Příspěvky uživatele - bunny

Zpožděné kvetení třešní a višní, 13.5.2021
prvé kvety na čerešni už mám. to je tá dobrá správa, tá zlá je, že asi mráz poškodil puky, lebo keď kvet rozdelím na polovicu, tak síce je semenik zeleny ale čnelka a blizna sú hnede. teda to znamená, že kvety sú KO, že? 
Zpožděné kvetení třešní a višní, 8.5.2021
podľa foto to u mna v 850 mnm vyzera rovnako ako u vas. jadroviny budu kvitnut priblizne rovnako ako ine roky, ceresne trochu neskor. 
Jak vám letos kvetou jabloně?, 8.5.2021
hneď vedľa mňa je včelnica, teda opeľovanie je v pohode. snáď tento rok bude všetko v pohode a bude úroda akú si najlepší ovocinár v okolí zaslúži. (žartujem, som jediný, tak preto aj najlepší) :D 
Jak vám letos kvetou jabloně?, 8.5.2021
u mňa v "himalájach" cca 850 mnm sú jablone v štádiu myšie uško a čerešne tiež ešte nekvitnú.. tento rok je zvláštny, lebo čerešne budú kvitnúť spolu s jabloňami a hruškami.  mám otázku. je odolnosť myšieho uška, resp. zeleného puku u... celý příspěvek >
Hnojení koňským trusem, 5.10.2020
niekde sa to už tu rozoberalo. tušim bolo odporučané konsky trus nechat rozloziť v komposte, bol vhodnejsi na parenisko a neviem ci nebudem trepat, ale kon nenatravi vobec semena rastlin, teda pouzitim takeho hnojiva si zasadite burinu v... celý příspěvek >
Lumigreen, 3.10.2020
pred par rokmi som v lumigreen kupoval 5 stromcekov, lebo nikde inde neboli take kombinacie odrod a podpnikov, len tam... zabalene to bolo velmi dobre, ale 3 stromčeky úplne živoria dodnes, jedna jablon ma rakovinu a jedna slivka rastie pekne... celý příspěvek >
Dolmar PS 5000 problém, 29.9.2020
kedze sa pytate na napad, tak mna len to zapaľovanie napadlo zase, aj keď vymenene bolo. podobnu zavadu som mal na krovinoreze dolmar ms 340, horuci stroj nenastartoval, musel vychladnut a pomohla vymena zapalovania (to odporučal servisny technik... celý příspěvek >
Ochrana proti hryzcovi, 28.9.2020
v podstate je jedno aký kôš urobíte. predstavte si vykopanú jamu napr. kruh s polomerom 60 cm a pletivo aby bolo po obvode a tiež na dne a ideálne aj zhora, prípadne aby strčalo 15 cm na úrovňou terénu. toľko teoria. prax je taká, že zhora pletivo sa... celý příspěvek >
Nahradne diely s ciny, 28.9.2020
veď už je po sezóne, teda je jedno kedy to príde z číny. osobne som najdlhšie čakal max. mesiac na objednaný tovar. s karburátorom a tesnením skúsenosti nemám, ale na HQ 372 XP som dával čínsky valec, piest ale kupovaný na ebay v tom čase za 44e... celý příspěvek >
Odrůdy slivoní nejodolnější (jarnímu) mrazu?, 23.8.2020
za mna odroda Herman. mam vela roznych sliviek, ale Herman ako jedina na jar nezmrzla a mal som urodu. (pred 2 tyzdnami). v himalajach vsetko neskor dozrieva :) 
Napadené švestky, 23.8.2020
snad si ma niekto vsimne. dnes som si v zahrade vsimol, ze jedna slivka zacina mat zlte listy, ktore su na okrajoch cierne a na jednom mieste je glejotok. par mladych vyhonkov je suchych. slivka ma asi 5 rokov, celkom sa jej darilo, tento rok som ju... celý příspěvek >
Kysané zelí, 24.10.2019
keď sa to už niekde riešilo, tak sa ospravedlňujem, ale ako správne kvasiť kapustu v kameninovom sude? natlačiť a zaťažiť niečím, aby na vrchu bola vrstva vody a nechať kvasiť odkryté alebo urobiť to isté, dať tam vrchnák, dookola naliať vodu a... celý příspěvek >
Čím ošetřit dřevo?, 11.10.2019
mám otázku, čím ošetriť drevo. ide o novú pergolu a vstupnú bránu (pri cese). je to všetko pod strechou, ale dážď a sneh sa tam dostane. už sú nízke teploty, dosť vlhko, hmla. denné teploty cca 15 st, nočné okolo 7 st. akým spôsobom ošetriť drevo?... celý příspěvek >
Při přidání plynu, 1.10.2019
pozrite sa na vzduchový a palivový filter v akom sú stave, vyčistiť a prípadne vymeniť (palivový). ďalej palivová hadička či nie je niekde stlačená a potom sa pozrieť na karburátor, či tam nie je špina. keď všetko bude v poriadku, tak na vlastné... celý příspěvek >
Ochrana stromků před mrazem, 16.9.2019
mám záhradu v 800 mnm v oblasti, ktorú aj v predpovedi počasia vždy "vypichnú", lebo je tu väčší mráz, viac snehu, všetko je viac zákerné ako zvyšok sveta a nikdy sa mi nestalo, aby novovysadené stromy zamrzli a to už boli aj suché zimy bez snehu a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika