Příspěvky uživatele - 112.187

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Založení trávníku - roste pouze plevel, 27.5.2019
Třeba WAPku s horkou vodou? Nebo na nějakou chvíli přikrývat fólií a plevel uvařit? Času je teď dost, stejně je lepší zasévat na jaře či na podzim, kdy je dost vláhy, nepraží tolik slunce a teplota je přijatelná na vzejití trávy. Obávám se, že přes... celý příspěvek >
Namrznutí meruňky?, 24.5.2019 Obsahuje fotku
Na jaře se jedné meruňce přihodila taková nepěkný, ošklivá věc: Jedná se o cca 4letou Pinkcot. Krásně vyrašila, zakvetla a začala tvořit jak pěkné plody, tak přírůstky. Po jednom jarním nočním mrazíku (odhadem -1°) zůstaly listy viset dolů,... celý příspěvek >
Hlávkový salát - odolnost vůči mrazu, 20.5.2019
Ty modré (Granulax) samozřejmě ježky nezabíjejí, protože ježci nežerou mrtvé slimáky ani granule - jsou ošetřené repelentem, aby byly nepoživatelné.
Hrách - neroste, okousané listy a kořínky, 17.5.2019
Mám totožnou zkušenost, a můžu potvrdit vaše podezření. Vloni jsem dal nad záhon králičí pletivo a hrášek už konečně ozobávaný nebyl.
Probírka mandloně, 15.5.2019
Mandloň zasazená před rokem je letos obsypaná plody. Provádí se probírka plodů i u mandloní? Uškodí větší násada růstu mladého stromku? Zdá se mi, že to nemá vliv, protože už teď, když jsou plody ještě malé, má docela přírůstky. Odhaduji tedy... celý příspěvek >
Úroda meruněk 2019, 14.5.2019 Obsahuje fotku
Zeptám se - mám 2.5 leté stromky, které mají nasazeno velmi nadprůměrně. Samozřejmě udělám probírku, ale - můžu je nechat normálně zaplodit, s ohledem na to, aby normálně dál nezakrněle rostly a tvořily správně korunu? Jde mi o to, aby to stromky v... celý příspěvek >
Špatné klíčení semen v zahradě - problém půdy, nebo vody?, 13.5.2019
Mrkev se seje mělce. Já jen hřbetem ruky naznačím řádek, do něj vyseju a pak palcem a dlaní zahrnu. A rozhodně ručně, s protrháváním. Udělejte to taky tak, a nebudete mít problém. Je zbytečné řešit strojky, když to můžete udělat spolehlivě...
Mráz - malé plůdky meruněk, 10.5.2019 Obsahuje fotku
Mrazy zatím zrušily jen Pinkcot dole v zahradě, zdá se velmi háklivá i na slabý mráz (takový, který nechal ořešák téměř netknutý). Nahoře v sadu zdá se zvolena vynikající poloha, vše (až na jeden výhon révy) téměř netknuté. Meruňky zůstaly... celý příspěvek >
Akumulace tepla v pařeništi, 9.5.2019
Opravdu se potřebuji dostat na cca těch deset stupňů. No, jara, jako je toto, kdy v dubnu několik dní teplota šplhá max. k 10°, noční je pár stupňů nad 0° a je zataženo nebo prší, nejsou výjimečná. V takovém případě je logicky nemožné pařeništěm... celý příspěvek >
Akumulace tepla v pařeništi, 7.5.2019
Samozřejmě, že to je možné. Je to princip tzv. Trombeho stěny, která se používá pro ohřev nízkoenergetických budov. Možná jen aby se to kvůli černé příliš nepřehřálo... pak by ale šlo nainstalovat automatické otevírání (píst, který se prodává k... celý příspěvek >
Slimáci, 6.5.2019
Používám přípravek Granulax. Je levnější než Ferramol, účinek vidíte hned, mrtvolky taky sbírat nemusíte, boť se během slunečného dne vysuší na malé kousky, které není potřeba nijak řešit. Ekologický je taktéž - v půdě se rozkládá na neškodné látky.
Chci koupit stromky v perfektním stavu, 3.5.2019
Po několikaletých zkušenostech s nákupem a výsadbou stromků jsem už zoufalý, takže poprosím o nasměrování. Pokaždé se mi stalo, že při koupi stromků u prodejců se našly nějaké stromky, které se buď neujaly vůbec, nebo rok/dva živořily, a nakonec... celý příspěvek >
Roubování, 3.5.2019
Video s tímto roubováním tu už kdysi bylo. Ano, je to vyvrtané vrtačkou. Ono se to ujme a snad i bude chvíli přežívat, ale kosterní větve z toho (níž než stávající) samozřejmě nenarostou. Leda že by se odstranil celý vršek stromu a ponechal jen kmen,... celý příspěvek >
Klíčení jablka ze semene, 2.5.2019
Ve školkách se pěstují podnože a na ty se VŽDY roubuje/očkuje TOTOŽNÝ genetický materiál dané odrůdy. Takový, který se šíří z jediného zdroje (i když získáváný ze stromů, které jím byly dříve naroubovány). Tyto odrůdy se získávájí u šlechtitelů,... celý příspěvek >
Topfirst poskozeni mrazem?, 29.4.2019
Já měl letos podobnou zkušenost s čačanskou lepoticou, se zelenou ringlí i noname švestkou. Vloni bohatě rodily, letos málo květů a ještě dost ošklivé a poškozené.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika