Příspěvky uživatele - 73.81

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Spuštění filtrace, 23.3.2016
Částečná výměna vody Vám prakticky proběhne při jarní údržbě - třeba vysávání.  Filtr jste si pořizoval kvůli tomu, aby čistil vodu - tak bych na to myslel, a snažil bych se čištění vždy primárně řešit "technologickou cestou" a ne dávkou... celý příspěvek >
Spuštění filtrace, 22.3.2016
Varianta 1 se mi jeví jako nejlepší. Pokud přidáte startovací bakterie, chybu neuděláte. Použití flokulantu na tuto velikost nádrže je ztráta času i peněz, s nejistým výsledkem
Bubnový filtr made in Škrovád, 21.3.2016
Když vidím předpověď na velikonoce, tak myslím že tenhle víkend už bude dávat smysl filtraci zapnout. Jen malou poznámku  - jsme v diskuzním vlákně o bubnovém filtru - a tady teplota vody nehraje při jeho běhu roli - jedná se čistě o... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 17.3.2016
Ono asi záleží, v jakém časovém horizontu to budete chtít hodnotit. Když to beru podle toho nejstaršího se kterým mám zkušenost, tak se u bubnu měnilo jedno čidlo a jedno těsnění.  Samozřejmě že tenhle filtr je nepoměrně komplikovanější než... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 16.3.2016
Ano, efekt je výrazně jiný, lepší. S nejstarším bubnem mám zkušenost tuším 4, možná už 5-ti letou.  Navzdory dosahovaným výsledkům a všeobecné euforii kolem nich ale myslím, že se díky svým provozním vlastnostem (pozor, to nejsou chyby ale... celý příspěvek >
Bubnový filtr made in Škrovád, 16.3.2016
Záleží na průtoku a špinavosti vody, ale budou to desítky minut maximálně. Takže byste u jezírka myslím trávil dost času :) Také myšlenka, že ostříkáte zahradní hadicí to síto se mi nejeví moc reálně, pokud tedy v hadici nemáte nějaký větší tlak,... celý příspěvek >
Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů, 22.2.2016
...Aká je tlaková strata tých filtrov? Keď pozerám výkonové charaktristiky toho čerpadla... Pokud to berete takhle, tak samotnou tlakovou ztrátu bych označil jako nulovou. Nejedná se totiž o tlakový, ale klasický atmosférický filtr.  Vodu do... celý příspěvek >
Zajímavé ceny čerpadel, UV lamp a filtrů, 22.2.2016
Měl byste najít někoho, kdo tenhle fitlr používá a má s ním osobní zkušenost. Na informace na stránce toho eshopu bych se asi moc nespoléhal. Když pominu velmi optimistické čísla výkonů,  nenapadá mi důvod k čemu k filtračnímu setu bude potřeba... celý příspěvek >
UV lampa - jakou použít, 21.2.2016
Vzhledem k čerpadlu co máte není moc alternativ  - volil bych Bitron Gravity. Abyste mne nepochopil špatně, nechci tím říct že Aquamax Gravity je špatný, naopak. Je to ale tak zvláštní čerpadlo, že použití jiné, bežné UV lampy by úplně popřelo... celý příspěvek >
Aquacup Careta 10000, 11.2.2016
Jestli máte možnost, zkuste změřit i příkon čerpadla při zátěži. Bud rád za zprávu, odhaduju že naměříte zajímavá čísla
Aquacup Careta 10000, 11.2.2016
Schválně to pak zkuste, kolik reálně dává. Budu rád za info.
Aquacup Careta 10000, 10.2.2016
Právě proto :) Je zvláštní, že premiové čerpadlo má horší parametry na výtlaku (4,7m vs 5,0m) a ještě horší spotřebu (88W vs. 85W). Nekoukal jsem na Mesnera, ale tipuju že to bude podobné. Němec Vám totiž na krabici obvykle napíše opravdový výkon.... celý příspěvek >
Aquacup Careta 10000, 9.2.2016
Podle údajů výrobce by mělo. Jen mi trochu nesedí ty údaje o výtlačné výšce, příkonu a čerpaném výkonu. Vedle tohoto čerpadla vypadá totiž každý podobný motor od Oase nebo Messnera jako chudák...
Aquacup Careta 10000, 8.2.2016
Do jaké výšky bude vodu tlačit?
Filtracni set pro jezirko 100m3, bez ryb, 30.1.2016
Biotec 30 nebo 36 na tenhle objem bez ryb používá docela běžně. Vhodně volené čepradlo je samozřejmě důležité, tady už bych sahal po výkonech dosahujících maxim hodnot průtoku filtru K té druhé otázce - hranicí je Vaše peneženka :) Otázka vyplatí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika