Příspěvky uživatele - 84.3

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Co vaše réva 2019?, 5.8.2019 Obsahuje fotku
Při kontrole vinné révy se mi zdá, že bobule mají ještě do zralosti daleko. Ale na několika výhoncích révy kousek nad hrozny to vypadá, že letos réva ještě neřekla své poslední slovo. Je to běžné?
Krušpánek, 2.8.2019
Děkuji všem za promptní odpověď. Krušpánek je již ostříhán (podložen igelitem) odklizen a hned jej stříkneme (k dispozici mám Karate - už jsem myslel, že jej letos nepoužiju)
Krušpánek, 2.8.2019 Obsahuje fotku
Toto vlákno je sice vyvětralé... ale choroby a škůdci na krušpánku ne :-). Dotaz: Na našem krušpánku (a podobně na sousedových z obou stran)  se vyskytují housenky a krušpánek valem schne od listů - patrně vysátá šťáva, narušená pletiva atd.... celý příspěvek >
Velkopavlovická, 31.7.2019
VP letos v minulém týdnu (430 mnm) sklizena, chuťově klasika; kromě toho co snědly děti, něco přes 3 přepravky; (mívala i skoro 2x tolik) nahnilých-moniliozních poměrně málo (strom cca 15 let, nestříkáno ničím) Hned Vedle Goldrich 4 rokem, termín... celý příspěvek >
Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 29.7.2019
Měl jsem na mysli to, co spadá do kategorie "náletové dřeviny". Ať již se zeptáte hajného, nebo ne (a uvidí Vás se sazeničkami stromků jít z lesa), nebude mít nic proti tomu, že jste na pokraji lesa, či dokonce tam, kde začíná louka vyryli... celý příspěvek >
Jak levně zvelebit velikou a nudnou zahradu, 29.7.2019
Dosáhnout současně na všechny tři vrcholy trojúhelníka (Dobře-Levně-Rychle) nejde. Nepovažuji se za povolaného radit, snad jen inspirovat. Já osobně považuji za nejhorší omezující podmínky hryzce, mrazové kotliny a trvalý stín - cokoliv z toho... celý příspěvek >
Dubova terasa - uchyceni, 25.7.2019
Každé optimum je vlastně kompromis. Ideální řešení asi opravdu není. Na konto tohoto problému si dovolím ocitovat z návodů pro truhláře (i když vím, že spodní drážkování patrně dodělávat nebudete: "Čím je palubka užší, tím je náročnější její... celý příspěvek >
Dubova terasa - uchyceni, 25.7.2019
Kroucení či prohýbání se - pokud to jde - dá bránit náhradou prken tzv. spárovkou. Na terase to ale asi není účelné a i vyšší cena či pracnost (při zhotovení spárovky vlastními silami) není opodstatněná. Napadlo mě, jestli prohýbání vždy okraji... celý příspěvek >
Citrónové zimní, 11.7.2019
Děkuji, trochu bych si Vás dovolil opravit, "zdatného súpera" jsem vybral Admirálu :-) Letos budu mít patrně alespoň tucet plodů (již dříve naroubovaného) Zvonkového, tam myslím také bude skladovatelnost dobrá(vloni jsme nečekali a poslední... celý příspěvek >
Citrónové zimní, 11.7.2019 Obsahuje fotku
S odstupem času, když jsem si už zvyknul na to, že jde skutečně o Citrónové zimní, zašel jsem do venkovního sklípku (skladovací podmínky jsou tam ideální jen zhruba od půlky října do konce března - teď už je tam kolem 14 stupňů), kde jsou uskladněné... celý příspěvek >
Trvalky pro včely, čmeláky, 8.7.2019
Na dvoře máme velký levandulový záhon (2x15 m) a tak mohu pozorovat. Včera téměř celé odpoledně až do večera - pokud, jsem prošel kolem nebo si sednul na lavičku, jsem viděl pilnou spolipráci včel (do 100 m odsud jsou úly) zhruba polovinu čmeláků a... celý příspěvek >
Glyfosfát karcinogenní?, 3.7.2019
To je při převládající technologii skutečný problém. Ostatně oba problémy? problém pýru a problém velkých plochy  existovaly ještě před problémem glyfosátu :-¨)
Glyfosfát karcinogenní?, 3.7.2019
Zajímavá informace. Ještě zajímavější by byla informace, zda připustí naši sousedé import a následný prodej zemědělské produkce ze zemí (USA příkladně), kde si z glyfosátu vrásky nedělají.    Jistěže, pokud se prokazuje, že existují nové... celý příspěvek >
Co opyluje kiwi?, 12.6.2019
Díky za popis, dohledal jsem si ještě nějaké obrázky a podle vzhledu mám též asi Kultivar Assai. Uvidíme, jaké budou květy.
Papriky (chilli) - pěstovaní ve fóliovníku, extrémní teploty, 29.5.2019 Obsahuje fotku
Jednou jsem to zkusil řešit ve fóliovníku tak (viz neumělý obrázek), že jsem z odpadního potrubí (takové to oranžové, průměr 125 mm tuším -  3 kolena a odřezky) vyrobil vstupní kanál podhrabal jsem stěnu foliovniku a zahrabal do země - tehdy to... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika