Příspěvky uživatele - Štěpánka.3

Veecot (*Vineland, Ontário), 26.7.2022 Obsahuje fotku
Já jsem spokojená. Letos byly u Veecotu ztráty mrazem minimální.
Síran amonný - výborný pomocník proti chloróze, 12.7.2021
Já bych tím síranem amonným klidně ještě pohnojila a hlavně ošetřila Dithane proti suché skvrnitosti. Možná už to má strom spočítané, ale třeba ještě vyraší zdravé lístky. Na konci léta pohnojit síranem draselným.
Spring blush, 6.7.2021
Spokojená s chutí docela jsem, ranější meruňku nemám. Otrhala jsem už i Auroru, ta je chuťově jinačí, asi i lepší, ale nedá se moc převážet, je moc měkká. Leskora už také začíná zrát, ta je z nich nejsladší.
Spring blush, 6.7.2021 Obsahuje fotku
To máte aktuální fotky? Je zajímavé, jak ta příroda čaruje, u nás na Olomoucku už je mám sklizené. A přitom to u nás bylo oproti vám na jaře tak opožděné. Na foto z 26.6 je vlastní výpěstek na semenáči. Zatím na této podnoži méně kvete, tak snad bude... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk 2021, 11.4.2021
U nás tak fouká a bude i v následujících dnech, že to před květem už nestihnu. Ale zase dobrá zpráva je, že možná nebude pod nulou.
Hlošina okoličnatá, 23.10.2020 Obsahuje fotku
Také mi letos jedna vzrostlejší už pěkně kvetla a všechno opadlo. Tak jsem dokoupila další jako opylovače a uvidím za rok. Na té malé dokoupené pár plodů dozrálo.
Nemoc mandloní, 12.9.2020
U nás na zahradě to vypadá, že mandloně budou na suchou skvrnitost hodně citlivé. Já už mám napadené i letošní semenáčky, přitom stejně staré semenáčky broskvoní jsou zatím OK.
Prosím o identifikaci škůdce z fotografie škůdce a zničených plodů, 28.5.2020 Obsahuje fotku
Takhle vypadá poškození zobonoskou, malé plody pak hnijí a upadnou.
Lipnická švestka, 25.5.2020 Obsahuje fotku
Sázela jsem dvě na podzim 2015. Jedna měla loni pár prvních plodů, letos budou mít něco málo obě. Stromky mi nerostou nijak bujně, ale možná je to i problémy s roztoči. Mají však mizerný srůst s podnoží, jaká bude životnost stromků, netuším.
Třešně zmrzly, 5.4.2020
Podle předpovědi mělo být do -5, jestli bylo víc, nevím. Květní pupeny byly ještě slepené v cca 0,5- 1 cm kuličce.
Třešně zmrzly, 5.4.2020
Bohužel, jsem na tom stejně. Olomoucko
Symbivit, 29.3.2020 Obsahuje fotku
Jednou jsem vyzkoušela Symbivit při sázení stromků a efekt nemohu posoudit. Zelená ryngle roste krásně bujně, ale dvě broskvoně rostou stejně jak další dvě bez Symbivitu. Zbytek jsem dala pod půlku okurků, tam nebyl efekt žádný. Ale určitě ta... celý příspěvek >
A je po meruňkách, 20.3.2020
Mně na Olomoucku rozkvetá Aurora, hodně narašená je Veecot. U nás má být zatím podle předpovědi max. -4, tak doufám, že nejmladší pupeny na koncích letorostů aspoň na půlce mých dalších stromů vydrží. Rozloučila jsem se s úrodou na mandloni Zora,... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2020, 20.2.2020
Také jsem dnes ošetřila mědí. Ale je to divné, lísky práší už pár dnů, suma efektivních teplot přesně dosažena, ale nic moc to narašené není. Ani angrešt ještě neraší, jen mandloně. Možná je to tím, že u nás zatím jarně nezapršelo (Olomoucko). Ale v... celý příspěvek >
Natírání kmenů vápnem 2020, 4.1.2020
To je dobrý nápad, děkuji.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika