Příspěvky uživatele - IvanHorseman

Elektrická řetězová pila - jakou doporučíte, 3.3.2016
Ano, výkon a i řezná rychlost je pro všechny varianty délky lišty shodný -proto mne byl překvapením piktogram s délkou lišty. Možná výrobce doufá, že si pak uživatel koupí dvě pily pro dvě lišty IvanHorseman
Zahradní traktor - rozprostření posečené trávy - deflektor, 27.2.2016
Já řešil podobný problém, ale chtěl jsem posekanou trávu dostat do káry, protože objem koše je malý a neustálé vysypávání koše zdržovalo. Vyrobil jsem si tunel kterým se posekaná tráva fouká do káry. Pouze v zatáčkách se tunel dostane mimo káru,... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 25.2.2016
Bohužel, takováto, byla moje představa. Již teď mne bolí ruce i záda. Už jsem takto podobně přemísťoval dvě švestky a obě se chytly. První rok stály ale pak se normálně rozjely. Ještě se zeptám Stando na Vaše doporučení ohledně zastřihnutí koruny.... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 25.2.2016
Ommlouvám a kaju se za své "oko z Kašparovy krávy" či jak se to říká. Dnes jsem změřil metrem a je to v metru výšky 8,5 cm. Můj odhad byl hodně přestřelený. Nechtěl jsem rozbouřit poklidné zahrádkářské vody, ale dostat rozumnou radu zkušenějších - no... celý příspěvek >
Přesazení cca 7 letého ořešáku, 24.2.2016
Chtěl bych se zeptat na zkušenost s přesazením cca 7 letého ořešáku. Pokud si dobře pamatuji tak je to Mars a již 3 tím rokem plodí - vloni 2015 byl cca košík, předloni nic- mrazy a 2013 tak 10 ořechů. Vzhledem k tomu, že budu měnit bydliště a mám k... celý příspěvek >
Spotřeba oleje Brigs&Straton, 19.1.2016
Hledal jsem nějaký starřší příspěvek a narazil jsem na tuto mou diskuzi. Takže doplním co byl problém - podpálené těsnění hlavy a mám ten dojem, že i dotažení hlavy nebylo úplně přesné /pokud si dobře pamatuji byly mírně povolené zřejmě jak si... celý příspěvek >
Účinnost domácí vodárny, 24.3.2013
Tak jsem si dal opáčko z fyziky a vychází mi že při rozdílu tlaků 2 až 4 bary a nafouknutí vzdušníku na 1,8 baru - 30 litrů vody. Samozřejmě při menším rozdílu tlaků, ev většímu rozdílu mezi spodním zapínacím tlakem a tlakem naprázdno natlakovaném... celý příspěvek >
Přesazení třešně, 11.11.2012
Takto staré stromky jsem přesazoval 3 ks švestka/dokonce s převozem na druhou zahradu/, 2 ks třešní a 1 ks jabloň. Samozřejmostí je vybrat kořenový systém s maximem balu a díru do které se strom přesazuje vysypat kompostem, poctivě prolít... celý příspěvek >
Tepelné čerpadlo - zkušenosti?, 24.10.2012
Teoreticky to je možne, ale spotřeba teto vody bude ohromna.Kdyz si udelate tepelnou bilanci vyjde spotřeba uzitkove vody cca 10 m krychlových denne, coz je dost drahý špås Ivan
Jaké dvouruční nůžky na větve, 24.10.2012
Já proti Fiskarsu nic nemam, ale nůžky nee. Mám několik seker, nůž ale bohužel také jedny nůžky, avsak ty mne zklamaly.Nyni používám jak jednorucni tak obourucni Bahca a naprosta spokojenost. Ivan
Uvažuji o koupi křovinořezu, 30.8.2012
ABG - nevím přesný typ, mám na chalupě a podle mne patří k těm lepším čínám. Maká již asi 6 nebo 7mým rokem a po počátečním doladění nyní bez výhrad. Ivan
Křovinořez, 30.8.2012
Před cca 1/4 rokem začala odcházet čína křovinořez do věčných lovišť, tak jsem hledal náhradu, ale takovou aby byla radost pracovat. Nakonec jsem zvolil Castor 43DS a jsem maximálně spokojen. Uváděný výkon na stránkách dovozce je 1,6 kW, v manuálu... celý příspěvek >
Samospád ze studny, 19.8.2012
Ale no tak p.Beny,  částečně máte pravdu, ale co když voda začne vřít a stane se z něj chladivo R718 . Více jak 10 m nelze "vytáhnout". Ivan
Husqvarna 555, 562 XP, 26.7.2012
Jen malá technická poznámka - zvýšením počtu zubů nedojde ke ztrátě krouticího momentu. Dojde vzhledem ke změně převodového poměru ke snížení síly na řetězu, protože při zachování výkonu dojde ke zvýšení rychlosti a výkon=síla x rychlost, tj zde... celý příspěvek >
Přidřený motor - křovinořez Jonsered výkon cca 2KW, 24.6.2012
Samozřejmě juknutím na stav pístní sady se nic nezkazí. Ale spíše bych to viděl na ložisko hřídele nebo spojky. Zkuste sundat samotný motor a ten prověřit a následně prověřit stav ložisek hřídele v trubce. 12- 14 roků provozu a zastavování o dřevo... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika