Příspěvky uživatele - 91.93

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 6.3.2021 Obsahuje fotku
U mě uhodil den "D" nebo spíše noc "N". A tak jsem postavil pomocí zemních vrutů ochrannou konstrukci, která by měla noční mrazík utlumit nebo zeslabit. Parafínovou svíci nemám. Do stanu jsem proto natáhl kabel a mám tam 50 litrovou nádobu na vodu. O... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 28.2.2021 Obsahuje fotku
Já osobně očekávám od diskuse, že budu mít na konci o něco jiný názor než na začátku. A to názor správnější. Ten zdánlivý konflikt je k tomu nutný. U nás už je po západu Slunce (silně meruňkový obzor), ale byl jsem si ještě ověřit, že ani jeden květ... celý příspěvek >
Ochrana květů meruňky netkanou textilií, 27.2.2021 Obsahuje fotku
Pan Walter je velmi dobrý experimentátor. Když i on má s ochranou kvetoucích meruněk špatné zkušenosti, nedivím se, že ty moje jsou velmi špatné. Zkoušel jsem to vícekrát a různými způsoby. Nikdy se mi to nepovedlo a vždycky jsem výrazně poškodil... celý příspěvek >
Bulharská rajčata 2018, 13.2.2021
Milane, na webu je bezpočet prodejců s bulharskými rajčaty. Stačí si nastavit vhodný jazyk překladače a prohlédnout si je. Trh se bohužel mírně globalizuje. Staré odrůdy jsou postupně překonávány mezinárodním sortimentem. Zadej slova "domati" a... celý příspěvek >
Má tu někdo letité zkušenosti s Granny Smith?, 25.1.2021
Na Vysočině jsem si na jablka Granny Smith netroufl. Pěstoval jsem je v o něco teplejší oblasti v 210m s mírně alkalickou půdou na M9. Ale ani tam se nedala sklízet tak, jako ostatní jablka. Dříve než by po sklizni dozrála, začala by... celý příspěvek >
Papriky 2021, 18.1.2021
V letošním roce zimuji jen několik ostříhaných papriček z balkónu bez nutnosti chemické ochrany. Ve dvou květináčích. V loňském roce jsem je musel chemicky ošetřit, protože byly na zahradě. Smysl vidím v tom, že už začínají i bez svícení kvést a... celý příspěvek >
Papriky 2021, 17.1.2021
Milane, papriky přenesené před mrazy do interiéru jsou vždycky z venku infikované mnoha parazity (svilušky, mšice, molice, smutnice, kněžice...). Kdyby se mohly nechat přemrznout, paraziti by se potlačili. Jenže žádná paprika nevydrží mráz. Takže na... celý příspěvek >
Papriky 2021, 17.1.2021 Obsahuje fotku
Já jsem v prosinci vysil několik čerstvých semínek chilli papriček do perlitu. Už jsou přesazené v substrátu a docela rostou. V mrazivých dnech je více světla a rostlinkám to dělá dobře.
Kotvičník, 2.1.2021
Na kotvičník si většinou všichni vzpomenou až když zmrzne. Jeho vliv na tvorbu testosteronu je významný a prokazatelný (síla, svaly, spalování tuku a cholesterolu, libido, potence apod.). V zemích, kde kotvičník masově roste jako plevel, by ho však... celý příspěvek >
ULA, 2.1.2021
Na Vysočině mi ve 480m. obvykle plodí Bergeron, Veharda, Leala a Leskora. V r. 2020 mi v 520m. dokonce zaplodil i Goldrich, Leala a Leskora a u sousedů Pinkcot. Chce to však chráněné stanoviště poblíž domu nebo zdi. Ze všech meruněk, které mám, mi... celý příspěvek >
Pěstování ozimé zeleniny, 2.1.2021 Obsahuje fotku
Z venku pěstovaných mi jde dobře salát a česnek. Samovolně mi vyrůstá kořeninový fenykl a všudypřítomný plevel šťovík. Pažitka je nějaká zmrzlá. Musel jsem ji v truhlíku přenést do nevytápěného interiéru. Několik česneků pěstuji i hydroponicky na... celý příspěvek >
Ako naštepiť na starý vinič nové štepy, prosím o radu, 5.12.2020
Přečtěte si vlákno Preočkovanie starého vinohradu. Tam je podrobně vysvětleno několik možností.
Co na co roubovat, 22.11.2020
Broskev na podnož jabloně určitě nezkoušejte. Broskvoně chytají na broskvoň, meruňku, mandloň, broskvomandloň a mnohé slivoně. Švestkové odkopky však nepoužívejte. Bývají často zavirované šarkou.
J. H. Hale, 29.8.2020 Obsahuje fotku
I v Bulharsku už zraje J. H. Hale, přestože raní teploty klesají až někde k 15 st. Typický plod Hale je trošku kropenatý a kolem pecky je více červený. Ale na přetížených stromcích nebo u napíchnutého ovoce je rychlejší dozrávání části plodů zcela... celý příspěvek >
Sissy, 26.8.2020 Obsahuje fotku
Dneska jsem ochutnával Sissi i Williamsovu a Sissi byla lepší. Byla ošetřena jen jednou proti červům koncem května a v březnu zbytkem fungicidu od meruněk. Nevím, zda se jí bude stejně dařit i v chladnějších oblastech, ale u mě  (SZ Bulharsko)... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika