Příspěvky uživatele - Rony

Rybiz Red Lake, 27.6.2014
Také jsem pěstoval Red Lake a to pro jeho chuť. Z černých byl na chuť dobrý Fertodi. Na ostatní zpracování jsem měl Karštejn.
Příprava půdy před založením sadu, 19.6.2014
Nový sad založený na panenské půdě v podstatě nepotřebuje nic. Na panenské se myslí, že tam nebyl sad předtím. Tím pádem nesou vyčerpané stopové prvky. Jinak by se správně měla provést rigolace a dodat hnojiva. Další důležitá podmínka je jak se bude... celý příspěvek >
Je to šarka?, 15.6.2014
Je to šarka. Takto se projeví třeba na odrůdě "Čačanská", kdy se naroubuje na švestku domácí, která ale je už infikovaná. Plody ale postižené nejsou. Ovšem budoucnost to stejně nemělo. Tyto větve poměrně silněji rostly než původní a vzrostlé brzo... celý příspěvek >
Jak na Mandelinku bramborovou?, 15.6.2014
Dík, je to ona. Podle webu se živí výhradně rostlinami
Jak na Mandelinku bramborovou?, 15.6.2014
Zdá se mne, že tam kde se vyskytují na těch natích je příliš moc "děr" v listech a mandelinky tam nejsou. Často jsou vidět páry zadečkami otočenými o 180° a pářící se.
Jak na Mandelinku bramborovou?, 14.6.2014 Obsahuje fotku
Mandelinku sbírám ale co s tímto broukem. Mám jej tam nějak moc. Neví někdo co to je a jak to škodí?
Nemocné slivoně, 7.6.2014
Když jsem byl malý a to bylo hodně dávno, tak zmodralým plodům se říkalo "brontové" (platilo to i pro fialovo zelené třešně) a že je to následek projítí téměř mrazovým šokem nebo chladným šokem
Moniliový úžeh na jabloni?, 4.6.2014
Mne tak odešla višeň, třešen a i nedaleko rostoucí okrasná (kroucená) vrba. O šlechtěných švestkách ani nemluvím.
Hryzec, 30.5.2014
Mohu potvrdit také, že hryzec past hlínou nazahrne. To dělá jen krtek. On vlastně ani tak "nebojuje" s pastí samotnou ale otevřeným otvorem, kterým mu tam jde průvan. Asi 2x jsem hryzce přistihl náhodou na povrchu a zabil. Jednou motykou a jednou... celý příspěvek >
Nemoc jabloně, 21.5.2014
Když napadne hryzec stromek, tak obyčejně mladý (a na slabě rostoucí podnoži). Odnese okousané kořeny do svého brlohu. Stromek jde vytáhnout ze země. Venku se to projeví tak, že zaství se jakoby v růstu listy a letorosty nepřirůstají (zůstanou menší)... celý příspěvek >
Vazelina na uhlove prevody krovinorezu, 13.5.2014
Existuje několik druhů kuličkových zapouzdřených ložisek. Plechové se škvírou, teflonové s břitem pro lehký chod a s integovaným vodotěsným kroužkem podobným guferu.
Korošská višeň - opylovač, 11.5.2014
Má "Korošská" rodila asi 12-15 let a dobře ale jednoho jara "zvadla" totálně. Moníliový úžeh, který jsem viděl prvně v životě. Zachránil jsem nějaké konečky zelených roubů a narouboval. Tři roky to fungovalo a opět monílie a konec.
Je to monilia?, 9.5.2014
Nalomení zeleného letorostu je obvykle způsobeno vykousáním pletiv vnitřku v místě zlomu. To způsobují např. u jabloní nebo i jiných "nosatci".
Mají to zapotřebí?, 8.5.2014
Podle mne ta ohnutá lopatka se liší mnohem více než je na první pohled patrné a když se sejdou 3 faktory  (obvyklá to příčina havárií v letectví) -má jinak tvarovaný "nosník" v krčku než lopatka starého provedení - má tenčí plech -... celý příspěvek >
Odumírání kosterních větví + nekróza dřeva, 6.5.2014
Jsem téhož názoru "pseudomonas syringae".
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika