Příspěvky uživatele - vjk

Houbomilka česneková, 6.4.2015
Jak dlouho necháváte česnek přikrytý netkanou textilií na ochranu proti houbomilce? Už je mu pod ní těsno... VJK
Hnojivo s velkým podílem fosforu a draslíku, 4.4.2015
Třeba PK-sol 20%P, 24% K.  1l za cca 80,- Kč.  Nebo Kristalon podzim 6%-12%-36%. VJK
Propjení IBC material, 24.3.2015
Prázdné ne, počkám, až je v jednom z nich voda. VJK
Propjení IBC material, 24.3.2015
Já veškeré sudy a nádrže na vodu propojuju jenom hadicí vrchem. Sice je to na jaře trošku pracnější se zavodněním, jinak je to ale spolehlivé a levné řešení. VJK
Kompost - postup - vrstvenie, 3.3.2015
Podobně jako pan Vysloužil i já již léta používám podobný naprosto přesný postup - prakticky veškerý "odpad" ze zahrady hodím do kompostu. Pokud je posekané trávy moc, prohodím ji pilinami, hoblinami či štěpkou z réví, keřů a stromů. Kompost... celý příspěvek >
Jak udržet cca 1000m2 nevyužívané travnaté plochy?, 3.3.2015
S tím hrabáním to ale bohužel tak bude.  Na rozdíl od předchozích přispěvatelů bych já i těch zbývajících 1100m2 pravidelně, i když třeba ne tak často, také sekal sekačkou nebo riderem. Trávu bych každé sekání nesbíral do koše, ale střídal s... celý příspěvek >
Zemní motorový vrták, 2.3.2015
Zemní vrták Zipper mám asi dva roky. Chovám se k němu s citem a zatím drží. Dělal jsem s ním díry na sloupky kolem dvou zahrad a bez problémů, pokud nenarazí na kámen. Zlenivěl jsem natolik, že ho používám i na sázení paprik, rajčat a révy, kopání... celý příspěvek >
Nemoc revy, 8.7.2014
Můžete trochu rozvést, v jakém sponu a jaké odrůdy pěstujete? V jaké nadm. výšce? Mám založenou malou viničku v Krušných horách ve výšce 610m, což je sice proti Vysočině Arktida, přesto by to ale bylo zajímavé srovnání. Díky. VJK
Nemoc revy, 7.7.2014
Souhlas s Wimpim, je to úpal. Wimpi, stále Vám dlužím tu situační zprávu, ale nějak se nemůžu dostat k jejímu sepsání. Zdravím. VJK
Co vaše réva? (2014), 7.7.2014
Mirku, u vás v subtropech můžete zkoušet téměř cokoli. My, co pěstujeme révu jen kousek pod polárním kruhem máme sortiment pokusů velmi, velmi omezen. VJK
Co vaše réva? (2014), 7.7.2014
3 na 4 výhony znamená 0,75 na jeden letorost. VJK
Sklizeň česneku, 6.7.2014
KUKY: Na diskuzním foru u Ing. Kozáka si na Dukát také dost stěžují. Podle mě byla napadená sadba. Vloni se prakticky nic jiného než Dukát a Unikát nedalo koupit. Ing. Kozák sice tvrdí, že nejčastější infikace je z cibule sazečky, ale např. já mám... celý příspěvek >
Pěstební tvar Vertiko, 6.7.2014
Klidně ho zakraťte. VJK
Sklizeň česneku, 5.7.2014
Já jsem z Dukátu zklamán - palice sice slušné, ovšem velmi, velmi citlivý na hnilobu. Celkem cca 60% ztrát, a to je letos prý sucho.  Unikát beze ztrát, ale výnos velmi malý. Moje stará sadba má před sebou ještě cca 3 týdny, zatím ale také bez... celý příspěvek >
Jak se zbavit užovky?, 24.6.2014
Užovka je v pohodě, táta má na zahradě zmije, lezou mu do chalupy :-) Nechte jí na pokoji, ona nechá na pokoji vás.  Pokud je soužití s ní pro vás skutečně nepředstavitelné, dejte jí do kýble a odneste někam dál. VJK
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika