Příspěvky uživatele - 50.44

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak zabránit předčasnému pučení meruněk, 12.5.2008
Teď už je na všechny popsané metody pozdě, ale zbývá ještě jedna a tou by mohl být před 30 - 40 lety propagovaný Šittův řez. Vyzkoušené to ale nemám. safrataz@centrum.cz
Příprava půdy - rozbíjení hrud, 26.4.2008
Dobrý den, chci se zeptat, za co jste tento vynález připojili. Asi jste ho netahali ručně, že? Děkuji za odpověď.
Stolní odrůdy, 16.4.2008
Mohl by mi, prosím, někdo poskytnout informace o odrůdách Festival a Marlen? Odolnost, charakteristiku hroznů a případně další. Děkuji.
Čím obalit před zimou kmínek broskvoně?, 16.4.2008
Není to můj patent, někde jsem to už četl. Jako ochrana na podzim sázených broskvoní se mi nejlépe osvědčila papírová trubka od koberce. Správně zasazenému stromku jsem svázal větve tak, aby se do té trubky vešly. Trubka dole nemá sahat až... celý příspěvek >
Merunky do vyšších poloh, 16.4.2008
I když reaguji pozdě, přece jen. Především co je míněno vyšší polohou? Meruňky by se neměly vůbec sázet nad 350 m n.m., a tam jen do míst vyloženě chráněných před severními větry a před mrazem, nejlépe snad blízko nějaké budovy. Odrůdy pak... celý příspěvek >
jaký je rozdíl?, 7.4.2008
4911 je tříválec
náletové desky, 23.3.2008
Podle mé zkušenosti nejspolehlivější ochranou přer vrtulí jsou slepice. To ale platí jen pro případ, že roste jedna nebo dvě třešně na dvorku, nikoliv pro ochranu třešňového sadu. A taky nesmí být neošetřované stromy v okolí moc blízko.
Jak ostřihovat špičák?, 23.3.2008
Necítím se nejpovolanějším, ale: 1. odshora zastřihnout do vyzrálého dřeva, tzn. odstranit asi 1/4, ale záleží na tom jak vysoký kmen chcete vypěstovat 2. odpočítat a ponechat 5 oček (terminál a 4 ramena) 3. stejný počet oček pod nimi... celý příspěvek >
Třešeň do tří metrů výšky, 25.2.2008
Asi před 30 lety jsem také toužil po malé třešni a tak jsem si je naočkoval na mahalebku. Dost jsem si přitom užil, pecičky mi v prvním roce  nevyklíčily, vyhodil jsem je ke kompostu a napřesrok vyklíčily snad všechny. Stromek se... celý příspěvek >
Jakou odrudu třešně na slivovici?, 25.2.2008
To, co vyrábíte, se má ke calvadosu asi jako šumivé víno k šampaňskému. Ne že bych to chtěl hanět, ale kdybyste viděl ovoce, z něhož se calvados vyrábí, nevěřil byste. Jsou to jablíčka, do kterých byste ani nekopl a přitom je to specielně k... celý příspěvek >
Zimní postřik, 24.2.2008
Dodávám ještě, že Torant podle návodu se používá v koncentraci 0,1%, t.j. 10 ml na 10 litrů postřikové jíchy a aplikuje se v dubnu v období líhnutí škůdců. Letos to asi bude jinak. safrataz
Zimní postřik, 24.2.2008
Zimní postřiky se už drahnou dobu nedělají, místo nich se používají tzv. předjarní postřiky, na př. TORANT. Budete-li mít  zájem a sdělíte mi E-mailovou adresu, pošlu podrobnější tabulku (ale už 10 let starou). safrataz@centrum.cz
Jak Vám chutná bluma z marketu?, 17.11.2007
Geneticky zmanipulovaná - co si pod tím pojmem představujte, myslíte snad, že je tím znehodnocená?
Red Haven, 17.11.2007
Velikost plodů je nepřímo úměrná jejich počtu (čím jich je méně, tím jsou větší). Kdo chce mít velké broskve, musí je v květnu protrhat a strom přihnojit.
Hořká pihovatost a červivost u Goldstar jabloně, 18.10.2007
Podle mých zkušeností se hořká pihovitost nedá léčit vápněním do půdy, ale pouze rozpustnou vápenatou sloučeninou přímo na plod. To vyžadovala už výtečná odrůda Dukát ing. Dvořáka. Ale je to únavné, několikrát za sezónu, raději změnit odrůdu.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika