Příspěvky uživatele - 130.82

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Šumadinka - visen chut porovnani s Morelou, 17.5.2018
Loni (tj. rok 2017 a to u mne dost vše zjara pomrzlo) jsem měl poprvé několik sporadických plodů právě z Šumadinky. Těžko proto ihned objektivně soudit.  Chuťově to je takové té hodně aromatické višňové griotce více vzdálené, spíše cítím... celý příspěvek >
Zahradnictví zoja, 19.4.2018
Tak nějak časově historicky najednou se objevil tento prodejce a k tomu hned vedle další prodejce "Na Zázvorce" a společné jim je právě ono Semilsko(!) a nabídka nových(!) odrůd od všeličeho. Proto jsem si toho také všiml, někdy rád něco nového... celý příspěvek >
Muchovník, 19.4.2018
Muchovníků je hodně odrůd a další velký problém je tu odrůdu vůbec získat a nebýt podveden semenáčem, který často je zcela nechutný nebo i když poživatelný jakž takž je tak má jako koncovku pachuť po myšině. Potřeba dát pozor, být informován, že... celý příspěvek >
Kanadská borůvka neplodí, 18.4.2018
Když jsme s kanadskými borůvkami asi před 35 lety začinali tak jsme těch odrůd měli tuším že 6 nebo 7 a výsledek byl podobný, sem tam jsme si zvědavě zobli a z některých keřů (odrůd) vůbec nic. Zoufale nic. Mávnutí kouzelného proutku: je nutno... celý příspěvek >
Muchovník - usychání, 18.4.2018
Dovolím si upozornit že muchovník rád zasychá i z jiných důvodů než je nevhodné jeho zasazení. Lze dohledat v diskuzích a já potvrzuji, mám přitom vícero na zkoušku odrůd, ale je to u mne pořád stejné: radostný nástup jara, počátek léta a nějaká... celý příspěvek >
Ostružina Reuben, 18.4.2018
... zatím velké zklamání, protože letos opět tj. od zasazení a už asi po čtvrté opakovaně přes zimu loňské výhony všechny vymrzly, to na rozdíl od dalších asi 4 druhů ostružin co mám a kde už vyráží touto dobou lístky. No a ty letošní výhony co... celý příspěvek >
Žluté dřínky, 25.9.2016
Matně vzpomínám (Podkrkonoší a asi 430 mnm a nehostinné podmínky včetně červené jílovačky) že asi před 30 lety mně na zvědavý dopis (reakce na článek o tehdy obecně už neznámém dřínu a ze Zahrádkáře?) právě odněkud z Moravy pán, který se prý dříny... celý příspěvek >
Černoplodé maliny, 25.9.2016
Asi po 5 letech s prvním pokusem a s jen 1 ks jsem důvodně loni (v příležitostné slevě) dokoupil dalších několik málo ks černé maliny Bristol (Black Jewel).  Odrůdu hodnotím jako příjemné překvapení. I když trnité tak vzpřímené pruty. Jak... celý příspěvek >
Sloupovitý ostružiník Navaho, 24.9.2016
Podkrkonoší, červená jílovačka a mrazová kotlinka, asi 430 mnm (ostružiny jsou choulostivější než maliny) a Navaho byl před několika málo lety vůbec mým prvním pokusem s ostružinami. Praktickým plusem je ta vzpřímenost se silnými pruty, které... celý příspěvek >
Plísen na muchovníku, 24.9.2016
... ale to je už stejně obvykle pozdě, myslím celkový stav keře a ve prospěch slušnější úrody příštího roku. Na problém s tím padlím jsem narazil v dotazech i na dalších webech: ono se to totiž velmi nerado píše a zvláště ne u komerčních popisků... celý příspěvek >
Hnůj pod rakytník?, 24.9.2016
Asi bych byl velmi s hnojem opatrný: rakytník je "cosi" na způsob hráchu tj. s dusíkatými ehm symbiotickými bakteriemi na kořenech. A proto případné přehnojení dusíkem, a stane se to snadno, je silně kontraproduktivní! Vím to z vlastní... celý příspěvek >
Jablko Red Devil, 22.9.2016
Podkrkonoší a také asi 430 mnm, jílovačka a mrazová kotlinka: stromek jsem pořídil ze zvědavosti za běžný peníz po objevení v ČR (Na Zázvorce u Tatobit) a se stejnou visačkou původu jako dotraz. Na místní nepříznivé poměry se stromek ukázal jako... celý příspěvek >
Aprimira, 18.9.2016
To, že existují a jsou dostupné zajímavé další rostlinky, tak je věc přece jedna. A je to pravda. Ale tady je a za druhé téma o Aprimira a ta je také zajímavá! A to velmi. A je to také pravda. Mimo logiku věci je tebou velmi podivně podsouvané... celý příspěvek >
Aprimira, 18.9.2016
Z toho Podkrkonoší jen doplňuji, že tobě v seznamu zcela určitě chybí: Indiánská borůvka a matoucně nabízená někdy i jen jako borůvka = muchovník, někdy uváděný i jako tzv. rozinkový strom ... a právě s těmi muchovníky je situace vůbec hodně... celý příspěvek >
Aprimira, 17.9.2016
... jen konečná poznámečka a jsem ten anonym z Podkrkonoší a co po delší době oživil zde diskuzi: jak je i z tohoto vlákna také vidět, tak i když by Aprimira tou napůl "meruňkou" přece jen byla tak stejně se nezavděčí. Proč? Protože někteří... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika