Příspěvky uživatele - 92.238

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prasklá kůra jabloní, 24.3.2020
Ty na obrázku ničím. Praskliny jsou zahojené.
Řez ovocných stromů, 2.3.2020
Nevím, jestli hluboký řez v době květu stromům peckovin ubližuje, názory jsou kontroverzní a sám strom nám to neřekne. Nicméně získal jsem následující zkušenost. Jediný termíhn, kdy se mi daří přeroubovat vzrostlé peckoviny roubováním za kůru, je asi... celý příspěvek >
Na ochranu malých stromků je vhodné drůbeží pletiv, 24.2.2020
Dělám to zhruba tak, že vystřihnu čtverec z králičího pletiva a 3x delší pruh stočím do tvaru válce. Čtverec tak tvoří dno, válec pak stěnu klece. Vrch se buď přikryje dalším pletivem, nebo se horní část válce zmačká kolem kmínku.
Vrúbľovanie - marhule, 10.2.2020
Rozštěp ujímá dobře, ale poranění podnože je o dost větší než u kopulace. Proto bych ho použil jen tam, kde není dost silný jednoletý výhon na podnoži a musíme roubovat do starého dřeva (mně se rozštěp ujímá líp než kozí nožka). Jinak stačí... celý příspěvek >
Ringlota - čo je to za problém?, 10.2.2020
Já bych střelil od pasu stejně, jako paní Lída. Nemocný terminál bych odstřihl.  Kotlovité koruny bych se nebál. Stromek rychle vytvoří terminál nový. Samozřejmě to nezaručí, že se totéž postižení neobjeví na stromku jinde. 
Kordie vs. Těchlovan, 6.2.2020
Těžko říci. Já mám obě na jednom stromku a Kordia toho Těchlovana zřetelně přerůstá. Na coltu je zase růst o trochu slabší. Velký rozdíl asi nebude.
Zmladenie starej slivky, 4.2.2020
Barvu do fialova má,  v půli července (u mě spíš po ní) zraje a od pecky je dobře odlučitelná Čačanská raná. Podle popisu plodu se ale přesně odrůda švestky určit nedá.
Nádrž na vodu - zelený povlak na stěnách, 3.2.2020
Natíral jsem nějakou vodouředitelnou. Asi akrylát.  Rád vás přivítám na inventuře svých osmi IBC kontejnerů.
Degustace Holovousy 9.1.2020, 3.2.2020
Co se Angoldu týče, já mu naopak odpouštím i tu chuť - která mimochodem v tuto dobu (když se Rubíny a Rubinoly dostávají za zenit) není až tak špatná. Jinak je to největší držák snad ze všech odrůd a do mých podmínek dosud nepřekonaná jednička... celý příspěvek >
Degustace Holovousy 9.1.2020, 3.2.2020
Angold zabodoval v kategoriích slupka, konzistence, kyselost. Ale stačilo to.
Získaní odkopku z koruny, 28.1.2020
Téměř každou dřevinu lze teoreticky zakořenit. Ale není to snadné a musí se to umět. V případě zadavatele a Švestky domácí to nemá smysl. Jestli jsou v okolí slivoně napadené PPV, je přenos viru otázkou času. Pravda, 5 let je krátká doba, stromek je... celý příspěvek >
Zmladenie starej slivky, 28.1.2020
Jestli zadavatel potvrdí, že plody jsou velké, kulaté růžovofialové se žlutou dužinou a nakyslou slupkou, tak jste trefil bingo. U nás sice dozrávají až koncem července, ale to nemusí být směrodatné.
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
Samozřejmě, že ani já nekonzervuji pasterizaci. O 3-4 příspěvky výše, jsem psal: Kdybyste zelenou hmotu - fazolky, hrášek, kapustu - zavařoval na 62 stupňů, tak se vám kompletně zkazí... Tím jsem reagoval na slova p. Lysenka, : Kdyby ubiquitní... celý příspěvek >
Bokashi druhé kolo, 27.1.2020
Je to tak jak píšete. Dřevěný popel je v podstatě minerální hnojivo s obsahem vápníku, draslíku, u spálených kostí i fosforu a taky nějakých mikroprvků. Taky uhlíku ve formě uhličitanu draselného, ale uhlík rostliny z půdy neberou. Všechno jsou to... celý příspěvek >
Generátor kouře, 27.1.2020
Mám taky dymbox s vývodnou trubkou dole. Nemám v udírně spirálu, tak dymbox používám jen v létě, když je venku kolem 20 st. Uzení štěpkou dodanou k dymboxu bylo bez problémů. Když jsem dokoupil pytel tuzemské udící štěpky, už to není ono. Ne, že by... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika