Příspěvky uživatele - vimon

Co Vaše réva 2018?, 23.2.2018
Do těch -20°C většina odrůd přežije, ale horší to bývá v květnu kdy už mají nové letorosty několik listů. Loni v květnu sice několik odrůd omrzlo, ale potom to díky dobrému počasí dohnaly a úroda byla jedna z nejlepších za posledních 10let. Dobře to... celý příspěvek >
Rajčata 2018, 20.2.2018
Také jsem asi před 10 roky zkoušel odrůdu Pedro, ale jen 1 rok protože je to takové supermarketové rajče. Je sice odolné praskání, je pevné snáší určitě dobře přepravu, ale chuť nic moc. Raději bych doporučil odrůdy Start, Tornado nebo Uragan.... celý příspěvek >
Rajčatový hokus pokus - průběh, 20.12.2017
V posledních letech používám jen substrát Forestina a vše klíčí (roste) bez problémů.
Rajčatový hokus pokus - průběh, 13.12.2017
Já dělám první výsev rajčat okolo poloviny února a z toho výsevu sklízím okolo poloviny června. Pokud je ale další výsev v polovině března bývá sklizeň v prvním týdnu července, takže doba od výsevu do sklizně je již výrazně kratší. Loni jsem vysel... celý příspěvek >
Výběr stolních odolných odrůd, 22.11.2017
Talisman pěstuji asi 8 let v n.v. 220m a nikdy nedozrál. V zimě si nařežu rouby odrůdy Aladin a přeroubuji ho. Jinak sazenice od Bredika doporučuji, asi polovinu odůd mám od něj a jsem spokojený.
Obrovské rajče, 14.10.2017
Zahradu mám v údolí Berounky, v n.v. 220m (asi 3km od místa kde byl naměřen teplotní rekord ČR v srpnu 2012).
Obrovské rajče, 12.10.2017
Rajčata na obrázku rostou venku v květináči, který po zmrzlých stěhuji ven z nevytápěného skleníku. Foto je ze začátku července a první sklizeň byla koncem června.
Obrovské rajče, 12.10.2017 Obsahuje fotku
Ano rajče Gigantomo pěstuji a musím říct, že jsem po letech pěstování velkých odrůd objevil výbornou odrůdu. Když jsem toto rajče prvně vysel, říkal jsem si, že to asi bude chutnat jako rajče ze supermarketu. Je to ale odrůda, která má správnou... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 8.9.2017 Obsahuje fotku
Rošfor raší pozdě a proto vždy unikne jarním mrazům. Úroda je vždy výborná a hrozny vydrží dlouho na keři (jsou tak velké, že se ani nevejdou do sáčků od Bredika). Pokud sáčky nasadím tak nejdou při sklizni ani sundat. Rošfor sklízím postupně až do... celý příspěvek >
Plíseň bramboru na rajčatech 2017, 30.8.2017
Stříška nezabrání vzniku plísně, ale může omezit praskání plodů po dešti.
Nejtěžší rajče, 1.8.2017 Obsahuje fotku
O víkendu jsem sklidil rajče Dvoubarevné.
Sklizeň 2017, 1.8.2017 Obsahuje fotku
Připojuji fotky odrůdy Makedonské Býčí srdce a současně děkuji Honzovi z Polabí, že mi tuto odrůdu doporučil a poslal. Ať se daří.
Sklizeň 2017, 29.7.2017 Obsahuje fotku
Také jsem sklízel velké odrůdy.
Česká rajčata 2017, 24.7.2017
Rajčata Tornado a Start F1 pěstuji nejdéle ze všech odrůd a podle mého hodnocení není mezi nimi moc velký rozdíl. Pokud jde o dobu sklizně tak letos zrálo venku dříve Tornado 2.7. a Start o 3dny později. Ještě ranější byla odrůda Uragan, kterou jsem... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 19.7.2017
Myslím, že rostlina zatím nestrádá, protože je hnojena ke kořenům i na list. Zálivku má pravidelnou. S jejím zasazením do země se samozřejmě počítá, ale ten komu byla určena, zatím neměl připravené místo. Výhoda pěstování v kýblu je, že v zimě byla... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika