Příspěvky uživatele - Zdeněk Dukát

Obnovení starého sadu, 17.1.2010
Moji "předjezdci" počítají s velmi dlouhým životem. Zřejmě. Podle toho jsou i tak i dlouhé jejich rady. Co to je starý strom? Pokud není jejich peň poškozen hnilobou a nemá další vady, můžete ho úspěšně přeroubovat a třetím rokem můžete... celý příspěvek >
Řez zanedbané jabloně, 15.1.2010
Ten strom nemusíte kácet!! Může se jen přeroubovat, a vytvoří korunu níž.Bohužel "se táhne za světlem "Je v husté zástavbě. Doporučuji resistent. Loni jsem přeroubovával celou louku pláňat. S úspěchem. Z D
Broušení kosy, 12.1.2010
V době obnoveného kapitalismu jsem se nechal zlákat, koupil jsem duralové kosiště. Já hlupák. Kosiště obsahuje jediný otvor pro nasazení kosy. Vzniká tak naprosto nevhodný úhel kosy pro účely sekání. Výrobce bych nechal sekat jeho kosištěm a dalším... celý příspěvek >
Gikgo biloba Fastigiata - letošní přírůstky, 10.1.2010 Obsahuje fotku
Takhle vypadají naše semenáčky ve svém třetím podzimu.
Pěstování melounů v Praze, 7.1.2010
Melouny pěstuji mnoho let. Někdy je sklizeň větší a naopak.1 zásadní věc.Sazenice špatně snášejí přesazování. Vysévám přímo na místo!!.Semena těžím z koupených melounů. Nebo vlastních vyzrálých m.Hnojím hnojem. K. hnůj je záhřevnější.Poloha na slunci... celý příspěvek >
Jaký nůž na roubování?, 30.3.2009
Miloši máš téměř,100% pravdu. Když poslouchám Fiskars, Mikov a pod. Značka nože není podstatná. Důležité je umět roubovat.Především nůž ostrý tak, aby dovedl za sucha holit chlupy. To jsem snad už psal.Velmi důležité je porovnat ostří kůží.... celý příspěvek >
Roubovaný meloun, 20.3.2009
Vážení přátelé, je hezké, že roubujete melouny. Někteří z Vás, by si měli naroubovat Pravidla Č. pravopisu.Melouny uvadly a pod. se píše vždy s Y. Jsou neživotné.Zamyslete se vždy nad svým příspěvkem.Hrubky to je Vaše vizitka...
Rakytník - opadání plodů, 19.3.2009
Rakytník ř. má problematický kořenový systém.To je nepříjemné zvláště při přesazování. Pokud byste ho chtěli po přesazení radikálně setříhat neděláte rostlině dobře a obrostu se nedočkáte. Rakytník po výsadbě musí nejdříve dobře zakořenit, a ukázat... celý příspěvek >
Papriky, 19.3.2009
Vážení přátelé, Vy zde házíte názvy odrůd.I já jsem podobně kupoval semena. Pokud nepotřebujete F1 papriky, kupte si plody paprik, ochutnejte. Pokud Vám budou chutnat, vyberte semena a zasejte. Ovšem do teplé země nad 20 C.Plody by měly být dobře... celý příspěvek >
Ochrana proti vosám a ptákům, 16.2.2009
Ochrana proti ptákům pomocí levných sítí z Obi, Baumaxu jsou vyhozené peníze!!!  Jsou to jednorázovky.Já bojuji jako včelař s datly.Je to podobná disciplina. Využijte jako já, moravské firmy Odetka!! Sítě proti ptákům š 2m. Oka 2cm.Délka 100m.I... celý příspěvek >
Bordóská jícha, 19.1.2009
Příprava je mi jasná.Ptal jsem se na současnou účinnost.a zda se používá ještě dnes ve vinařské velkovýrobě.Jak mi nepatrně vyplývá.Zřejmě nikoli.
Rouby - termín odběru, 13.1.2009
Dát rouby do studny?do studny nevidím moc dobré.Brzy Vám naraší.Nebudete moci udělat ev. opravné roubování při 1.neůspěchu. Roubováním se zabývám mnoho let.Nejlépe se mi osvědčila klasická severní strana u budovy a zapíchnutí do země.
Bordóská jícha, 13.1.2009
Bordóská jícha se používala nebo používá proti peronospóře vinné révy.Je oproti současným přípravkům velmi laciná.Použil jsem ji.jednou proti plísni bramborové.Bohužel s malým účinkem.Co je používáno současnými vinaři v boji proti peronospóře?Pohled... celý příspěvek >
Rakytník - jak rozpoznat, 30.12.2008
Vážený p.Stanislave, Vy se mi stále snažíte dělat průvodce životem.Jsem naprosto klidný.V zahradnictví Kurz+Král mají R.Ŕ za 120 k.Označeny jsou samci  i samice.Z toho vycházím při hodnocení ceny.  ZD     P.S.Mám mnoho sazenic G.... celý příspěvek >
Roubování, 7.12.2008
Vážení přátelé, mlátíte prázdnou slámu.Broušení nožů má několik zásad.1.nože nebrousíme na brusce.2.hrubý brousek ubírá hodně vašemu noži3.po nabroušení je nutné ostří nože srovnat broušením na kusu tvrdé kůže.Tím ostří srovnáme.4.kvalitu ostří... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika