Příspěvky uživatele - Vinšálek

Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 30.5.2016
Ale ano, o účinnost Score se nebojte. Kombinace systemických triazolových přípravků s kontaktními se doporučuje především proto, že mají odlišný mechanizmus účinku na buňku houby. Většina triazolů působí na buňku patogena jen v jednom místě,... celý příspěvek >
Roubovat už peckoviny za kůru?, 29.5.2016
Souhlasím s p. Vysloužilem. Loni jsem nevydržel s nervama a rouby od něho zaslané jsem dal za kůru někdy ke konci květu, někde možná hned po odkvětu, už si to tak přesně nepamatuji. Ze všech roubů se mi ujal jediný Čačanské rané. Letos jsem si... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 29.5.2016
Score bude maximálně za 6hod vůči dešti v pohodě. Z nouze mu stačí 1 hod (říkají firmy), já říkám 2hod, raději 3 hod. Systemické pronikání rostlinnými pletivy je otázka druhá, na to potřebuje opravdu nejméně 24 hod. Na to déšť už má vliv... celý příspěvek >
Orion, 26.5.2016
Takto se já trápím s vřetenem Opálu. Před pár lety jsem zkusil také řezat na listovou růžici, ale úspěch jsem neměl. Teprve předloňský řez, kdy jsem silně šáhl do staršího dřeva a ponechal přiměřeně dlouhé jednoleté výhony s vyvázáním do... celý příspěvek >
Váš názor - minianketa, 25.5.2016
Zapomněl jsem na třešně, tam favorita nemám. Všechny české odrůdy jsou dobré. Jako kluk jsem měl nejraději Karešovu a z višní Královnu Hortensii.
Váš názor - minianketa, 25.5.2016
Asi už po dvě desetiletí udržuji na zahradě sortiment přibližně 30 odrůd jabloní. Ta skladba se však stále trochu mění. U hrušek to jsou tak 3-4 odrůdy, podobně u broskví. Takže: Jabloň:  Rozela, Sirius Hrušeň:... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 24.5.2016
Tam, kde ošetření proti kadeřavosti nebylo provedeno dostatečně, nastává nyní konidiové šíření houby a proti němu je chemická ochrana už velmi obtížná. Přípravky na to oficielně povolené také nejsou. Takže jedině mechanické odstraňování... celý příspěvek >
Mutace švestek, 24.5.2016
 Na obrázku 1 je puchrovitost, č.3 je pilatka, č.2 pilatka a možná i poškození zobonoskou. Proti puchrovitosti se ošetřuje na počátku rašení pupenů, stačí měďnatý fungicid. Houba se vyskytuje nepravidelně především v přehoustlých či zastíněných... celý příspěvek >
Kompatibilita - opylování \, 11.5.2016
Pokud jsou v okolí nějaké třešně, opylovače bych neřešil.
Zrezivělé květy višně, 11.5.2016
Pokud jste ošetřil Horizonem a přišel noční mrazík, je to jeho následek. Triazolovýmí přípravky by se nemělo ošetřovat v době, kdy se očekávají noční mrazíky.
Jak vám letos kvetou jabloně?, 10.5.2016
Některé jsou v plném květu, některé teprve rozkvétají, např. Opal a další. Mám radost, že opět bohatě kvete Sirius i Admirál a další. Naopak nemám radost, že bohatě kvete takový Jonalord či Angold. Jonalord mi plodí převážně plody nadprůměrné... celý příspěvek >
Zatrávnenie sadu, 9.5.2016
Každý ať si dělá jak rozumí. Těm, co hořekují nad pravidelným sesekáváním travníku v zahradě či sadu a údajným ztrátám živin, bych přál nahlédnout do moderních velkovýsadeb štíhlých vřeten či supervřeten. Před trávníky v meziřadích by se mohl... celý příspěvek >
Pink Lady, 8.5.2016
Ano, na to jsem zapomněl. Je to sladká odrůda. Já jsem ji přerouboval hlavně kvůli menší šťavnatosti.
Pink Lady, 8.5.2016
Do teplé polohy zkuste holovouskou novinku Fragranci. Já jsem ji po prvních dvou sklizní zrušil. Nejen. že u mě nezčervenala, nanejvýše některé plody měly jen načervenalé líčko. To bych jí odpustil, ale u mě byly plody i málo šťavnaté.
Zatrávnenie sadu, 8.5.2016
S tím pohořekováním máte, Ferdo, možná trošínku i pravdu. Ale jen trošínku. Jinak máte názory, jako byste je odposlouchal od mé dcery. Dopoledne za mnou přišla, ať to sečení nechám, že to zítra poseče, dneska nemá čas. No a ono navečer má u nás pršet... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika