Příspěvky uživatele - 120.64

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Degustace Lysice 2019, 9.12.2019 Obsahuje fotku
Dne 27.11. 2019 se konala degustace v Lysicích, výsledky jsou v přílohách. Odrůda Sirius potvrdila své kvality a dosáhla hattricku. 
Globální oteplování, 22.11.2019
Každý vidí, že se mění počasí. Nedostatek vody, výkyvy teplot... Jsem si vědomý toho, že zato, co teď napíšu mohu být veřejně pranýřován, ale nedá mi to, abych se neozval. Letošní poslední jarní ranní mrazíky 14.-15. května nás připravily o... celý příspěvek >
Extenznivní sad Děčínsko, 5.11.2019
Martine, po přihlášení zde na fóru můžete kontaktovat soukromou zprávou p.Kamila Hasmana, který pěstuje jabloně nedaleko od vás, na litoměřicku. Jeho seznam pěstovaných odrůd je úctyhodný.
Obyčejný rýč vs. Fiskars, 31.10.2019
Rýče ze šufánkové oceli s rovnou dřevěnou násadou, to byl a stále je středověk. Když jsem před léty kupoval rýč Fiskars za 980 Kč, stály ty "středověké" 200 - 250 Kč. Ten rýč Fiskars mi ušetřil spoustu námahy a sakrování kvůli uvolněné násadě.. Mám... celý příspěvek >
Sázení stromků v suchých lokalitách, 27.10.2019 Obsahuje fotku
Začátky bývají těžké, ale dokud vám zbývá alepoň trocha tělesné zdatnosti a když budete mít psychické odhodlání k takovému počínání, tak to jde. 1-2 roky před výsadbou (to je samozřejmě ideální stav), je potřebné začít se zkvalitńováním půdy v... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 21.10.2019
Vlastní sadbový česnek nemořím, ale u kupovaného bych asi pro jistotu použil Sulku. Zrovna uvažuji o dokoupení sadby, protože poptávka po česneku je rok od roku vyšší a já ji nejsem schopen uspokojit. Když se ovšem podívám na fotografie v diskuzi na... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 19.10.2019
Mě se jevila druhá polovina tohoto týdne jako vhodná pro sázení, tak jsem se do toho dal a dnes mám hotovo. Přibližně 700 stroužků je v zemi a mám pocit, že jim je tam lépe než na skládce. Oproti loňskému sázení do úplně suché půdy, bylo letošní... celý příspěvek >
Opál, 19.10.2019
Že se jablka Opal dostala dokonce až do vesmíru, to v článku nebylo. V roce 2015 je údajně poslala americká NASA svým astronautům na mezinárodní vesmírnou stanici.
Car Alexander?, 17.10.2019 Obsahuje fotku
Jako Cara Alexandra jsem loni odhadl čtyři darovaná jablka na obrázku, pocházející z hodně starého polokmenu. Chutnala výborně, příjemná šťavnatá dužina se snadno kousala a celkový dojem z konzumace byl víc než jen dobrý. Zůstává mi otázka, proč... celý příspěvek >
Jabloň Felicita?, 15.10.2019 Obsahuje fotku
Přeci jen tu tato odrůda byla již zmíněna a to ve vlákně "Súkromná degustácia 2019 (p. Buzrla)" v příspěvku od uživatele morvai, dne 14.1.2019 viz přiložené foto. Vzhledem k tomu, že ani na netu není jakákoli zmínka o této odrůdě, bude Felicita asi... celý příspěvek >
Muškátová reneta, 9.10.2019 Obsahuje fotku
S dobrým pocitem zjišťuji, že tato odrůda nezmizela nenávratně v propadlišti dějin, jak jsem se dříve mylně domníval. Kromě ukázky plodů od pana Hasmana, objevila se letos dokonce i na Floře v Olomouci.
Jabloň Felicita?, 9.10.2019 Obsahuje fotku
Na letošní podzimní Floře Olomouc se objevila jablíčka se jmenovkou Felicita, foto přikládám. O takové odrůdě zde na fóru dosud nebyla jediná zmínka. Víte někdo něco bližšího o této odrůdě?
Kam letos pro vysokokmeny?, 8.10.2019
Je to poněkud jinak, než píšete. Ovocné stromky produkují ovocné školky, zahradnictví ovocné stromky prodávají. Vysokokmeny na blanensku také nabízí Ing. Stanislav Boček, Hluboké u Kunštátu 3.
Dlouhá stěna plotu, 1.10.2019
100% neproniknutelný plot se docílí tak, že se nejprve postaví plot z poplastovaných sloupků a pletiva, teprve potom se k pletivu zasadí sazenice habrů. První roky je možné větvičky proplétat pletivem, později je nutné počítat s každoročním střihem.... celý příspěvek >
Jadroviny 2019, 22.9.2019 Obsahuje fotku
Jediné moje letošní jádroviny jsou v papírové podobě   Po pětiletém hledání všude, kde je to jen možné, podařilo se mi sehnat knihu Příběhy slavných odrůd.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika