Příspěvky uživatele - 82.109

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Uchovávání roubů, 20.12.2020
Pane Mičurin, já mám naopak vyzkoušené právě ze stromu na strom. Zatím jsem měla vždy stromy pro odběr roubů v okruhu max cca. 2 km. Takže to bylo možné. A za mne pokud to takhle jde, tak největší spokojenost. Teď to bohužel takhle nepůjde. Strom... celý příspěvek >
Uchovávání roubů, 20.12.2020
Pod strom jen tak položíte horizontálně na zem nabo částečně zapícháte do půdy? A do pytle s kompostem ty rouby dáváte celé nebo jen část a zbytek kouká ven? Já mám vyzkoušenou jen lednici a sklep. Oboje se střídavým úspěchem. V.
Uchovávání roubů, 20.12.2020
Jaký způsob uchování roubů se Vám nejvíce osvědčil? A kdy nejradši odebíráte rouby jádrovin v případě, že není možné roubování ze stromu na strom (stromy jsou daleko od sebe a v jiné nadmořské výšce). V.
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 18.12.2020
Tak mám první výsledky určování přímo od pomologa, který je viděl naživo. Jablka byla určena jako Mičurinovy odrůdy a to konkrétně: Žlutá jako Cukrová reneta, žíhané jablko jako červený standard a třetí jablko, které jsem sem vkládala později jako... celý příspěvek >
Neurčené odrůdy, 17.12.2020
1. Aurora (pokud je na omak mastná)
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 14.12.2020
Pan Boček už všechny tři odrůdy viděl. Žije kousek od nás. U té tmavé žíhané odrůdy doporučil další sledování. Ale děkuji za radu.
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 13.12.2020 Obsahuje fotku
Pane inženýre, děkuji také za tip. Opava je od nás vzdálena +- 150 km. Tohle je na Blanensku (u Olešnice). Jablka nejsou podzimní, plody jsou focené tento týden a určitě svoji trvanlivostí ještě vydrží. Bohužel já je mám pouze padaná, takže ta moje... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 12.12.2020
Děkuji za tip, ale nebude to ani Smiřické ani Bláhovo. Jsou to opravdu malá jablíčka a i další znaky nesedí.
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 12.12.2020
Co Vám všechno neprozradí jedna fotka. :-) Ano ovce tam byly. Měli jsme Oxford Down. Tohle bylo jediné opravdu účinné řešení, jak je držet od stromků dále. A jinak děkuji. Do této krajiny jsem se narodila a rozhodla se tu i zůstat (obec se 40ti... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 12.12.2020
Pane Walter, děkuji, avšak nemyslím si, že je to ona. Podoba je tam hodně veliká, obzvláště co se tvaru a barvy týče. Ale na Strýmku jsou podle mne moc malá (každoročně). Ani jedno jediné jablko jsem nenašla se svalcem u stopečné jamky a Strýmka by... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 11.12.2020 Obsahuje fotku
A ještě druhá odrůda. Žíhaná odrůda je také velikostně malá. Váha plodů se pohybuje kolem 70-90 g. Velikostně jsou na stromě více vyrovnaná než ta žlutá. Plodí také každoročně a hojně. Drží dlouho na stromě. Většina je už pod stromem, ale ještě teď... celý příspěvek >
Poznáte starou odrůdu podle fotky?, 11.12.2020 Obsahuje fotku
Prosím o radu, vím, že se nedá přesně určovat podle fota. Ale zkusím aspoň co by jste tipovali, že by to mohlo být. Tvoří korunu podstatně širší než vyšší - takový deštník, ale né tolik do převisu jako bojkovo obrovské. Váha plodů je cca 60 - 120 g.... celý příspěvek >
Anýzové české - stará odrůda jabloně, 11.12.2020
Foto jsem bohužel nikde nenašla. Popisy se najít dají. Jak v Českém ovoci, tak např. zde. Po této odrůdě prostě, jako by se zem slehla a to se používala v ŠS Těchoduzice k šlechtění podnoží řady J-TE. 
Jabloň Hřebíčkovo, 23.11.2020
Ano, u pana Bočka jsem ho teď také viděla. Zkuste tam, určitě se domluvíte. Velmi ochotný pán.
Anýzové české - stará odrůda jabloně, 23.11.2020
Dobrý den, nevíte prosím někdo, kde sehnat rouby (případně i stromek), této staré odrůdy jabloně? Sázíme takový sbírkový sad a ještě nějaké odrůdy by se mi tam vlezly. Případně pokud je někdo, kdo má více starých odrůd, ráda se podívám i na jinou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika