Příspěvky uživatele - 26.152

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Herman, 10.7.2019 Obsahuje fotku
První sklizené nečervivé plody.
Farbaly, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Dnešní foto plodů "Farbaly".
Meruňka Veselka, 10.7.2019 Obsahuje fotku
Veselka opravdu výborná. Chce to ji nechat úplně vyzrát, ale někdy je problém plody do této úplné zralosti udržet (opad, poškození hmyzem, neceloplošné vyzrávání apod.).
Toto ale neni sarka?, 9.7.2019
Nebude to puchrovitost - v tomto období se takto neprojevuje a ani u těchto odrůd není typická. Podle mě jde o nějakou (ne)přirozenou fyziologickou záležitost v reakci na počasí, výživu apod..
Azura, 7.7.2019 Obsahuje fotku
Tak plody Azury neochutnám - díky počasí tady na severozápadě a nulovým zásobám vody na zahradě, se začínají scvrkávat a opadávat plody nejen Azury, ale i jiných odrůd slivoní (Hanka, T1, Jofela...) a začínají schnout mladší stromky, nemluvě o... celý příspěvek >
Farbaly, 7.7.2019
Ve školce se začínají vybarvovat plody "Farbaly" - tak týden do sklizně. Někde asi udělali soudruzi z Kohaplantu chybu...
Herman, 5.7.2019
Pane Michale, je to na všech odrůdách. Nedokážu teď, vzhledem k různé úrodnosti odrůd, objektivně posoudit, jestli jsou některé napadené více. Snad Valor a Čačanska rodna mají vizuálně méně "usmrkanců".
Orangered, 5.7.2019
Orangered jsem měl kdysi na seznamu pro výsadbu, ale na základě negativních zkušeností pěstitelů jsem od jeho pořízení upustil. Teď už nevím, co na něm pěstitelům vadilo. Jaké jsou u tebe negativa Orangeredu, Petře?
Herman, 4.7.2019
Pilatka jakoby nebyla, ale těch obalečů...
Obaleč švestkový 2019, 4.7.2019
Já někdy před 10 dny (předčasně a opakovaně) použil Integro, doufajíc v jeho delší působení. Pokaždé ho ale hned skropil deštík. Teď váhám, jestli to o víkendu nezopakovat (konec kladení 26. 6.). Usmrkanců už je teď na stromech dost.
Herman, 1.7.2019
Tady Herman nikdy neměl, a ani letos mít nebude, velkou úrodu. Vždycky pěknou násadu zredukuje hlavně červnový propad(?) a část dodělá obaleč. Ale už modrají.
Škodci jablon, 27.6.2019
Mně stačilo, když jsem si vloni utrhl hrozen a zakousl se do něj - i s beruškou. Jsem myslel, že vybleju játra. Té pachutě jsem se nemohl dlouho zbavit . Vůbec se vinařům nedivím.
Úroda meruněk 2019, 26.6.2019
Dozrává to rychle, tak šla dneska třetina plodů Leskory dolů.
Slivoň Stanley, 24.6.2019
Roztoči.
Kordia je nepřekonaná, 23.6.2019
U Kordie se mi nedaří dosáhnout fáze, kdy jsou plody tmavé a zároveň konzumovatelné. Když ztmavnou, tak je vnitřek, díky larvám vrtule, už na kaši. Dávám žluté lepové desky, letos jsem poprvé použil i postřik (Spintor) a výsledek stejný.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika