Příspěvky uživatele - Walter

Předpěstování košťálovin, 9.5.2018 Obsahuje fotku
Díky za pochvaly. Jen pro zajímavost doplním fotky pořízené 6.dubna. V té době ve skleníku už vysazené všechny poměrně mizerné sazenice košťálovin i salátu, na venkovním jen košťáloviny, salát dosazen do meziřádků za dva dny po přechodu nočních... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 9.5.2018
Děkuji.
Předpěstování košťálovin, 9.5.2018 Obsahuje fotku
Letošní duben vůbec nepřál košťálovinám ve skleníku. Pro poměrně vysoké teploty příliš nepřibýval a tak v současnosti rostliny mimo skleník jsou možná v lepším stavu, než v něm.
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 9.5.2018
oproti loňskému jsem zkusil zasáhnout dříve, tedy do zeleného poupěte a výsledek je žalostný. V kombinaci se suchem a velkým propadem plůdků a plodomorkou nebudu mít na hrušce nic. Proti pilatce, kdy jedna larva obhospodařuje jeden plod, je... celý příspěvek >
Čím jsou napadená rajčata a papriky?, 8.5.2018
Podle mého je příčinou sláma. Kůň sice žere seno, ale jako podestýlku dostává obvykle slámu. Lépe saje exkrementy a narozdíl od kvalitního sena je k mání. No a v slámě pravděpodobně herbicid zůstal a dále si ho tazatel zaryl s hnojem do záhonu. Stalo... celý příspěvek >
Schnutí listů rajčat, 8.5.2018
prostě jen reakce na změnu prostředí. I když se vám to tak nemusí zdát, hýbá se s kořenovým systémem. Také teplota půdy je jiná, nyní jsou noční teploty nižší, než před týdnem. A otázka je, zda byla rajčata ještě před přesazením navyklá na celodenní... celý příspěvek >
Rolondo, Rolonda, Rolanda - je to to samé?, 5.5.2018
Mně chutná. Přirovnal bych jí k chuti Industrie. Za asi 15 let let, co jsem si pořídil první, jsem jich ještě pár přikoupil a zhruba 10 narouboval. Doporučil jsem jí jako padlí odolnou odrůdu všem svým přátelům, kteří se potýkali s padlím na... celý příspěvek >
Letošní venkovní sázení rajčat a paprik, 4.5.2018 Obsahuje fotku
Vontum: vypadá to, že v Olomouci letos zmrzlí nebudou.
Doba postřiku proti pilatce, 4.5.2018
Včera k večeru v JČ notně sprchlo a okvětní lístky konečně opadaly, takže dnes večer jsem konečně mohl ošetřit posledních 30 stromků ve vyšší poloze proti pilatce. Kvůli suchu byly švestky neskutečně dlouho v květu, za normálních okolností odkvétaly... celý příspěvek >
Hlávkový salát, 2.5.2018 Obsahuje fotku
a takhle mizerné byly sazenice ve skleníku po výsadbě 6.4.
Hlávkový salát, 30.4.2018
Taky vy je máte nádherné. S ohledem na průběh letošní zimy, kdy byly až do konce března zejména v noci poměrně nízké teploty, takže ani ve skleníku to moc nerostlo, můžu být rád, že už mohu něco sklidit. A to jsem se ještě letos musel dělit s hejnem... celý příspěvek >
Kadeřavost broskve - co s tím teď?, 30.4.2018
samozřejmě, že různé odrůdy trpí kadeřavostí více, či méně. Míval jsem kdysi bělomasou Redwin. Plody sice ne tak chutné, jako žlutomasé odrůdy, zato kadeřavostí trpěla málo. Když mi časem uhynula, nevážil jsem si toho a zůstal jsem u žlutomasých... celý příspěvek >
Chyba rajcine nejaka vyziva?, 30.4.2018
Je to tak, rostliny vyčerpaly všechny živiny, při vysoké teplotě a nedostatku světla se vytáhly do výšky a jsou bez květů a plodů. Za optimálních podmínek by takhle vysoké rostliny již měly mít nejméně dva vijany.
Očkování / roubování broskvoní, 30.4.2018 Obsahuje fotku
 Springcrest naroubovaný koncem února kopulací a anglickou kopulací
Hlávkový salát, 30.4.2018 Obsahuje fotku
letošní sklizeň je kvůli březnovým mrazům o pár dní opožděná.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika