Příspěvky uživatele - 212.49

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jakou odrůdu nasadit na pálení slivovice?, 15.9.2020
100 litrů bečku dávají 20 a více leté stromy. První úrody nad 10kg bývají tak po 8 letech od výsadby, podle odrůdy. To taky za předpokladu, že ty plody v dnešní době udržíte chemií - pilatky, obaleči, monilioza. Na pálení se doporučuje Durancie, ale... celý příspěvek >
A co vaše švestky 2020, 10.9.2020
No aby to zas nevyznívalo tak negativně, tak je možná tím, že mám asi vysoké požadavky na chuť a sladkost, u peckovin tedy s málo plody a velké přírustky dřeva, ale letos opravdu je to mizérie největší úplně se vším. Na to kalamita červů a to prý že... celý příspěvek >
A co vaše švestky 2020, 9.9.2020 Obsahuje fotku
Právě zraje Durancie, pominu-li že nejméně 50% je červivých, denodenně hnijí, a z posledních dešťů některé plody rozpraskaly, tak ty nadějné místo nabírání cukru a měknutí dělají na slunci to co je na fotce - scvrkávání a měknutí u stopky, plody jsou... celý příspěvek >
A co vaše švestky 2020, 6.9.2020
Proč ty švestky tak hnijí? Zrovna zraje valjevka a durancie a už 3 týden před dozráním každý den musím stromy detailně obejít každý plod a tyčkou vydloubávám shnilotiny. Když pár dní vynechám, objeví se přesně ty spečence. Původní hniloba je z... celý příspěvek >
Je tohleto Redhaven? Začínám pochybovat, 13.8.2020
Uveďte lokalitu. U mě letos na severovýchodě Redhaven z trvalého přemokření a zimy je špatně dozrálý, chuť je podprůměrná až špatná, od pecky nejde, tak jak popisujete, je to propadák roku, ale jinak je to výborná broskev - když je sucho nebo vody... celý příspěvek >
Moniliová hniloba, 11.8.2020
Jo a ty všechna opatření vám obskakuje aktivní důchodce. A pak ještě jste zapoměl na hnilobu z trvalých dešťů nebo neustálé 100% vlhkosti a popraskání hlavně u meruněk, taky z neustálé vody je strupovitost která zastaví dozrávání. U mě největší... celý příspěvek >
Meruňka má malé povadlé listy, 23.7.2020
Mám to zdání že ty mrtvice jsou v naprosté převaze u myrobalánových podnoží. Na jaké byla ta meruňka podnoži? Podle vzhledu plevele je možný problém v půdě. Vyčerpaná neuvolňující živiny, nevzdušná. Takže přihnojovat a udržovat bezplevelný nakypřený... celý příspěvek >
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 14.7.2020
Ještě dodatek - panu Petrovi uzrála VP, a Bergeronka by měla následovat za dalších 8dní podle tabulek, bude tak? MH
Velkopavlovická = dokonalost meruňkové chuti, 14.7.2020
Zrají podle popisů stejně, vloni jsem kupoval VP i Maďarky pomíchané, byly zralé obě. Je tu ovšem ještě klon Hungarian best a ta má zrát několik dní po VP. A ani s Velkopavlovickou to není tak jednoduché, protože existuje mnoho klonů, nejranější... celý příspěvek >
Velkopavlovická, 8.7.2020
Bude to asi dáno taky urychlením mikroklimatem zahrady, okolím budov a nejvíc půdním suchem? Na severu moravy 250m bývají normálně první měkké plody Velkopavlovické nakonci července s cca 2-3 týdenním zpožděním oproti JM. Letos chladné jaro i... celý příspěvek >
Velkopavlovická, 7.7.2020
A v jaké lokalitě ji máte? VP je zatím tvrdá jako kámen. Pán ze slovenska bude jistě od dunaje, tam bych i věřil, že za týden bude zralá. MH
Velkopavlovická, 6.7.2020
Meruňky krásné. VP to nebude, teď zrají Leskory. MH
Leskora, 29.6.2020 Obsahuje fotku
Neutíkejte, to nejsou to štíři.  Na fotce jsou plody měknoucí Leskory, do kterých napadlo za 5+6 měsíc 351mm srážek , převážná část lijáků posledních 14 dní. Jak je vidět Leskora za to nemůže, byť je na praskání u stopky velmi citlivá. Po třešní... celý příspěvek >
Pricia, 29.6.2020
Ještě se tu na forech objevuje Mayacot, která zraje údajně ještě o 3 dny dříve než Tsunami nebo Pricia. Jak je na tom chuťově Mayacot, má cenu sadit, když už jsem zasadil Tsunami? Druhá věc je pravost odrůd, a právě Priciu nabízí jen Spomyšl, bude... celý příspěvek >
Leskora, 28.6.2020
V půlce června uzraje tak v meruňkářských oblastech. Tady severovýchod 250m za letošního léta na blátě dokázaly veškeré plody Leskory rozpraskat a shnít. Teda těch 30 plodů co zbylo po mrazivém jaru mělo být aspoň na ochutnávku, už vybarvují, chybí... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika