Příspěvky uživatele - Eva T.

Paradajky pre r. 2024, 8.2.2024
Ja tiež skladujem semienka v plastových zipseroch, tie mám ešte v obálkach podľa abecedy,- dajú sa dobre archivovať v krabici od topánok. Dôležité je suchý vzduch a približne satabilná teplota. Chlad neriešim. Takto môžu vydržať min. 10 rokov. Eva... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 31.1.2024 Obsahuje fotku
Dvě INDIGO krásky: vlevo tyčková (indeterminantní), vpravo trpasličí (Dwarf) obě vyseté 13. prosince-rozdíl vidět nejen ve výšce, ale i habituse.🍅❤🍅
Paradajky pre r. 2024, 31.1.2024
Ano aj pre odraz svetla, nevysychaniu substrátu a prevencia smutníc.  Eva T.
Paradajky pre r. 2024, 28.1.2024 Obsahuje fotku
Včera mi rozkvitla prvá trpasličia odroda z výsevu 12. decembra - také "srdce kamenného potoka" so zemiakovými listami.                                   ... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 28.1.2024 Obsahuje fotku
Presne tak, Vladimíre, máš pravdu. Ešte som nevidela uprostred leta, že by boli niektoré -aj partenokarpické paradajky bez semien.Je to proti prirodzenosti.  Keďže zo zdravotných dôvodov by som nemala jesť plody so semenami,  preto pestujem... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 28.1.2024 Obsahuje fotku
Rodičia krížencov nie sú v popise uvádzaní. Uvidím, vyskúšam. S Alter Komunist som spokojná, vysejem aj tento rok. Bohatá rodivosť a dobrá chuť na tento typ. Semienka z neho ti pošlem. Ja ich mám pôvodne z Francúzska.  Pridávam popis jednej... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 27.1.2024 Obsahuje fotku
Zase som neodolala a celkom sa teším na tieto novinky od KLEVERHOF.Je to pôvodne rodinná firma neďaleko Hamburgu založená ešte v r. 1901 Pred 2. svetovou vojnou pestovali najmä črepníkové kvety, neskôr aj sadenice ihličnanov. Od 80tych rokov sa... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 22.1.2024 Obsahuje fotku
Prvá indeterminantná indigo odroda mesiac od vzídenia nahadzuje puky. Eva T.
Paradajky pre r. 2024, 20.1.2024 Obsahuje fotku
Výber z cherry pre tento rok 6 nových odrôd:(v poradí zhora :.JOSEFINA, ORANGETO, ANNA'S MULTIFLORA,, BLUE CREAM BERRIES, GLOSSY ROSE BLUE, IVA'S SWEET WHITE) a už stálica INDIGO CHERRY DROPS- tú som ako jedinú indeterminantnú vysievala už 13. ... celý příspěvek >
Rajčata 2024, 20.1.2024
Milane, máš už riadny prales, kopec plodov sľubuje skorú úrodu.  Dnes bolo krásne slniečko, rajčiny si to užívali. Prajem úwspešné pestovanie. Eva T.
Rajčata 2024, 17.1.2024 Obsahuje fotku
Zlatava myslím, že nie je zabudnutá,  vídavam ju stále aj na na zahraničných fórach a eshopoch, sama som ju pestovala myslím v r. 2015-17, keď ma omrzí skúšať stále niečo nové, zrejme sa k nej vrátim. Ale Slávu Porýnia, ktorú som pestovala pred... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 16.1.2024 Obsahuje fotku
Ano, poznám, semienka tejto odrody mám ešte z r. 2019, ale akosi som nemala ešte kedy vyskúšať. v r 2022 som skúšala podobnú odrodu Baron Solemaher. Tiež pomerne skorá.Možno mi vyjde miesto obe odrody porovnať v sezóne 2025.      ... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 15.1.2024 Obsahuje fotku
Rozdiely medzi typmi listov vidno už teraz. Typicky zemiakové listy má STONE BROOK HEART(už sa objavil prvý kvetný púčik) a tenšie, temer mrkvovitéMAGLIA ROSA..  Ešte budem vysievať mikroodrodu CURLY KALEY s listami podobnými kučeravému... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 11.1.2024 Obsahuje fotku
Milane,   ja s rôznou výškou zatiaľ problém nemám, cez deň ich mám na okne, kde neprisvetľujem, večer ich prenesiem do vlastnoručne vyrobeného Growboxu s tromi, neskôr 2 poschodiami- už vlani som to tak riešila a bola som spokojná. Stačí mi... celý příspěvek >
Paradajky pre r. 2024, 9.1.2024 Obsahuje fotku
Dnes pre porovnanie. Rozdiel vo výške medzi klasickou indeterminantnou odrodou a microdwarf(mikrotrpaslík), obe vysiate 13. 12.2023. Prisvetľujem asi 5 hodín denne večer po zotmení, ak je príliš zamračené a tmavo, tak aj cez deň.)  E. T.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika