Příspěvky uživatele - 186.2

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 8.6.2020
U nás by teď obaleči museli létat s pláštěnkou. Zato uvažuji, jestli s ohledem na počasí a vyhlídku nepřidat ještě jeden chemický zásah proti strupovitosti. Minulý týden jsem dal Score a už jsem chtěl jít jen do bio - Vitisan, síra. Jeden Bellis by... celý příspěvek >
Rajčata - plíseň, 8.6.2020
Obávám se, že likvidace ve spalovně by byla poněkud nákladná a ne moc smysluplná. Spor létá vzduchem biliony a je jen otázkou "příznivého" počasí jestli se uchytí a vyklíčí
Rajčata - plíseň, 8.6.2020
Četl jsem nedávno článek o kurativním použití fungicidů u jiných rostlin a tam při použití Revus Top na fytoftoru dokonce došlo k zastavení šíření, postižená místa se ohraničila a rostlina následně obrostla. Takže ho zkusím třeba příští rok u jahod,... celý příspěvek >
Rajčata - plíseň, 4.6.2020
Na rajčata tvrdou chemii nedávám, protože často (jako letos) jdou sazenice do půdy již s malými rajčátky. U postřiků nesleduji ochranné lhůty (OL), ale MRL (Maximum Residue Levels) jsou maximální legální limity (hladiny) reziduí, které jsou zpravidla... celý příspěvek >
Uz nekde uzraly tresne?, 3.6.2020
Dozrála mi Helga a hned ji sklidili kosové. umístil jsem ke stromku strašáka a CDčka. Strašáka použili jako bidýlko a spásli zbytek třešní... Podobný osud postihl jahody, jenom se tam činili plzáci. Granule ponechávají nepovšimnuty a vesele... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 29.5.2020
Asi je to blbost v tomto počasí honit obaleče, počkáme na půlku června... D.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 29.5.2020
Chystám se na jednu z posledních aplikací proti strupovitosti - má smysl přidat Integro nebo Spintor? Jak si na tom stojí obaleči na jabloních? A co švestky? Tyhle zvířátka vůbec nesleduji, ale bezy už kvetou. Daník
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 28.4.2020
Máte podobný dotaz jako já. Pokud bych měl na zahradě včely, tak bych dal přednost medu bez fungicidu. Pyl samozřejmě bude postřik obsahovat. Uvažoval jsem dát "mezipostřik" sírou a za pár dní pokračovat standardními postřiky po odkvětu. Daník
Stříkáte plevel v bramborách?, 27.4.2020
Nicim a nikdy, pouze mechanicky prioravam.  Sice by samozrejme slo postrikat pred vzetim brambor, ale prece jen - clovek do sebe dostava uz tolik chemie, ze mi prijde zbytecne strikat pole dalsi chemii.
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 27.4.2020
oprava Tercel
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 27.4.2020
Opět váhám - letos všechno odkvétá velmi pomalu. Poslední postřik jsem dal před 10 dny (Tecel) a podle kalendáře už měl být další, Je sucho, chladno a jabloně jsou v plném květu. Stříkat večer květ nekvět? (Asi Score, mám tam ještě Zato, Mythos,... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, mery, mšice, pilatka, obaleči... v jádrovinách, 1.4.2020
Kuky asi odpoví fundovaněji. Poslední postřik 30 dní před sklizní má smysl jen tehdy, máte-li již strupovitost a hrozí skanutí spor. Případně na skládkové choroby. Jinak s postřiky bych začal dříve než u zeleného poupěte (u myšího ouška), ale... celý příspěvek >
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2020
Skladování jablek v pytli, ovšem s vysátým vzduchem vysavačem (!), mi doporučovali známí z J. Tyrolska. U mě pokus skončil fiaskem - plody byly možná méně vyschlé, ale v nevětraném prostoru trpěly významně více skládkovými houbami. Možná by byl pokus... celý příspěvek >
Kdy a jak sekat první trávník, 12.8.2019
Po 10 dnech od zaseti mate travnik 8 cm vysoky? To bude nejake magicke osivo nebo je z Cernobylu, tak rychle vzejit a vyrust nemuze.  To vam spise roste to, co na te plose rostlo uz predtim.
Psí exkrementy do kompostu, 19.6.2019
Já tedy psí exkrementy likviduji v popelnici. Nejsem v kompostech schopen dosáhnout všude optimálních teplot pro likvidaci choroboplodných zárodků, které mohou být i u odčervovaných psů. Stačí mi, kolik mi v kompostu přežívá houbových patogenů typu... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika