Příspěvky uživatele - 25.216

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 18.10.2023
Ten Merpan bych zkusil. Nejdříve Sulkou, těsně před výsadbou Merpanem (1g na 100 ml vody, 20 minut). Dříve se Merpanem mořily hlízy a cibule okrasných rostlin. Účinek asi nebude nic moc, ale proč to nevyzkoušet.
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 16.10.2023
Dusíkaté vápno působí pomalu. Musí se přeměnit na amoniakální a dusičnanový dusík, teprve který rostliny přijímají. Ta přeměna probíhá v půdě za vlhka. Spíš než tohle, mě zajímá kvalita česnekové sadby. Sulkou se původně mořila proti háďátku zhoubném... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 16.10.2023
S tím dusíkatým vápnem bych to zkusil. Aspoň 14 dnů před výsadbou. Zapavit do země, zalít. Na jaře bych pak hnojil dusíkem opatrněji. Ta fotka je z množírny, cílem jsou pacibulky pro další množení. Je to chráněný prostor hlavně před mšicemi... celý příspěvek >
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 15.10.2023 Obsahuje fotku
https://www.cesnek.cz/novinky-2022 Rusinka, výška.
Výsadba česneku sezóna 2023/2024, 13.10.2023
Dobrý den, dnes jsem nasázel asi 50 stroužků česneku odrůdy Rusinka. Dával jsem ho asi 18 cm/45 cm. Má být mohutný, vysoký až 180 cm. Původ má v "ruském paličáku", má být vitální, ozdravený od virů a chutný. Mořený byl hned Sulkou (dle návodu, ale... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu česneku, 2.10.2023
A také, když stroužky zamrazíte třeba ve sklenici, tak po rozmrazení jsou méně cítit. K jaru je dobré odstranit ze stroužku střední klíček. Já můžu česnek syrový nebo vařený, ale třeba pečené maso, kde je více česneku, ne. Zrovna tak, když v Lidlu... celý příspěvek >
Sulka - podzimní postřik, 2.10.2023
Já jsem stříkal letos na jaře příparavkem Miedzian z Polska (složení jako Kuprikol). Dle všech doporučení, soused Championem. Nestrefili jsme se, kadeřavost byla velká. Broskve ale byly, i když málo. Takže letos udělám už podzimní postřik, třeba... celý příspěvek >
Počasí, 30.9.2023
Raději bych už uvítal přízemní mrazíky. Tohle teplo není normální. Skladovatelnost jablek tím utrpí, chuť a barva taky.  Mít v bývalé prádelně na uskladnění jablek 21°C je risk. Raději je netrhám, čekám, luftuju.
Jilm sibiřský - likvidace, 28.9.2023
Takže Roundup nefunguje. Zbývá už jen ten Garlon New. Teď na podzim na pařezy, to by bylo ideální, míza se se stahuje do kořenů a s ní i Garlon New. Nebo na jaře po vyrašení postřik celého keře. Garlon New = Nežádoucí dřeviny Stop.
Jilm sibiřský - likvidace, 28.9.2023
Pak ještě existuje Garlon New, otázkou je, jestli bude postřikem na list stoprocentně fungovat. Proniká i kůrou. Já jsem likvidoval habrový plot a plot z ptačího zobu. Celkem asi 20 m. Chtěl jsem sám, ale nakonec jsem si objednal firmu. Záměr jsem... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 25.9.2023
Já mám skoro bez listů mirabelku Nancyskou a "kvete" mně jabloň Granny Smith. Jak jsou chladné noci a ranní rosa, tak se konečně jablka začínají vybarvovat. Jinak ovocnářskou úrodu hodnotím jako výbornou.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 16.9.2023
S vybarvováním máte pravdu. Nejsou studené noce, rosy a mlhy.
Fíky, 15.9.2023
Já mám fíkovníky dva. Dotato a Ice Crystal. Dotato někdy dozraje, letos nejstarší plody už zrají. Ice Crystal zatím nikdy nedozrál, plody opadávají. V každém případě to je krásný okrasný keř. Ice Crystal má hodně střapaté listy. Mě se více líbí... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 15.9.2023
Dnes jsem kopal brambory, půda byla ještě docela vlhká. Takže extrémní sucho na tom našem západním konci HK není. A proč odlisťujete? Jediné, co ve vegetaci dělám, je probírka plodů (pokaždé ale ve výsledku malou). Mimochodem, pod jednou sazenicí... celý příspěvek >
Réva a plíseň?, 7.9.2023
Jasně, chápu. To nebylo na Vás.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika