Příspěvky uživatele - Georg Black

Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 24.4.2018
jj, kdo v tom jede, ví svý. Vždycky je lepší počítat s tou horší variantou. Děláme to sice pro radost a času nelitujeme, ale někdy jsou prostě ty zkušenosti a metody předků prostě best. V tomto případě je to zadarmo a nemusím do léta nic... celý příspěvek >
Kvasná skleněná zátka (trubička), 24.4.2018
No v každém případě nemáte talent na název tématu.  Dojde k tomu prakticky jen při změnách teplot. Jinak je spíš menší přetlak. Taky jsou lepší kvasný zátky s ajkoby kuličkou taže k tomu nedojde. Tedy pokud dáte rozumné množství vody.
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 24.4.2018
tedy po mrazech odhrnout a nechat rašit nezahrnut a vy víte že už letos nebudou přízemní mrazíky?? Tak to je pro nás všechny skvělá zpráva.  proč bych neměl nechat vyrašit révu odhrnutou klidně nechte, my ostatní si ji budeme chránit... celý příspěvek >
Zatížení révy, 24.4.2018
Není jednoduché takto poradit. Jen vy víte, jak to vypadalo loni. Jaké byly přírůstky, zatížení apod. Pokud jsou keře v dobré kondici, tak by 4 tým rokem měli dát prakticky 50-70% plné úrody. Znáte plné zatížení? Osobně bych se držel nějakého... celý příspěvek >
Zapěstování kmínku révy - 1.rok, 24.4.2018
Takže něco tu už bylo popsáno, jen upřesním. 1.růvek se tvoří primárně jako ochrana proti mrazu u šlechtěné části sazenice. 2. odhrnovvání a zahrnování se provádí v okamžiku, kdy potřebuji provést nějak zásah do sazenice. Tedy vybílení... celý příspěvek >
Jak odstranit lepidlo po etiketách, 10.10.2017
Děkuji všem za jejich nápady a informace. Mohu s tedy rozdělit s postupem, u kterého zatím určitě zůstanu, bo mi připadá nejschůdnější. Ve varné konvici uvařím vodu. propláchnu láhev horkou vodu, aby se předehřála naplním... celý příspěvek >
Jak odstranit lepidlo po etiketách, 5.10.2017
Zdravím vinaře. Předpokládám, že někteří pěstitelé jdou cestou moštovek a vyrabí i vlastní víno. A protože lahve nejsou za korunu, tak se snažím recyklovat lahve z koupených vín. Po vyčištění a vypaření není problém. Už jsem i našel způsob jak... celý příspěvek >
Co dál s novou révou?, 25.9.2017
 a nedá si říct a nedá si říct  Prosím zkuste pro začátek toto.
Co jí je a jak ji zachránit, 7.8.2017
též se přikláním k názoru, že jde o úžeh. Než se vytvoří silnější slupka tak je hrozno náchylnější k tomuto poškození. GB
Co Vaše réva 2017, 21.7.2017
Možná to bude vypadat jako neochota, ale myslím, že se ptáte na špatném místě. Jediný, kdo Vám opravdu fundovaně odpoví je Váš keř. A to s jednoletým zpožděním. 
Borůvkové víno, 20.7.2017
A ten tady(výše) Vám nestačí???
Co Vaše réva 2017, 19.7.2017
Ok. Je to Vaše věc. Nechtěl jsem ani vyvolávat nějaký flame. Podle mých zkušeností vypadá 3 letý kmínek poněkud jinak. Ale může to být i odrůdou. Všichni tady jsme pionýři pěstování révy v podmínkách často velmi diskutabilních. 
Co Vaše réva 2017, 18.7.2017
Podle mě se ta rostlina tváří, že poněkud strádá. Nejsem si jist, jestli to dá do dalších let jen v květináči.
Bílo-narůžovělý letorost, 18.7.2017
Hm tomu říkám info! Děkuji moc. Po návratu z dovolené. Jsem našel letorost v délce asi 1m. Z něho pak vyrůstalo několik, skoro metrových, fazochů už normální zelené barvy. Znamená to tedy, že je rostlina zachráněna?
Vylamování zálistků, 4.7.2017
2 - 3 letorosty na hrozen? Takže i letorosty, které plod nemají ovlivňují chuť a kvalitu hroznů na vedlejších letorostech Nemám vlastní zkušenost, ale třeba u Talismanu se to tak prý praktikuje, bo jinak by rostlina měla problém s vlastním... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika