Příspěvky uživatele - 100.5

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Cider - výroba, 11.1.2009
Už jsem to tu jednou psal. Kdysi jsem zapomněl kastl s petflaškami čerstvě vylisovaného posledního moštu v zahradní boudě a přišel na něj až v únoru. Petky byly přetlakem tvrdé, trochu stříkaly při otvírání. Chuť však nad očekávání. Od té doby to... celý příspěvek >
Choroba jablka, 2.1.2009
Jaké škody a problémy na zahradě a na ovoci způsobují straky?
Slivovice vs. calvados, 2.1.2009
Přesně chemicky to nevím. V praxi se tak nazývá připálení pevných součástí (např. pecek) na stěnách kotle, při němž se se uvolňuje metylalkohol ve větším množství než obvyklé stopy u běžného pálení. Takový destilát z připáleného kvasu může být... celý příspěvek >
Zapěstování třešně po výsadbě, 26.12.2008
Třešně po výsadbě - první 2 - 3 roky stříhám v době předjarního řezu jádrovin, tedy v březnu. Je-li to správně, nevím. V dalších letech již třešně neřežu vůbec (obvykle rostou samy i bez řezu tak, jak mají), Pokud je to později nutné, tak v době... celý příspěvek >
Jakou odrůdu hrušně na dobrou pracharandu?, 25.12.2008
Já bych v těch odrůdách takovou vědu nehledal. Tak, jako má každá odrůda svou chuť - někomu pasuje ta, jinému ona, stejně je to i s křížalami a pracharandou. Hodně, dle mého záleží,  na způsobu sušení. Ten, kdo využívá slunečního tepla - solární... celý příspěvek >
Sejmutí etiket z lahví, 21.12.2008
Mám pocit, že výrobci lihovin i konzervovaných potravin se snaží, aby skleněné obaly od jejich produktů nebyly dále používány. Dřív nebylo třeba viněty odstraňovat. Stačilo sklenice a láhve naplnit a během jednoho cyklu v zavařovacím hrnci byly... celý příspěvek >
jakou odrůdu hrušek, 21.12.2008
Vhodnost na kvas a chuť při degustaci nemusejí jít ruku v ruce. Na pálení je stále nedostižná Wiliamsova, hlavně pro své aroma, které dobře přechází do destilátu. Je však náročnější na teplo a malá vrůstem, takže málokomu se jí urodí kvanta.
Numifikované plody, 21.12.2008
Monilie bylo i u nás letos víc než jindy. Podobně visí na stromech mumifikované švestky. Asi by bylo dobré všechny takové plody sklidit, jak bez námahy, sám nevím.
Sejmutí etiket z lahví, 21.12.2008
Některé viněty jsou přilepeny lepidlem nerozpustným ve vodě. I po odstranění etikety zůstane na láhvi lepivé pole.
El. predlzovacka 100 m, 13.12.2008
Jednu věc prosím vysvětlit. Jaký je rozdíl mezi vedením nainstalovaným po domě ve zdi, desítky, často stovky metrů a prodlužovačkou obdobného průřezu. Jistě, rozdíl lanka a drátu, jiínak je to ale té elektřině snad jedno, ne?
pristresek na drivi, 7.12.2008
Pred 25 lety jsem postavil podobných rozměrů přístřešek - ukotvený do zdi a se stojkami i kostrou z obyčejné smrkové tyčoviny.Bez desek, zakrytý jen vlnitým eternitem. Stojí dodnes.
Roubováni švestek, 6.12.2008
Mám strach, aby mi startifikovaná jádra nesežraly myši, proto je smíchám s pískem vložím do květináče a ten zasadím do záhonu. Taky proto, aby se mi nepomíchaly jablka s hruškami, myrobalány se St. Julieny, Wangheimkami Duranciemi a ptáčnicemi.
Dublet, 6.12.2008 Obsahuje fotku
Odrůdu Dublet mám naroubovabnou na Jonalordu. Roste silněji než Jonalord, má tendenci původní odrůdu přerůstat. Plodí pravidelně (Jonalord je ale plodnější) poměrně velká jablka typicky vyššího kuželovitého tvaru jen s malými hrboly kolem kalicha.... celý příspěvek >
Založení stromků, 21.11.2008
Popsaný postup praktikuji prakticky jen u broskvoní,  výjimečně meruněk. U nich mám lepší zkušenost s jarní výsadbou.
Kvas jablek, 8.11.2008
To není otázka na mě. Nedal bych jej tam vůbec.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika