Příspěvky uživatele - rosti&slavik

Odrody naších dedov a pradedov, 9.1.2014
Už jsem jednou urgoval, že by měl nastat meziplanetární třesk planet Tip č.2 -Beforest x Redtopaz-nebo v opačném gardu, vznikla by supernova.Neznaje, a nemaje vhodného typu urychlovače, počkám na kolegu.
Zimní postřik jádrovin Nitrosanem 25, 9.1.2014
S vlnovníkem se musím potýkat na dvou stromcích hrušní.Každý rok si říkám, že udělám jarní postřik,ale pro nedostatek času na to nedošlo.Letos se na něho vyloženě chystám.Loni byl stromek postižen do té míry, že se začaly během léta některé mladé... celý příspěvek >
Expanzní likvidátor hryzců - krtků Kieferle W2. Je učinný?, 9.1.2014
Krtek zpravidla hrne zeminu před sebou, a ta pak funguje jako nárazníkové pásmo.Nevím, jak si s tímto faktem poradí expanzní likvidátor, ale past Supercat je poměrně málo účinná. Za pět měsíců, co jsem měl dvě pasti řádně nastraženy, se mi... celý příspěvek >
Odrody naších dedov a pradedov, 8.1.2014
Máte moje sympatie pane Jaroslave, jen saďte pokud můžete nadále.Velmi si cením, pokud člověka síly neopouštějí, že hospodaří, a pěstuje svého koníčka nehledě na nezdary které nás provázejí.Příroda pomáhá, ale někdy i škodí.Já bych sadil, ale nemám... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Já jsem kupříkladu letos připravil asi deset širokých jam pro výsadbu broskvoní(další mě čekají),které budu sadit za rok, za dva.Přivezl jsem od řeky furu říčního písku, který jsem po vrstvách míchal se zeminou, kompostem,a ročním uleželým... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Odstraněním větve, výhonu z jednoletého, nebo víceletého dřeva nevhodným nástrojem, kdy po řezu vnikají čipky, otřepy broskvoň špatně snáší, a hojí-má křehké dřevo. Následné hojení roztřepených, neošetřených ran v nevhodnou dobu(například nyní v době... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Přesnou příčinu neznáme.Může být jedna, nebo v kombinaci s jinými.Variant je je více.Pokud je mezi nimi špatná, jílovitá,kamenitá půda, vysoká spodní voda, zamokření,můžeme čekat až stromek zhyne.Půdní podmínky následně upravit, a koupit stromek... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Jestliže neznáme (účastníci fora)pravou příčinu ostrukcí, zaměříme se tedy na to, co můžeme udělat.Tím je nyní ošetření viditelného sekundárního následku-klejotokových ran. Některé postupy, jak ošetřit poranění lze najít na netu.Všechna... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
 Za hlavní vidím režim vody a vzduchu v kořenech....(MV) Neříkám, že né, je to jedna z možných příčin.Jsou i další, už jsem některé jmenoval.
Klejotok, 8.1.2014
Vlastní ošetření klejotokových ran se provádí  (nejlépe v době rašení, kdy se díky dostatku mízy nejlépe hojí rány) odstraněním klovatiny, odstraněním nekrotického zbytku kůry, dřeva až na zdravou tkáň.Následně všechny řezné rány zahladit... celý příspěvek >
Klejotok, 8.1.2014
Za jedny z možných příčin vzniku klejotoku pokládám nedokonalý řez, s absencí adekvátního ošetření řezných ran.Tzn.řez, střih tupými,nevhodnými  nástroji, řezné rány ve spěchu ožvýkané s cáry potrhané kůry,a rozštípaného dřeva.Vím, že se to tak... celý příspěvek >
Sušené švestky, povidla, 7.1.2014 Obsahuje fotku
Zase jiný recept.Povidlování. Někdo se zkáruje, někdo se zfetuje. Kája Plíhal jí bonpary. Robbie Williams jí antidepresiva a prášky na spaní. Se švestkama je to podobně. Někdo je chrumká jen tak ze stromu, někdo z nich dělá koláč, někdo... celý příspěvek >
Přežijí mladé stromky letošní divnou zimu?, 6.1.2014
Mlynarik repový(Pieris rapae) je to isté ako Bělásek řepový(Pieris rapae).
Přežijí mladé stromky letošní divnou zimu?, 6.1.2014
Bělásek řepový, žluťásek řešetlákový, žluťásek borůvkový.Našel jsem tyto, ale klidně to může být ještě někdo další.Záleží na detailech zabarvení, nebo odlišných znacích.Někdy je velmi tenká línie mezi škůdcem, užitečným tvorem, ale většinou larvy... celý příspěvek >
Sušené švestky, povidla, 6.1.2014
Ani imitaci nesteriluji v pravém slova smyslu, jen naplněné skleničky dám bez otáčení dnem nahoru do trouby vyhřáté na 80°C... Docela by mě ten kouzelnický trik bez otáčení dnem nahoru zajímal.Plnění sklenice, a zavíčkování se pak provádí asi s... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika