Příspěvky uživatele - 235.1

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jadroviny 2019, 28.9.2019
Tia Vaše jablká sú všetky až gýčovito červené (myslené samozrejme v dobrom ).
Freiherr von Halberg, 21.9.2019
Pehovitosť u Topazu môžem potvrdiť aj ja (Trnava), nie však pri všetkých plodoch. Vápnikom som nestriekal.
Jadroviny 2019, 21.9.2019 Obsahuje fotku
Aktuálny stav v Trnave. Chladné rána a slnečné dni by mohli vyfarbeniu ešte pomôcť.
Toptaste, 18.9.2019
Toptaste ma aj tento rok presvedčil o svojich kvalitách. Kým iné odrody boli dosť napadnuté monílou, Toptaste skoro vôbec. Hnillé plody by sa dali spočítať na prstoch jednej ruky. Boli síce menšie a bolo ich aj menej ako zvyčajne, no chuťovo vôbec... celý příspěvek >
Lotos, 17.9.2019
Dnes som Lotos náhodou videl v ponuke jedného slovenského pestovateľa, dokonca na MM106-ke. Ak by som mal ešte miesto, veľmi by som zvažoval kúpu tejto odrody.
Slivoň Diabola, 17.9.2019
To by zaujímalo aj mňa. Mám ju prvým rokom navrúbľovanú na viacerých stromoch, tak či to nebol náhodou krok vedľa.
Ide to aj (ne)chemicky, 2.9.2019 Obsahuje fotku
Dlhšiu dobu som nepridal žiadnu fotku aktuálneho stavu vo vinohrade. Tento príspevok by som chcel rozdeliť na časť "čo ma trápi" a "čo ma teší". Začnem asi tým horším. Nedávne intenzívne dažde s následným teplým a sparným počasím mali za následok... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 29.8.2019
Úplne bez ochrany by som hrozno nedopestoval. A asi ani s dvomi ošetreniami, hoc aj systémovými prípravkami, nie. Ešte niekoľko rokov dozadu som ošetroval "tvrdou" chémiou. Pestoval som síce iné odrody ako teraz, no odrodu, ktorú som tu pomenoval ako... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, svilušky, květopas, mery, pilatky, obaleči... na jádrovinách 2019, 27.8.2019
Tento rok sa obaľovač nepodaril. Buď som zle načasoval 2. generáciu alebo bola nejaká kvázi 3. generácia.
Boscova - kráľovná hrušiek. Naozaj?, 20.8.2019 Obsahuje fotku
Po minuloročnej nadúrode bude tento rok síce len zopár hrušiek, no naozaj kráľovských.
Ide to aj (ne)chemicky, 20.8.2019 Obsahuje fotku
Moldova sa začína pomaly vyfarbovať, no oproti minulému roku má asi 3-týždňové oneskorenie. Veľkú radosť mi však robí Rizamat. Konečne po dvoch nevydarených úrodách to vyzerá nádejne. Strapce sú primerane veľké, vyrovnané. Bobule mali v minulosti... celý příspěvek >
Topend, 19.8.2019 Obsahuje fotku
Topend patrí medzi tie odrody, ktoré sa skoro vyfarbia, no ešte im trvá dlho, kým dozrú. Veľkostne sú tak akurát, uvidím či aj chuťovo budú vyhovovať.
Prokletá monilie, 16.8.2019
Je to smutné. Ja som včera našiel prvý hnilý plod na Tophite, ktorý ma do dozretia hádam ešte 2 mesiace. Minulý rok monilia na ňom skosila 90% plodov. Oberal som doslova celé strapce hnilých sliviek. Viac ma však trápi, že tento rok sa monilia... celý příspěvek >
Ide to aj (ne)chemicky, 14.8.2019 Obsahuje fotku
Zopár fotiek z dnešnej oberačky. Pomaly dozrieva aj no name odroda, refraktomer ukázal 12°NM. Nie je to veľa, no vzhľadom na nízke zastúpenie kyselín je jedlá a chutná. Hromadenie cukrov nie je príliš silnou stránkou tejto odrody. Naopak Nero, ten je... celý příspěvek >
Co vaše réva 2019?, 14.8.2019
Túto sezónu z hľadiska chorôb nehodnotím práve pozitívne, no nie je to ani úplna katastrofa. Veľa závisí od konkrétnej lokality, pergola medzi domami sa s chorobami vysporiadala veľmi dobre, vinohrad na otvorenom priestranstve v záhrade je na tom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika