Příspěvky uživatele - 113.229

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, obaleči... v jádrovinách 2023, 24.7.2023
Myslím, že se tentokrát Kuky plete (jinak si vždy jeho rad velmi vážím a využívám je), ale podle stránek eagri https://eagri.cz/public/app/eagriapp/por/Detail.aspx?id=37097&stamp=638257708262518390 je SpinTor povolen do integrované... celý příspěvek >
Bílé chmýří na mladých výhonech révy, 25.5.2023
Nic to není, některá odrůda má více trichomů (chmýří) a jiná nemá téměř žádně. Oboje je naprosto normální, má to tak vypadat.
Slzičky na letorostech, 16.5.2023
Jedná se o normání fyziologický jev, není to nic nebezpečného.
Mohu již přenést do skleníku?, 14.4.2023
Vážený pane Milane HP, podle toho, co jste opět "vyplodil" se s Vámi nadále nebudu zabývat a vyvracet Vaše nesmysly, protože stejně si myslíte, že útočím na Vaši osobu a ne na to, co píšete. Toto je poslední příspěvek na tomto foru asi na dlouho,... celý příspěvek >
Mohu již přenést do skleníku?, 13.4.2023
Pane Milane HP, nesouhlasit sice můžete, ale to je tak jediné. Údaje, které citoval host 59.90 jsou údaje ČHMÚ,... celý příspěvek >
Rajčata 2023, 4.4.2023
Odkaz je pouze článek, jaký dokážu napsat sám, tohle opravdu není žádná vědecká studie. Navíc se spíše týká teplot ne na začátku vegetace, ale spíš později, v plodnosti rajčat.
Rajčata 2023, 4.4.2023
Naprostý souhlas s Vladimírem. Sám mám rajčata v nevytápěném skleníku u zdi už asi 14 dnů. Pokud bylo venku na zemi -5°C, ve skleníku se držela teplota kolem +5°C, jen minulý týden, když bylo na zemi -7, jsem raději trochu přitápěl... celý příspěvek >
Meruňky 2023, 29.3.2023
Na Hané na zemi -7,3°C, ve dvou metrech určitě -5°C. Bohužel i celá jižní Morava je na tom podobně. Na meruňky můžeme zapomenout, uvidíme, co bude dál.
Padlí révové? Co s tím, 12.7.2022
Určitě se jedná o padlí.
Reva z odrezkou alebo revu na podnozi, 12.6.2021
Jak píše Stanislaw, když omrzne pravokořenná sazenice (z řízku), tak většinou bez problémů obrazí. Na druhou stranu mšičky révokaza je na jižní Moravě vidět hodně, takže ve vinařských oblastech bych raději sáhl po roubované sazenici. 
Kroucení listů u rajčat - proč?, 21.5.2021
Podle mého názoru se nejedná o zbytky glyfosátu, ale úplně jiných účinných látek, po glyfosátu se listy rostlin nekroutí a nedeformují, to spíš rostliny uhynou. V slámě jsou obsaženy účinné látky herbicidů, kterými bylo obilí ošetřeno podstatně dříve... celý příspěvek >
Kroucení listů u rajčat - proč?, 21.5.2021
Kroucení listů u rajčat není s největší pravděpodobností způsobeno zbytky herbicidů s účinnou látkou glyfosát, ale jinými herbicidy. Konkrétně Travin nebo i Bofix obsahují mimo jiné "dobroty" účinnou látku clopyralid, která podle mých zkušeností... celý příspěvek >
Vinná réva - Ivančice, Brněnsko, 7.4.2021
Myslím, že kolem Brna je možné vybírat mezi mnoha odrůdami. Bohužel neznám odrůdu odolnou jarním mrazíkům a naprostá většina odrůd vyžaduje chemické ošetření proti padlí révovému. Proti plísni révové jsou odrůdy relaticně odolné, například Galahad,... celý příspěvek >
Plíživá vytrvalost starých odrůd, 15.2.2021
Když budu parafrázovat pana ing. Fidlu, tak jsem "pokrokový" vinař. Ale že bych cítil nenávist ke starším odrůdám révy, to ne. Z mnoha důvodů je nepěstuji poté, co jsem je vyzkoušel.  Pana Přasličáka znám jen trochu, původně jsme si... celý příspěvek >
Jak ostříhat sloupovitou jabloň?, 3.2.2021
Moc si vážím toho, že se k tomuto tématu vyjádřil pan Přasličák, byť nesouhlasí s postupem, jaký jsem navrhl. Jeho zkušenosti v pěstování sloupovitých jabloní jsou určitě větší než ty moje a rád se od něj poučím. U mých sloupových jabloní jsem zatím... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika