Příspěvky uživatele - 184.133

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Mšice na švestkách a rynglích postřik, 4.6.2019
Mýdlová voda udusí i slunéčka...
Mastné a černé fleky na listech, 30.5.2019
Spousta rostlin obsahuje pryskyřice a na povrchu nejsou lepkavé, počítaje v to mango. Hledal bych tu svilušku nebo třásněnku. Řešní existuje. Třeba insekticidní tyčinky, granulované hnojivo s insekticidem, přípravky stříkané na list (se smáčedlem a... celý příspěvek >
Proč nekvetou jahody, 30.5.2019
Jestli jsou to nové sazenice, pak teoreticky mohl problém vzniknout tak, že sadba, která narůstá na šlahounech pořád dál bude mít květy na těch sazenicích, které jsou starší, které už v srpnu, září jsou natolik vyspělé, že se indukují v rostlině... celý příspěvek >
Choroby? Nebo jen počasí?, 30.5.2019
Na malování je dobrý nějaký váleček s řídkou kresbou. Podle mě rychlejší a lepší než vlnky puntíky (generace 60+).
Chore jahody, 29.5.2019
Teldor má OL tři dny, lze ho použít jednou. Osobně bych se vydal do nejbližší speciálky a hledal mezi přípravky proti plísni šedé (= šedá hniloba) to, co má nejkratší OL. Polyversum nepomůže, to se musí dávat preventivně a pak opakovaně. Roli může... celý příspěvek >
Kniha - ovocné stromy, 29.5.2019
A teď je na trhu nová verze Šrota, aktualizovaná. Pokud jde o celkový přehled, za mě Jan Blažek a kol. Ovocnictví. A ještě Oleg Paulen Rez ovocných drevín. Jak píše pan Ivan, stejně po přečtení všeho teoretického a po kvalitní výsadbě nastupujeme ke... celý příspěvek >
Co způsobuje povadnutí hrášku a kroucení listů?, 28.5.2019
S tímhle rezidua herbicidů nemají na 99% nic společného. Hledejte příčinu v houbových chorobách. Kořeny mohou být relativně v pořádku, stačí, když je napadená část epi či hypokotylu. Udělejte si řez, nejspíše najdete napadená pletiva. Byla to semena... celý příspěvek >
Mastné a černé fleky na listech, 28.5.2019
Nejsou ty fleky spíše lesklé a lepkavé? Vypadá to nejspíše na napadení sviluškou nebo třásněnkou. Obdobně se projevují i mladé pukličky, ale to by na rostlině byly občas i ty staré. Zasychající konce listů bývají příznakem nedostatku draslíku,... celý příspěvek >
Malinik co mu chybi?, 28.5.2019
Maliny jsou na místě nové? Jsou to rostliny, které byly už před tím jinde v zahradě? Nebo tam ještě nikdy maliny nebyly. Jaké je přibližně pH půdy? Kde hospodaříte? Jak vypadaly vloni? - pH a vyvázání vápníku se dá upravit třeba výluhem z čisté... celý příspěvek >
Rajčata choroby, 28.5.2019
Teď je aktuální septorióza nebo alternária. A k tématu je tu vlákno rajčata - plíseň? Tanos bere plíseň a alternárii.
Černé housenky na salátech, 28.5.2019
Nevím jakou požívá ochranu, nebo jestli je to obecný druh. Ptal jsem se ty larvy už počátkem května, odpověď k doporučené ochraně najdete na webu. Jinak je to hmyz, larvální stádium, tedy likvidovatelné jakýmkoliv insekticidem od konvenčních,... celý příspěvek >
Černé housenky na salátech, 27.5.2019
Nejspíše mandelinka bázlivec vratičový. 6ere vše, tedy i salát.
Rajčata - plíseň?, 27.5.2019
Viděl jsem první příspěvek ze 24.4. 19. Teď je aktuální raná či letní plíseň - septorióza, alternáriová skvrnitost. Určitě to tu někdo psal. K potížím Onfrapal: Zrovna včera jsem fotil, ale nechal jsem foťák na zahradě - je to od sluníčka. Neotužené,... celý příspěvek >
Hlávkový salát - odolnost vůči mrazu, 22.5.2019
Humil v každém případě, na Moravě (Lednice a okolí) sázejí na podzim i Lednický. Lednický není taková jistota, ale je křehčí. Nějakou směs má AEV-VS.
Máte někdo zkušenost s touto odrůdou hráchu?, 14.5.2019
Poseidon je hrách jedlý, tedy prvoplánově na vaření, při sklizni na jídlo je sladký kratší dobu, brzo přezrává. Vedle Oskara bude pozdní. Je to úponkatý hrách, nedělá prakticky listy, ty úponky je nahrazují. U Oskara se cení ranost a chuť zeleného... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika