Příspěvky uživatele - 122.179

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chci se napást na zahradě, 4.11.2009
Moruše? To je skvělé krmivo pro chovatele kachen.Napadané plody červených moruší vám rychle pomohou uklidit kachny. A dozrávajících plodů je někdy na zemi husto.Jako děti jsme si sladkých plodů užili!
Pecky ze švestek - a co s nimi?, 2.11.2009
Pokud necháte pecky na hromádce, poperou se o ni hryzci, hraboši,křečci a podobná garnitura.Odtahají si je svých skrýší a tam je perfektně proděraví.Jádérky se přes zimu živí.Myslím si, že v kompostu by mně zůstaly jen děravé pecky nebo nic.Proto... celý příspěvek >
Pecky ze švestek - a co s nimi?, 2.11.2009
Tento problém řeší každá pálenice, většinou jdou po prosušení jako bioodpad na spálení.Ale možná by po drcení mohly posloužit jako hnojivo švestkám .A to prvky, které byly daným stromem z půdy odčerpány.  AB
Kravský hnůj - kam s ním?, 1.11.2009
Dobrý den, granule rozsypte a zaryjte rycími vidlemi vždy pod obvodem korunky tak, aby se hnojivo dostalo ke kořenům.Na povrchu byste pohnojila hlavně trávu. Jinak je také vhodné nadělat pod obvodem korunky díry a nalít do nich hnojivý... celý příspěvek >
Prosím o radu pro laika, 28.10.2009
Promiňte záměnu chrupka/srdcovka.Svedl mě k tomu asi samotný název KORDIA.Letos bylo včel jakoby méně, kvetlo všechno najednou.Zato plody Kordie byly více než špičkové velikosti a kvality.Je to jedna z nejlepších třešní u nás . Z jedné... celý příspěvek >
Prosím radu pro laika - Jojo, 28.10.2009
Kačko,(tak oslovovali její přátelé mou babičku) pěknou korunku a zdravé tmavé listí včetně sladkých plodů má také z novějších tolerantních odrůd např.HAGANTA.Pak mezi vhodné a tolerantní k šarce patří :Gabrovská, Stanley,Hanita a další.JOJO je na... celý příspěvek >
Podpník MM106, 28.10.2009
Pokud na podnoži není naroubována nějaká bujná odrůda, tomu nevěřím. Dbejte ale na to, abyste roubovaný zával (místo srůstu s podnoží)"neutopil" a nevznikl vám pravokořenný strom. AB
Prosím o radu pro laika, 27.10.2009
Kaaczo, mám srdcovku jménem KORDIA s opylovačem VAN.Se sousedem bych se domluvil tak, že jeden dáte Kordii a druhý Van. Ranou odrůdu mám také někdy již koncem května, ale nepochutnám si a ani nemohu.Špačci a kosové shazují ovoce většinou na zem.Snad... celý příspěvek >
Je možné zachránit švestku, když odumřel roub?, 27.10.2009
Dělat si z úhynu jednoho mladého stromku vrásky není třeba.Spíš jde o sbírání cenných zkušeností pro příště. A jak je vidět nejste sám, kdo má v tomto směru už nějaké zkušenosti.Příčin je dost a možná ani nebyly zcela vyčerpány. Ti srnci to bylo jen... celý příspěvek >
Vlašský orech - výsadba zo semena, 27.10.2009
Jistota je jistota.Jen na okraj chci sdělit moji zkušenost : ze semene mám již druhou generaci ořešáku a je kvalitnější, t.j. větší plody a nadále polopapírák.Jsem nadmíru spokojený.Příroda i někdy čaruje a zahrádkář zírá... Byl to ale risk.... celý příspěvek >
Smůla vytékající z kmene, 27.10.2009
Podezírám i nadměrnou vlhkost a nevhodnou, těžkou půdu.Strom vyčerpaný úrodou snadněji podlehne.Meruňka není v našich krajích původní ovocná odrůda.  AB
Je možné zachránit švestku, když odumřel roub?, 27.10.2009
To všechno je málo.Už mně tady zkušení poradili pušku.
Je možné zachránit švestku, když odumřel roub?, 27.10.2009
Pane Stanislawe, každý rok se potýkám bezradně se "srnčími otloukači".Spoušť, kterou zanechávají, se dá zhruba přirovnat k obrázkům tazatele.Napřed jsem stromky vyhazoval, teď ale jsem jiného názoru.To ovšem není případ našeho tazatele.Tam... celý příspěvek >
Smůla vytékající z kmene, 27.10.2009
Tam jde o pryskyřici, ta se ve větší míře objevuje po zásahu pilkou a pod.U listnatých stromů tomu tak není.  AB
Je možné zachránit švestku, když odumřel roub?, 27.10.2009
Pohled2 ukazuje, že roub neodešel stromek žije.Spíš bych mu dal ještě šanci k obnově korunky.Samozřejmě to měl v těch drnech jako úvod do života na novém stanovišti těžké.Dnes se dá (ale v bezplevelném stavu!) už i přihnojit a korunka rychle doroste,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika