Příspěvky uživatele - alfonss

Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 3.8.2017
...nejbližší monitorovací stanice už vyhlásily signalizaci: "ošetřujte ve zkráceném intervalu... a kde ty monitorovací stanice jsou a kde jsou zveřejněné jejich varování přístupná pro zahrádkáře? Děkuji za info.
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 2.8.2017
Dokáže rajčate zachránit postřik kuprikolem když jsou už trochu chycené plísní? Trochu zaschlých listů a sem tam chycený plod? Asi jsem s postřikem zaváhal a bude po rajčatech.  Rostlina je už zřejmě vevniř plísní prolezlá a to je asi její... celý příspěvek >
Kde se už nedá zahradničit?, 31.7.2017
To je dobrá zpráva. Nedovedu si předstait, že by někde mohlo být tak velké sucho.Vždy pršelo a teď ne? To není možné. A když tak takovou nádržku si může udělat každý, anebo přistavit sud na dešťovku.Zdá se mně že v mediích a hlavně v TV dělají kolem... celý příspěvek >
Rakytník, 31.7.2017
Popřeji dobrou úrodu, ALE  !! Jak rakytník sklízíte? Trhat to je o život a když se to nechá do mrazu aby se to otřepalo sežerou to velice rychle ptáci. Jak to sklidit bez úrazu a nervů? Rakytník mám osypaný plody, ale nevím jak na to.
Kde se už nedá zahradničit?, 31.7.2017
Sleduji pokračující sucho v ČR. Zajímají mně oblasti kde se už vlivem sucha nedá zahradničit, nebo nedá bydlet vlivem nedostatku pitné vody. Také mně zajímá vývoj sucha v různých oblastech a jak se sucho projevuje. Je sucho skutečně takové, že se... celý příspěvek >
Sklizen česneku 2017, bídná velikost na 50% - 60% průměru, 31.7.2017 Obsahuje fotku
Sucho je moje hobby. Sleduji jak to v ČR vypadá. Je to děs. Je ta oblast kde žijete ještě ovatelná? Je tam vůbec nějaká pitná voda? O mém letošním česneku: 20cm hluboko nasazený česnek jsem sklidil 30.7.2017. Zasazené 4 druhy česneku, jak... celý příspěvek >
Cesnek mi nejde jako babicce, 31.7.2017 Obsahuje fotku
Hluboko nasazený česnek jsem sklidil 30.7.2017. Zasazené 4 druhy česneku, jak sadbový tak i česnek za supermarketu. VŠECHNY rostlinky vyraztly a byly všechny ZDRAVÉ. Žádná plíseň, hniloba atd. Nic nemořené a nic nestříkané. Paličky jsou různé... celý příspěvek >
Rakytník, 1.7.2017
Samec rakytníku je skutečně osobnost mezi keři. Neroste jen tak kdekoliv a zahyne snadno kdekoliv. Po delším boji se mně ho podařilo konečněrozchodit, až třetí kus. Letos rakytníky pomrzly v květu, není tam nic.
Pravokořenné stromy, 25.5.2017
Mám na zahradě jabloň ještě po Němcích 550m nad mořem.. Rodí každý rok, nikdy v květu nenamrzla, má stále hodně plodú velmi šťabnatých, které vyhovují na štrudl a do slivovice a částečně na konzum po dobu 1 měsíce. Chtěl bych si ji nějak namnožit,... celý příspěvek >
Vysazené broskvoně nepřežily, 23.5.2017
Zdá se, že to začéná cosi dělat.
Vysazené broskvoně nepřežily, 21.5.2017
Větvičky zatřižené byly. Narašené byly, ale málo. Zdálo se to schopné života. Jeví se mně to tak, že vlivem změn počasí se chová celá zahrada nestandardně. 
Vysazené broskvoně nepřežily, 20.5.2017
Stromky byly narašené, uvidím jestli se to ještě nezvetí k životu. Také to mohli navíc ožrat hryzci, hladoví po dlouhé zimě.
Zima byla krutá?, 20.5.2017
Jenže problém. Hluboce zasazený česnek na podzim 2016 pak na jaře 2017 vylezl, ale zdá se být slabý. Sázeli jsme se sousedem stejnou odrůdu. On má dobře zpracovanou půdu do hloubky a česnek má živiny. U mne je v hloubce něco jako písko- jíl bez... celý příspěvek >
Vysazené broskvoně nepřežily, 20.5.2017
Brzy na a jaře, když už bylo teplo jsem vysadil dvě broskvoně standardním způsobem. Ale pak se střídalo se teplo a mráz až -15 st., několikrát po sobě. Stromky v korunce asi zmrzly a uschnuly. Stromky se zdály být při výsadbě dobré. To se mně ještě... celý příspěvek >
Zima byla krutá?, 6.4.2017
Chce to reklamovat na www.chmu.cz ať ty mapy sucha atp. nezveřejňují. Jsou hydrometeorologicky nekorektní.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika