Příspěvky uživatele - 111.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Černá jeřabina, 15.10.2009
Jo. Díky lifestylovým časopisům nám letos u plotu sklidili aronií víc frikulíni ve středním věku než ptáci. Byl bych raději, kdyby to bylo naopak - ptáci nelámou větve a člověk jim snadno odpustí, že lezou tam, kde je soukromo.
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 15.10.2009
Nevzdychejte... Jestli hájíte přemýšlení nad tím, kam kterou rostlinu dát, máte můj souhlas. Promyšlené umístění plodin nebo kvítek udělá opravdu hodně. Například já jsem umístil sukulenty přímo na břeh rybníka. Reakce si nepřejte slyšet, ovšem nikdo... celý příspěvek >
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 13.10.2009
Souhlasím, jednu dobu jsme měli za údržbu půjčenou chatu se zahradou na okraji města a vysuté záhonky z pražců byly všude kolem. Když neměli sousedi pražce, používali s oblibou zvětralé azbestové desky a starý eternit.
Zahrada bez chemie - tipy a triky, 13.10.2009
Aflatoxiny jsou rakovinotvorné látky produkované houbami a plísněmi. Pisatel pravděpodobně chtěl říct, že u biopotravin, které nelze ošetřovat fungicidy, je vyšší riziko jejich výskytu v důsledku napadení plodin houbami a plísněmi. Jestli je ale u... celý příspěvek >
Bambusová tráva, 11.10.2009
Co to je, "bambusová tráva"?
Živý plot z travin?, 10.10.2009
Traviny na živý plot nedoporučuju. Obyčejný a u nás mrazuvzdorný M. sinensis sice v září budí dojem živého plotu, ale trvá mu celou sezónu, než do té výšky doroste. Cortaderia vymrzává. Určitě jsou k dostání i jiné vysoké traviny, ale myslím, že to... celý příspěvek >
Leknín v zimě, 30.9.2009
Dávat leknín na zimu do sklepa v paneláku je nonsens. Vyzkoušená věc na přezimování leknínů je vykopat na zahradě díru, zapustit do ní až po okraj sud o výšce 80 a více cm, hodit leknín na dno a nalít do sudu vodu až po okraj.
Jakou používáte strunu do křoviňáku - 3mm, 27.9.2009
Nejvíce se mi v trávě osvědčila kruhová a hvězdičková, nejméně čtvercová. Howgh.
Miscanthus - vzdálenosti při sázení?, 26.9.2009
Do starého hrnce apod. se traviny dávají nejen proto, aby se příliš nerozrůstaly po okolí, ale i proto, aby udělaly hustší trs, který vypadá lépe než řídký.
Pěstování Festuca glauca, 24.9.2009
Já jsem ji vysel zjara do nějakého unverzálního substrátu, když vyrostla do výšky asi 5 cm přesadil z kelímků na místo (osluněné, spíš suché a s nejbídnější půdou, jakou si lze představit - původně bláto z rybníka) a teď jsou z toho trsy o průměru a... celý příspěvek >
Písčitý svah, 18.9.2009
Takových dřevin je spousta, já jsem teď pro podobnou věc kupoval zimolez Lonicera pileata. Měla by mít tu výhodu, že zakořeňují i výhony. Doplním ještě dříšťálem Berberis frikartii a volně zapuštěnými kameny, aby to nevypadalo moc uměle. Skalník je... celý příspěvek >
Mrkev zavařování, 17.9.2009
Zcela vážně a bez veškeré jízlivosti, pokud se konzervace nedaří, bych navrhoval vykašlat se na ni a kupovat mrkev v samoobsluze, celoročně kolem 10 Kč/kg.
Motorové kosy, křoviňáky za pár šupů, 17.9.2009
Podobné nádobky se dodávají snad se všemi zahradními strojky s 2taktními motory, nic tak úžasného na ní nevidím.
Neopadavá lonicera, 17.9.2009
Podle literatury by neměla opadávat, pokud je mírná zima. Osobní zkušenost s tím nemám, my máme obyčejnou opadavou L. caprifolium.
Neopadavá lonicera, 17.9.2009
Neopadavá (přinejmenším částečně) je popínavá L. henryi. Prospívat by měla bez ohledu na umístění, viděl jsem bujný živý plot i na severní straně pod vzrostlým ořešákem. Případně by se tam dala např. zkombinovat s nějakým "veselým"... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika