Příspěvky uživatele - Beny2

Biokuličky jsou mrtvé?, 1.7.2018
Pokud jsou otvory v médiu moc malé, rychle zarostou koloniemi bakterií a po jejich odumření mohou zpětně kontaminovat vodu. Médium s drobnými otvory se obvykle nedá dostatečně čistit, takže po zaplnění otvorů je nutné ho vyměnit. Molitan nabo... celý příspěvek >
Biokuličky jsou mrtvé?, 29.6.2018
Podle selské logiky je to úplně jedno, jak vám bylo taktně naznačeno. Čím jemnější dírky, tím rychleji zarostou, takže jakékoliv výpočty jsou k prd.. Výhodou biokuliček je, že se dají po sezóně dobře pročistit.
Co to je za rostlinu či keř?, 15.6.2018
Tak to se dost divím, Konvalinko. U mě je tahle Lonicera dost agresivní. Skalník úplně přerostla a některé rostliny vysazené v jeho blízkosti omezují růst. Problémem je i zakořeňování větviček, jak píše Lída. Keř se stále rozšiřuje. Namrzal trochu... celý příspěvek >
Asijská hrušeň - proč nepřežila?, 10.6.2018
Těmi vnějšímy jevy bych si nebyl tak jistý. Předloni jsem vysadil 5 stromků na dvou zahradách. Zčernaly 3 z 5. Z oblíbeného zdroje...
Magnolie po odkvětu, 3.6.2018
nechat být...
Skupina keřů, 28.5.2018
Wistárii už doporučovat nebudu. Po 10 letech od výsadby (u paty kmen přes 15 cm v průměru) zaschla. Zůstala zelená jen do metru nad zemí. V sezóně se musí nepřetržitě stříhat, protože výhony se plazí i několik metrů od rostliny. Kvetení je... celý příspěvek >
Savo - zůstává v jezírku?, 2.5.2018
Ano, vypadá to na nefunkční filtraci. Pokud filtrace funguje správně, není třeba do jezírka skoro nic sypat.
Fíkovník Brown Turkey, 21.4.2018
Brown Turkey není chuťově nic moc. Zkuste sehnat "Kadotu", "Vinice" nebo "Znojemský"(ID 36). Jsou to názvy podle vyzkoušených matečních rostlin. Výborný je také "Mušov" od známého pěstitele, který je má v nabídce každý rok.
Vavrínovec lekársky(bobkovišeň) ako solitér na slnečnej strane, 21.4.2018
Já mám cesmínu i vonokvětku taky v polostínu. Letos zkouším na slunnější místo sloupovou Ilex x meserveae. Na plné zimní slunce bych ji ale taky nedal. Jak je pod - 14 stupňů a na listy bobkovišně dopadnou paprsky slunce (dírami v živém plotu)... celý příspěvek >
Vavrínovec lekársky(bobkovišeň) ako solitér na slnečnej strane, 20.4.2018
Ano, vadí mu zimní slunce (při mrazech) a jako nestříhaná solitéra roste i do 5 metrů. Nechcete na to místo raději zkusit Magnolii grandifloru? Ta je na to odolnější a ještě v létě kvete.
Pátrání po kalině, 5.4.2018
Vonící kaliny ale nedělají koule, ale spíše ploché květenství. Já nemám klasickou Viburnum farreri, kvůli odnožování, ale jen obyčejnou Viburnum burkwoodii. Celý duben výborný zážitek z vůně (výška cca 1,8 metru).
Automaticke zavlazovanie, 4.4.2018
Perforace v trubce vrtu by měla být jen ve spodní části. Čerpadlo by mělo být umístěné až v části nad perforací, aby k němu voda přitékala "zdola". Pokud jsou otvory v celé hloubce, dostávají se jimi při zčerpávání hladiny k čerpadlu nečistoty. Ty... celý příspěvek >
Automaticke zavlazovanie, 3.4.2018
1.Pořídit si normální studnu. Je-li hladina spodní vody tak mělce pod povrchem je vrt technický nesmysl. Jinak zbývá jen přečerpávání do akumulační nádrže přes časový spínač. Další čerpadlo, napojené na programátor závlah, by pak dodávalo vodu z... celý příspěvek >
Plovoucí květináče, 25.3.2018
Plovoucí ostrůvky k osázení rostlinami na hladinu jezírek nabízí většina větších jezírkářských firem.
Jaký zvolit druh bambusu k drátěné mu plotu, 23.3.2018
Obávám se, že takový druh bambusu neexistuje. Bylo by dobré, se před dotazem seznámit se základními druhy bambusu a jejich charakteristikou.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika