Příspěvky uživatele - 19.119

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Poraďte jaké kvasinky, 14.7.2019
Dobrý den, no nevím... ... medovina se pro kvašení ředí na cca 30stupňů sladu. Plést do "medoviny" slad, to bych já asi nedělal, snad se jedná o cukernatost. Slad je přeci úplně něco jiného a zde použitý termín je zavádějící. Slad patří k... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 1.7.2019
K názvu tohoto vlákna: Ořechovice – dnes již jen Ořechovka Pro lihoviny, které nejsou ovocnými destiláty/neprošly destilací, nelze koncovku –ice používat. Ořechy nemají dost dužiny, aby samy prokvasily (bez přídavku dalšího cukru) a mohly se... celý příspěvek >
Domácí ořechovice, 24.6.2019
Zdravím lidičky, už se vám koupou ořechy v alkoholu, jak to letos vypadá, já už mám 1 kg ořechů naloženo. Tož přeji hezký den.
Z ceho udelat visnovku, 21.6.2019
Kupte si obyčejný potravinářský líh, bohatě stačí. Když ho ovšem v dnešní době seženete, je to již také úzkoprofilové zboží... a dnes již lihovary neví co si za to říct!!
Destilace na polské koloně, zápach výstupu, teploty?, 5.3.2019
Sice jsem se zařekl, že na tomto vlákně již nebudu přispívat, ale nedá mi to. 1. dotunit odkalovač(e) refluxem zpět do kotle – co k tomu říci, aby toto fungovalo správně, tak ten reflex musí téct přes výplň kolony, nikoliv pouze „odtéc do... celý příspěvek >
Odpeckovač, 17.2.2019
K tomuto tématu se zde již diskutovalo - bylo to vlákno "Odkôstkovač ovocia". Vložte jej do vyhledávacího okénka na této stránce a najede vám. Jsou tam i fota vnitřku. Snad vám to pomůže. Hezký den.
Kvas přes zimu, 12.2.2019
Ty pecky z kvasu jdou, snadno oddělit i přes obyčejnou plastovou přenosku na ovoce, jen si musíte vybrat tu se správnámi otvory. Hezký den...
Stárnutí slivovice - zajímavý poznatek, 11.2.2019
Já jsem pil uskladněnou slivovici (ve skle zazátkovanou a pod voskem) po dvanácti letech - byla dána jako dárek k 70-sátce bratránkovi, který potom po roce zemřel a neměl ji kdo vypít. Když se potom našla a otevřela, chutnala jako jemná meruňkovice.... celý příspěvek >
Test na metanol, 31.1.2019
Ještě ke grafu obr.13. a 14. Já jsem pochopil, že se jedná o dvě samostatné dvoustupňové destilace (ve stejné PP) z jednoho kvasu, kde druhé zpracování/destilace byla posunuta o 14 dnů (vysvětlení v DP). Zde se projevil nějaký pokles metanolu již v... celý příspěvek >
Test na metanol, 31.1.2019
Dobrý den, ... na druhém skenu Docs Viwer je uvedená jednotka g/hektolitr 100% etanolu, tzn, že hodnoty výsledků musíte podělit 100 a máte to na litr, který je lépe k posouzení reps. k pochopení a je používán v literatuře... Přeji hezký den.
Jaký zavařovací hrnec na destilaci, 25.1.2019
A vy si můžete vybírat?!... vemte ten jaký seženete. Jediná podmínka je, aby se s ním dalo pracovat a dal se  "pájet". Případné další nečistoty neřeším, nemají vliv. Tož přeji hezkou "klempířinu"...
Umístění palírny, 18.1.2019
... zpočátku jsem si trochu myslel, že kotlina je ten ležatý válec. Ano máte pravdu, to ležatý je opravdu kotlina, která drží kotlík/vařák. :) (Asi nějaký skřítek filuta vám pozměnil pojmy, proto to moje dodatečné vysvětnení, to aby nebyli... celý příspěvek >
Chut po siře, 18.1.2019
Dobrý den,... nejde-li šlem z hladiny pálenky sebrat "cedníkem", nebo se již "rozpustil" do celého objemu pálenky, obávám se, že zde pomůže jen 3 destilace (samozřejmě po celkovém vyčištění aparátu!!), s patřičnou péčí a dohledem!! Odležením to však... celý příspěvek >
Umístění palírny, 17.1.2019 Obsahuje fotku
... a ještě toschéma...
Umístění palírny, 17.1.2019 Obsahuje fotku
Dobrý den, když už jsem dal sem tu historickou fotku a povídaní okolo ní, měl bych sem dat i jak vypadá současná model "minipálenice" a její schéma... Tož se pokochejte...
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika