Příspěvky uživatele - BIMBOTOM

Stavba udírny, 5.12.2016 Obsahuje fotku
Ahoj tak se chci pochlubit s udirnou a krbem. Řešili jsme jak spojit udirnu a gril dohromady a dospeli a postavili jsme toto.
Uzeni bucek, 5.12.2016
Ano vodu jsem prevaril i s kořením 30 minut.Ano preloziti bych chtel tak po sedmem dni nalozeni a pak ještě jednou po ctrnacti dnech.
Uzeni bucek, 5.12.2016
Teplota by neměla kolisat mam to v lednici teplotu 1-4 stupně.
Uzeni bucek, 4.12.2016 Obsahuje fotku
Tak dnes po 3 dnech suchého nasolení zalito lakem s kořením /bobkový list, jalovec, nové koření/ ted jen vyčkat do 23.12 a modlit se aby se nezvrhl lak.
Uzeni bucek, 4.12.2016
Děkuji za reakci a rady.Uvidim co z toho vznikne.Chci se zeptat klobasky také děláte zda ano bylo by možné podělit se s postupem?Diky
Uzeni bucek, 3.12.2016
Aha.Dekuji.Ale ještě jednu radu bych potreboval.Lak jsem dnes pripravil takto 7litru vody 210g solici smes.Dnes jsem meril teplotu v ledničce a je tam 1 stupen(stara lednice spise mrazi).Bude stacit takto pripraveny lak?Dekuji za reakci.
Uzeni bucek, 3.12.2016
Maso je čerstvé od řezníka.Těsně co mu přivezli celé půlky.Vykostil celý boček.Tak že to není to co mají v chladaku a nasvicene.Když to maji nasvicene maso vypada krásně ale doma kdyz sese na to clovek podiva tak toi je hnus.Myslite ze ta... celý příspěvek >
Uzeni bucek, 2.12.2016
Ahoj všem, dnes jsem nasolil asi 14kg bůčku na sucho.Mám dotaz ohledně láku kdy nejlépe spíše po jaké době zalít.Nasolení na sucho jsem provedl tak že jsem nařezal kousky bůčku asi 800g-1200g.Pečlivě jsem vše vážil a použil jsem na 1kg masa 18g-20g... celý příspěvek >
Nakládání a vakuování masa na uzení, 30.11.2016
Ahoj všem čmoudíkum, mam dotaz.Je možné maso naložit do kameninového sudu ve kterem se nakládalo zelí.Maso nakladám do velkého smaltovaného hrnce, ale problém je v tom zatízeni masa.Zelnák jsem dostal tak zjištuji zda je to možné.Díky všem za kladne... celý příspěvek >
První klobásky, 18.11.2016
Ve všem s Vámi souhlasím ceny jsou masa jsou dosti vysoké.Ale zase si říkám proč neudělat klobásy z nečeho lepšího.Na prodej klobásy nedělám, pouze pro rodinu tak proč šetřit.Nedělám je každý měsíc spíše při nějaké té události.Ale abych se... celý příspěvek >
Udírna, 18.11.2016 Obsahuje fotku
Zde je lepší pohled
Udírna, 17.11.2016 Obsahuje fotku
Ahoj rád bych se pochlubil s udírnou a grilem, kterou jsme vybudovali s tchánem.Sice byla dlouhá debata příprava, ale myslím si že se podařilo.Vše je děláno sve pomocí.Obrázky mám pouze z grilu kde můžu grilovat, rožnit a péci na kameni.Tak nějak... celý příspěvek >
První klobásky, 17.11.2016
Děkuji za upresněnía pochválení.Recept jsem poskládal tak podle svého, na pepř jsem totiž zapoměl.Stím česnekem to jsem přehnal.Máte pravdu s tou solí, příště dám méně.Toto bylo pouze na zkoušku.Chystám se dělat těsně před vánoci.Jen bych rad použil... celý příspěvek >
První klobásky, 17.11.2016 Obsahuje fotku
Ahoj tak se také pochlubím.Moje první klobásky. 1,5kg vepřová plec bez kosti a kůže 2kg vepřový bok bez kosti a kůže 2dcl litry velmi chladné vody 2 paličky česneku spíše méně 77g soli Praganda 2 malé lžičky celého kmínu nebo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika