Příspěvky uživatele - 20.52

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez slivoní, 8.11.2019
Nemyslím si, že lámanie konárov je výlučne otázkou zvoleného tvaru koruny. Ak je koruna dobre zapestovaná, riziko bude pri rôznych tvaroch podobné. Aj kotlovitá koruna sa dá zapestovať tak, aby konáre nevyrastali z jedného miesta. Nevýhodou... celý příspěvek >
Zalievanie v skleníku - kvapková závlaha, 5.11.2019
Myslím, že okysličenie môžte pustiť z hlavy. Je to úplne zbytočná informácia a podľa mňa aj nepravdivá.
Řez slivoní, 5.11.2019 Obsahuje fotku
Návrh môjho riešenia je na obrázku (označené červenou farbou). Rezal by som princípom DSR (dvojstupňový sektorový rez), ktorý je vysvetlený niekoľko príspevkov vyššie. Vyzerá to na tvar kotlovitej koruny, kedže absentuje stredník. Preto je nutné... celý příspěvek >
Jak dál stříhat vinnou révu?, 4.11.2019
Teraz niž nezakracujte, až na jar. Nevyzretá časť sedenice vymrzne, preto budete na jar rezať po zdravé drevo. Pri krátkych, tenkých letorastoch (výška cca 50 cm) režte hlboko, na 2-3 očká, nech sadenica zosilnie. Málokedy bývajú... celý příspěvek >
Zalievanie v skleníku - kvapková závlaha, 4.11.2019
Ako bolo spomínané vyššie, existujú aj nízkotlakové závlahy, kde stačí mať nádobu na vodu v dostatočnej výške nad zemou. Link na konkrétne typy asi nemá zmysel dávať, keďže by bol príspevok asi odstránený. Ak sa rozhodnete použiť IBC, je dobré... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 28.10.2019
Ak je drevo dobre vyzreté, niekoľko stupňový mráz im neublíži. Na druhej strane, ak ich prihrniete, nič hrozné sa nestane, no je to zbytočné.
Sázení stromků v suchých lokalitách, 28.10.2019
Obmedzený výber je relatívny pojem, záleží na tom, čo hľadáte. Ak chcete novšie odrody, tak výber na bujne rastúcich podpníkoch je naozaj obmedzený. Pri starých krajových odrodách je to lepšie. Ja som nakupoval stromčeky u p. Peška v Bojkoviciach a... celý příspěvek >
Lepotica a TopTaste, 25.10.2019
Ja by som ich ponechal, z 2 letorastov korunu nezaložíte. Prípadne ich tiež môžte upraviť na 2-3 očká.
Kdouloň obecná, 25.10.2019 Obsahuje fotku
Dule sa medzičasom pekne vyfarbili. Pôvodne som ich chcel nechať čo možno najdlhšie na strome, no začali ich nadzobávať vtáci, tak som ich včera obral.
Lepotica a TopTaste, 25.10.2019
Na tej Toptaste by bolo fajn, ak by sa dal vybrať ešte jeden kostrový konár, aby boli 3. Letorasty, ktoré plánujete ponechať na Čačanskej, by som určite skrátil na 2-3 očká a stredník zrezal zhruba 30 cm nad posledným konárikom. Nech stromček... celý příspěvek >
Řez slivoní, 25.10.2019
Ak je nejaký vhodnejší letorast, môžte použiť ten. Z obrázku nie je úplne všetko dobre vidno. Hlavné je, aby bolo na ňom dostatok životaschopných púčikov a aby smeroval, resp. aby sa dal vyviazať kolmo nahor.
Řez slivoní, 24.10.2019
V oboch prípadoch by bolo najlepšie, ak by Ste odstránili koruny hneď nad novým terminálom rezom na prevod a terminál potom priviazali ku kolu. V tých obrázkoch je časť pôvodného terminálu použitá ako opora namiesto kola... celý příspěvek >
Řez slivoní, 24.10.2019 Obsahuje fotku
Škoda toho zlého povýsadbového rezu, zbytočne to komplikuje situáciu. Na obrázkoch som sa snažil schematicky naznačiť môj postup rezu. Obr. č. 1: asi najlepší stav zo všetkých, ponecháte terminál a 3 kostrové konáre ostrihané približne do jednej... celý příspěvek >
Zatřižení větviček u týden zasazených stromků, 23.10.2019
Finálny rez by som teraz na jeseň nerobil, najmä kvôli dôvodom, ktoré spomína PP. Ten by som nechal až na jar. Teraz by som maximálne odstránil poškodené konáriky, s ktorými sa nepočíta pri zakladaní koruny a na jar spravil konečné korektúry.
Topend, 22.10.2019
Je to už zopár týždňov, čo som musel posledné 2 plody predčasne obrať kvôli napadnutiu hmyzom. Nemohol som ich preto, bohužiaľ, ochutnať v plnej zrelosti. Stále mám pocit, že by mohli vďaka pevnej konzistencii a zatiaľ aj dobrej odolnosti voči... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika