Příspěvky uživatele - 242.213

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
První preventivní postřik proti PB, 31.5.2022
Ještě jednou díky za cenné informace.
První preventivní postřik proti PB, 31.5.2022
Díky moc za reakci. Asi se tedy příště vykašlu na předpěstování. Loni jsem právě dávdal na začátku dubna a ve stínu jsem musel lámat v 10cm hloubce zmrzlou půdu, takže z toho nepřekvapivě nic moc nebylo. V jaké teplotě nakličujete? Já mám na... celý příspěvek >
Čerpadlo stále nasává vzduch, 30.5.2022
Nevím, jak často je čerpadlo využíváno, ale možná stojí za zvážení pořídit nové čerpadlo na 230V s průtokovým spínačem (Např. EASY E-DEEP 1000) a udělat nový rozvod z PE potrubí. Čerpadlo se samo spustí při otevření kohoutu, kdyby došla ve studni... celý příspěvek >
První preventivní postřik proti PB, 30.5.2022 Obsahuje fotku
Mohu se p. Waltera zeptat, kdy šly vaše brambory do země a v jakém byli stavu naklíčenosti/předpěstovanosti, že už kvetou? Já v 550 mnm letos dokonce předpěstoval v 10cm kontejnerech, abych měl co nejranější sklizeň (odrůda Sunshine) - do země... celý příspěvek >
Jakou teplotu máte v pařeništi?, 26.3.2022
Osobně bych pořídil "automatikcý otvírač skleníku", investice 500-1000 Kč a pak by už nebylo potřeba rešit neustálé otevírání a zavírání vůbec.  Je ale otázka, zda-li to zrovna u vašeho pařeniště půjde nějak šikovně nainstalovat. Mám dvě... celý příspěvek >
Moje luskoviny v roce 2020, 21.3.2022
Pokud vím, tak jediný u nás prodávaný opravdu vysoký hrách je Alderman, běžně k dostání. Fava beans je Bob zahradní, ke koupení spíš na internetu např. na AEV. Jinak bob je v Anglii "částečně mrazuvzdorný", pravou českou zimu ale většinou nepřežije.... celý příspěvek >
Která zelenina je odolná španělským slimákům, 11.2.2022
Ano, taky mohu potvrdit pórek. Česneku a topinamburu se taky nedotknou. Červený kudrnatý salát Rollo Rosso budu letos pěstovat poprvé, tak jsem na tu "odolnost" zvědav.
Škůdci na pekingském zelí, 28.7.2021
Děkuji za nápad, zkusím pořídit a zasáhnout. Můry jsem tam nějaké zpozoroval, dokonce podobné té zelné. Housenky jsem už našel tři, zelené, předpokládám od běláska. Větší paseku mi ale dělají zrzavé muchy, které předpokládám něco kladou do listů.... celý příspěvek >
Škůdci na pekingském zelí, 28.7.2021
Tak na zelí jsem housenky nenasel, ale na mladé brokolice 3m vedle ano :). Tech oranžových/rezavých much stále přibývá, asi to budu muset celé vytrhnout.
Škůdci na pekingském zelí, 27.7.2021 Obsahuje fotku
Zkouším letos poprvé pěstovat pekingské zelí ve skleníku, venku mi ho vždy sklidí dřepčíci a slimáci. Roste pěkně, ale během posledníchpár dnů mi ho začal někdo konzumovat - zanechává po sobě něco jako bobky - slimák ani plž to tedy není. Stejné... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 30.6.2021
Ještě jsem zapomněl dodat možný nedostatek hořčíku, aby byl výčet nedostatků kompletní :) A také to, že rostliny zdá se prosperují, jenom možná menší plody, např. Start má pouze 40g u všech rostlin. Násada plodů je dobrá.
Rajčata 2021, 30.6.2021 Obsahuje fotku
Objevují se mi na většině rostlin ve skleníku s větší či menší intenzitou světlé fleky na listech. Je to již delší dobu, zatím jsem to nijak neřešil, měl jsem prvně za to, že se jedná o reakci na náhlé změny teplot ve skleníku (pěstuji v něm prvním... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 9.6.2021
Mir: semenem to nejspíš nebude, jelikož zmíněné Startky už používám třetím rokem a vyskytlo se to poprvé.  Rostliny máš krásné, já mám venku ty dominantnější podobné, ty co měli jako sazenice míň světla z důvodu pomalejšího růstu je zatím... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 8.6.2021
Odrůdy jsou následující: Black Russian Black from Tula Start S F1 Stupice Green Tiger Sweet Aperitif Charmant F1* Blush Barry's Crazy Cherry Sweet Tooth Sunrise Jazz Summer of Love Zigan Crème Brûlée Candy... celý příspěvek >
Rajčata 2021, 8.6.2021
Preventivní postřiky jsem zatím nikdy nepoužil a ani neplánuji. Jen by mě zajímalo, kdy je zakopán pes. Na internetu se mi nic podobného nepodařilo najít, až na pár vyjímek, kde zmiňují early blight (zde nesedí pouze vrchol rostliny, tedy aspoň... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika