dlouhý, černý. Larvy... celý příspěvek >
Zasychání květů ostružin, 13.8.2010
Ostružiny je třeba občas dobře zalít. Chyba může být i ve špatné výživě. Zasychají poupata, nebo jenom malé plůdky? 
Výluh z kopřiv, 13.8.2010
Výluh z kopřiv se používá jako tekuté hnojivo na zálivku, posiluje obranyschopnost rostlin. Lze s ním hnojit po celé vegetační období všechno na zahrádce. Ředíme 1:20. Odvar z kopřiv se používá na postřik proti... celý příspěvek >
Podzimní hnojení na zahradě, 8.8.2010
Mám na zahradě ovocné stromy, keře drobného ovoce, jahody a hroznové víno. Poraďte, které rostliny čím hnojit a kdy. Jak se dá teď na podzim využít biohumus a rozleželý koňský hnůj. Jaké je nelepší umělé hnojivo zapravit do půdy před... celý příspěvek >
Twist Off, 8.8.2010
Nezavařuji třeba jahody po dešti, tam je riziko. V tom případě je raději mrazím.  Po zavaření každou sklenici položím bokem do dlaně a otáčením kontroluji, zda víčko neprosakuje. Pokud ano, uložím do chladničky k rychlé spotřebě. Jak tu... celý příspěvek >
Dýně, 8.8.2010
S tím nelze souhlasit. Goliáš je schopen si udržet všechny plody, které nasadí na hlavním i vedlejších výhonech. Pokud se nechá na rostlině hodně, nebo všechny plody, tak jsou plody malé. Lze i takto pěstovat. Pokud chcete mít malé plody, tak je snad... celý příspěvek >
Výsev meruněk, 7.8.2010
Díky za radu. Jak dlouho mám čekat, zda bude rodit, nebo raději naroubovat?  Mám ještě na zahradě 2 roubované meruňky. Co poradíte?
Výsev meruněk, 7.8.2010
Před 2 lety na podzim jsem zasadila pecky meruněk do záhonu. Klíčivost byla asi 60%. Vloni na podzim jsem je hned přesadila a letos už je mám vysoké asi 1,5 metru. Terminál jsem zaštípla ve výši 60 cm. Sama jsem zvědavá, co z toho bude. Rostou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika