Příspěvky uživatele - 101.14

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.1.2020 Obsahuje fotku
Mysím, že už jsem o tom v tomto vláknu psal, ale opakování je matka moudrosti. Na východě (a obávám se, že nejen tam) existují ve více případech stejné názvy pro různé odrůdy vinné révy. Tak máme dva Senátory, dvě Vernisáže, dokonce snad tři Natali.... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 4.1.2020 Obsahuje fotku
Ještě jednou Slava Ukrajině (Bačinskij). Foto z 3.1.2020 společně s časopisem Zahrádkář z ledna 2020. Jde o poslední uskladněný hrozen této odrůdy. Drží hodně dobře, zatím jsem nenašel jedinou poškozenou bobuli. Tož pokračujeme.
Jaka reva?, 27.12.2019
Přidal bych se k názoru, že "normální" zahrádkář sice zřejmě něco ví o Mendelovi a jeho hrachu a tuší, že od mendelových dob udělala genetika velký pokrok, ale o hlubší poznání v tomto směru nemá velký zájem. Jeho zajímají praktické... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 26.12.2019 Obsahuje fotku
Podle očekávání přežily uskladněné hrozny do vánoc, na přiloženém snímku mísa ovoce na vánočním stole s odrůdou Slava Ukrajině (Bačinskij). Bobule stále v dobrém stavu, šťavnaté, i když už ne tak chrupkavé jako koncem listopadu. Chuť stále stejná,... celý příspěvek >
Jaka reva?, 25.12.2019
Ještě jedna reakce na hosta xxx.xxx.64.140. V některých věcech má pravdu. Největším rizikem z hlediska poškození mrazem je skutečně pozdní jarní mráz, proti kterému zatím nebyla vyšlechtěna žádná odrůda.   Také kvůli oteplování (které... celý příspěvek >
Pěstování bezsemenné odrůdy Attika, 12.12.2019
Se subjektivním vnímáním chuti naprosto souhlasím. Ovšem pokud odrůdou Adler myslíte křížence Talisman x Augustin z Novočerkasského institutu, pak tato odrůda celkem jistě muškátovou chuť nemá. Ale možná jde o nějakou jinou odrůdu stejného jména (i... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 26.11.2019 Obsahuje fotku
Uskladněné hrozny měsíc před vánocemi Před pěti týdny jsem obral hrozny odrůd Mariša, Slava Ukrajině (Bačinského) a Skazka. Dal jsem je normálně do přepravky a uložil na půdu, kde se teploty pohybovaly asi od 10 do 15 stupňů (zpočátku kvůli... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 24.11.2019
Venkovní vinohrad měsíc před vánocemi Tak jsem dnes připravoval vinohrad na zimu a na třech keřích jsem ještě nalezl konzumovatelné bobule. Jednak to byla Alexa. Pár bobulí se nacházelo na větším hroznu téměř zcela zničeném hmyzem. Vosy se... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 19.11.2019
Roni, k Vašim dotazům nejprve: 1. Nejsem odborník, jen lehce poučený amatér (hleděním na internet a trošku také vlastní praxí) 2. Má praxe s kaluhinskými odrůdami je hodně krátká, a to už proto, že jsou vesměs nové. Nicméně u živých... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 18.11.2019
Pokud je mi známo, tak odrůdu Tornado představil širokému obecenstvu Kaluhin teprve vloni (představený keř vypadal jako tříletý). Tedy zkušenosti s její plodností zatím prakticky nejsou. U mne je slabší jednoletá sazenice, uvidíme, zda příští rok... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2019, 16.11.2019
Moje osobní top 2019? Pokud bych měl hodnotit odrůdy se zahrnutím více kritérií (chuť, odolnost chorobám, ještě bych dal vzhled a další pěstitelské chyrakteristiky- zejména růst, úrodnost, kvalita opylení), tak bych musel jednotlivé patrametry... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 15.11.2019
Podmínky mám různé, jednotlivé části vinohradu jsou až stovky metrů od sebe. Konkrétně Skazka je v asi 270 m.n.m., víceméně na rovině, od západu zcela nechráněná před větrem (což je z hlediska chorob jen dobře). Jen na nadmořské výšce to ovšem... celý příspěvek >
Nej odruda a nej zklamání 2019, 15.11.2019
Po stránce chorob by s odrůdou Adler neměly být vážné problémy, autoři odrůdy udávají odolnost proti plísni 2,5 a proti padlí 3, tedy slušný střed mezi PIWI odrůdami. Věrohodnost této charakteristiky je podložena tím, že: - odrůda byla... celý příspěvek >
Peničkova metóda zakoreňovania viniča, 11.11.2019
Dá se i teď. Pojďme si ale udělat časovou řadu. V polovině 11 dáte zakořenit, na vánoce můžete vysadit do kontejneru, v únoru máte krásnou sazenici... a kam s ní? Proto je daleko lepší začít zakořeňovat v únoru nebo v březnu, pak je i více... celý příspěvek >
Odrody odolne praskaniu s dlhou vydrzou na koreni, 8.11.2019 Obsahuje fotku
Další odrůdou, která vydrží hodně dlouho na keři ja Avraam šlechtitele Andronova (mateřskou odrůdou je Talisman). Odrůda vznikla v roce 2007 a nikdy se příliš neprosadila, rozhodující distributoři ji nešířili. Kupodivu ji však někteří menší stále... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika