Příspěvky uživatele - ivap

Houby, 1.12.2019
Šmarjá panno, i pokud by to byla muchomůrka bílá, tak vám nehrozí žádné nebezpečí, pokud se jí dotknete, amanitin není kontaktní jed. Stejně tak nehrozí, že by se dostal do nějakých rostlin z kompostu.
Bofix v česneku, 23.11.2019
Nevadí, ale proč likvidujete kopřivy teď, když už je konec sezóny? Herbicidy jsou nejúčinnější  v době intenzivního růstu.
Moravská jadernička, 22.11.2019
Možná se mi nějaké ještě válí pod stromem, zítra kouknu. Ale včely lítají na všechny květy v zahradě, takže ze semínek vyroste bůhvíco.
Česnek 2019/2020, 25.10.2019
A co tím několikerým rytím získáte? Pokud potřebujete rozbít hroudy, tak použijte motyku nebo si od někoho pujčte rotavátor.
Česnek 2019/2020, 25.10.2019
Jo, to mě taky překvapilo - porýt, rozbít hroudy (třeba rotavátorem), uhrabat a nechat nějakou dobu sednout. Asi má Lysenko dost času na zbytečnou práci.
Hádanka, 19.10.2019
Bingo! Mám ji vypěstovanou ze semen. Na podzim seříznu, na jaře obrazí, přezimuje při cca 10ºC.
Hádanka, 18.10.2019 Obsahuje fotku
Znáte někdo tuto rostlinu? Já vím, jak se jmenuje, ale máte ji také někdo?
Název odrůdy?, 9.9.2019
Na zahrádkářské výstavě kdosi vystavoval jako raritu semena "fazolí", které se pěstují na lusky. Semena byla černá a velmi drobná, tak 10 x 3 mm. Co by to mohlo být? S vystavujícím jsem se bohužel nepotkala.
Plísni odolná hadovka, 3.9.2019
Pokud nemáte plíseň vy, neznamená to, že ji ostatní nemají. Mám okurky venku i ve skleníku, oboje napadlo padlí i plíseň. Troufám si říct, že po třiceti letech pěstování ty choroby poznám. Letos hodně záleží asi na lokalitě, u nás na konci července... celý příspěvek >
Plísni odolná hadovka, 1.9.2019
Já jsem včera sklidila ze čtyř rostlin ve skleníku cca 5 kg okurek a vypadá to, že ještě nějaké budou. Odrůda Minisprint (asi, je ze zahradnictví), pak Konsa F1 (semena z Lidlu) a Chinese Slangen (semena z Lidlu) - ty vypadají nejhůř., dnes jsem... celý příspěvek >
Sušení ovoce, 23.8.2019
Tak loni asi nebyl problém při těch skoro čtyřicítkách... Sušení v troubě má dvě nevýhody - horko v baráku a všechna voda jde do domu. Sušička se dá vyhodit na terasu, tam si může hřát do aleluja 
Sušení ovoce, 23.8.2019
Na 50°C je podle mých zkušeností málo, nechávám sušit na max, to je cca 60ºC, u druhé sušičky dávám 68°C. Je také dobré prohodit síta, švestky obrátit (u těch lepších sušiček není třeba), napůl usušené nechat vychladnout (natáhnou vlhkost... celý příspěvek >
Sušení ovoce, 22.8.2019
Já suším všechno ovoce v sušičce - jablka na plátky, hrušky na osminly, švestky na poloviny. Dám sušit večer, za jeden a půl dne jsou i švestky suché. Ale hodně závisí na sušičce, levné šunty typu Concept, Eta, Hundai neusuší, dříve to zkvasí nebo... celý příspěvek >
Co to je prosím za květinu?, 9.8.2019
Nocenka - Mirabilis
Meruňka early orange, 16.7.2019
Dneska jsme ochutnali první a poslední dva plody - vynikající, šťavnaté, sladké, aromatické. Koupeno od firmy jukka před čtyřmi lety.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika