Příspěvky uživatele - Hospůdka na mýtince

Meruňka z pecky, 17.1.2019
Vše je to jen genetika. Funguje to úplně stejně jako u lidí. Budete mít 8 dětí a každé bude jiné. U některých rodičů budou téměř všechny nadané technicky, některé zase umělecky. Povahu budou ovšem mít každé jinou. U stromů i při opylení stejným... celý příspěvek >
Klamita jménem jmelí střední Morava, 16.4.2018
Co já bych za to dal, kdyby se mi tu jmelí ujmulo alespoň na některých stromech. Zkoušel jsem to na dubu, javoru, jasanu, planých hrušních a jabloních a pořád nic.
Jak zlikvidoval plevel, 16.4.2018
Nabízím tímto takřka neomezené množství pýru, bršlice, pryskyřníku, ježatky, kopřivy a jitrocele (ten mi nevadí) za odvoz. Podmínkou je Vaše vlastní sklizeň včetně kořenů. Je zajímavé, že před 4mi roky jsem měl problém i se svízelem a dnes se jej... celý příspěvek >
Semena z Asie - neklíčí - likvidace na celnici?, 12.4.2018
Letos jsem objednal mnoho semen přes aliexpres od Tu di chen, Fisch you, Best chenese seeds, Good Life. Zatím nedokážu říci, který z nich je dobrý a který ne. Pravda je, že papriky mi vzešly téměř všechny odrůdy cca 80%, kosatce cca 25%, rajčata 50%,... celý příspěvek >
Co robit aby som mal konecne normalnu cibulu, 1.4.2018
Vlastní semena jsem zkoušel několikrát, zpravidla jsem někam zapíchal nespotřebovanou cibuli z loňska. Nechal jsem ji dozrát, na jaře lehce rozhodil po záhonu a přejel hráběmi. Buď byl plevel rychlejší, nebo ptáci. To jsem nezjistil. Našel jsem jen... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 31.3.2018
Děkuji za upřesnění, máte samozřejmě pravdu. V době, kdy jsem před 8 lety JOJO kupoval, byla prezentována jako rezistent. Před cca 3mi roky jsem si přečetl a vzápětí také zapomněl, že je vlastně hypersenzitivní. To také vysvětluje, proč mi vůbec... celý příspěvek >
Co robit aby som mal konecne normalnu cibulu, 31.3.2018
Mám těžkou jílovitou zeminu 550 m.nm. a cibule ze sazečky je jedna z mála plodin, která mi opravdu dobře jde. Na jaře zasadím, zpravidla nepleji a koncem léta sklízím obří cibuli. V písčité půdě a dle popisovaného vývoje předpokládám nedostatek vláhy... celý příspěvek >
Roubováni švestek, 31.3.2018
JOJO je dlouhodobě deklarováno jako rezistent, ovšem to neznamená, že není nakažený. Již z definice platí, že je dlouhodobě odolný a nejsou na něm patrné účinky viru. Ve své podstatě je to stejné, jako tolerantní. Ale že by nebyl nakažlivý ať... celý příspěvek >
Kávová sedlina, 28.3.2018
Asi tak, vloni jsem 3x zakoupil kilové balení kávy mleté standart v akci v suprmarketu a rozsypal kolem okurek, rajčat, kedlubnů gigant a dalších (každou rostlinku kol a kol), dával jsem pozor, aby neměl slimák jinou cestu, třeba vzduchem přes... celý příspěvek >
Vysadba stromu pro budouci presazeni, 21.3.2018
Podobný problém jsem řešil před cca dvěma roky a budu jej řešit příští rok zas. Vzhledem k sortimentu předpokládám, že na velikosti až tak moc nezáleží. Pokud by šlo o stromky určené k dalšímu prodeji, pak asi plastová vědra o velikosti cca 25 - 30... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 21.3.2018
Promiň Miloši, špatně jsem se vyjádřil. Bylo myšleno:  Finalsan je asi stejného složení jako Beloukha, o které píši.
Totální herbicid bez glyfosátu?, 20.3.2018
Omlouvám se za zkomolení názvu, opsal jsem jej z časopisu a při prohlížení internetu jsem si toho překlepu autora nevšiml. Co se týče Reglonu, ten má i další přísady a zůstávají po něm rezidua. Finalsan je asi totožného složení, je to jen otázka... celý příspěvek >
Totální herbicid bez glyfosátu?, 19.3.2018
V posledním čísle Vinár - ovocinár jsem se dočetl o existenci totálního herbicidu bez glyfosátu. Měl by během hodin až 2 dní zlikvidovat veškeré zelené, se kterým se dostane do kontaktu. Nepřechází do kořenů a do pěti dnů by se měl rozložit na CO2 a... celý příspěvek >
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 18.3.2018
550 mnm, západní svah, otevřený od jihu.
Hanita - jasná chuťová jednička mezi švestkami, 17.3.2018
Asi bych to nepřeháněl s tituly  " Král a Královna ", ono velmi záleží na místních podmínkách (voda, slunce, půda, nadm. výška). Hanita je určitě jedna z nejlepších, u mne ale zcela jasně vítězí Katinka. Topy mi tu nejdou, ale alespoň mi... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika