Příspěvky uživatele - 135.151

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zelené hnojení, 19.9.2019
Každý rok jsem u tchýně zarýval přímo do záhonu všechno listí z jabloní, které spadlo. Dost to při rytí zdržuje, ale půdu to jistě vylepší. Samotné listí kompost neudělá. Je třeba dát vrstvu listí a zakrýt ji vrstvou zeminy a tak to opakovat. Tak se... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 19.9.2019
Předpokládám, že sázíte sazenice, které mají kořeny úměrné zelené části rostliny. Potom je potřeba, aby rostlina co nejvíce zesíůila a k tomu potřebuje ten dusík (asimilace). I starší rostliny ho potřebují, jak píši větší rostlina, větší naděje na... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019 Obsahuje fotku
Já to moc neřeším. Na jiném webu je přítel nebo řekněme kamarád, který se zabývá hlavně jahodami. Ví o tom opravdu hodně a ten mi radí, Ne že bych dělal všechno co mně poradí, já si to uzpůsobím svým podmínkám a možnostem. Zatím jsem velmi spokojen s... celý příspěvek >
Zelené hnojení, 18.9.2019
Jahody dávám každý rok po hrachu. Ten sklidím tak někdy koncem června případně začátkem července. Rostliny vytrhám a dám na kompost. Záhon nakypřím motykou a čekám jestli zaprší a trochu se to slehne. Většinou mám sazenice připravemné začátkem srpna... celý příspěvek >
Pěstování rajčat v interiéru - třetí sezóna, 18.9.2019
ASi to nebyla otázka pro mne. U mne Rugby krásné plody, docela úrodné, jen ta chuť byla pro mne zklamáním. Pro mne zůstává z bulharských nejchutnější ta chuť, co dodává klon M21 do našeho hybridu Start... celý příspěvek >
Předpěstování košťálovin, 16.9.2019 Obsahuje fotku
To pekingské zelí už sklízím, čínské zelí a ty ledové saláty vypadají taky dobře. Kedlubny jsou zatím malé. ale pokud se zhorší počasí tak na ně dám foliový tunel (jen místo záclony... celý příspěvek >
Rajčata 2019/2, 15.9.2019 Obsahuje fotku
Dnes jsem to Rosado Zapatón rozkrojil. Je uzrálé akorát, chuť sladká, dostatečně rajčatová, prostě výborná. Neodolal jsem a vyškrábl pár semínek i když květy nebyly chráněné proti křížení (jen tak, kdyby měl někdo zájem o semena). Asi k němu... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 15.9.2019
Tak u nás doma se dřevem jen zatápělo, topilo se uhlím. Popel se nesypal do hnojníku, ale na vůz popeláře tažený koňmi, který každých čtrnáct dní kolem nás projížděl. Rodiče asi věděli, že popel z uhlí na pole nepatří. Asi jsme byli chudší rodina a... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 15.9.2019
Nikdy jsem neviděl sedláka, který by vezl na pole fůru kompostu. Opět jste mne pobavil.  , ,. Jinak tato diskuze je už vedena na takové odborné úrovni, že už tomu všemu nerozumím a proto se... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Omlouvám se Vám. V té přehršli různých příspěvků jsem nějak nepoznal, že ten příspěvek byl od Vás. jinak bych odpověděl jiným způsobem. Možná někteří vědci a také velké produkční firmy jsou schopny říci, kolik čeho tak která konkrétní rostlina... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Omlouvám se, zapomněl jsem přidat smajlíka , ,  k tomuto: "staletí ověřené praxi dávání popela do kompostu a potom na pole". A proč to tak dělají dnes v Amozonii, Že by neznali Mendělejevovu tabulku a draslíku říkali stále potaš? Jinak... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Máte pravdu.Po staletí se žďářil les, vypaloval, aby se získala úrodná půda. Popel posbírali a dali ho do kompostu a až půdu okopali nebo nějak zorali tak tam navezli ten kompost. Tak to opravdu funguje po... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 14.9.2019
Já bych to s tím popelem trochu upřesnil. Ano popel dávám na celou plochu zahrady kterou ryji, ale k některým rajčatům, které jsou náchylné ke tvorbě suché hniloby tak ještě přidávám popel při výsadbě (když jsem sázel do brázdy, tak jsem do brázdy... celý příspěvek >
Míchání hnojiv, 11.9.2019
Ad 1. Vždy platilo a také bude platit, že základní hnojení na podzim je zárukou dobré úrody v příštím roce ať už se jedná o jahody nebo zeleniny pěstované v první trati. Já k tomu přidávám popel ze dřeva, čímž doplním vápník a hořčík. Toto zaryji při... celý příspěvek >
Pestovali jste okru?, 7.9.2019
Ano některé okry jsou snad obalené jemnými chloupky (to jsem četl na webu). Ta odrůda co mám a i ta druhá žádné chloupky nemá, když ji utrhnu včas, tak je ten lusk křehký a i v syrovém stavu chutný. Pokud se mně zadaří, tak budu mít pro příští rok... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika