Příspěvky uživatele - 224.76

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jabloň (mošt), 15.10.2018
Já moštuji z Grávštýnského - ne proto, že bych si tuto odrůdu kvůli moštování pořídil, ale prostě tu několik desítek let ten strom roste a plodí. Sice nesplňuje některé Vaše požadavky, ale na moštování je to výborná odrůda. Ona kvalita moštu i z... celý příspěvek >
Hanita, Haganta, Katinka, Gabrovská, Wangenheim, 15.10.2018
Katinka - u mě zatím ne tak vysoká sklizeň jak bych si představoval. Hanita - něco podobného jako u Katinky; chuť to vynahrazuje. Haganta - kvalitní, chutné plody, ale rády padají. Gabrovská - tady ani po pár letech jsem se nedočkal... celý příspěvek >
Mohu zasadit Stanley do špatné půdy?, 15.10.2018
Pod těmi 20 cm je "skála" nebo je to jen "jako skála"? V prvním případě to zahrňte a nic nesázejte, ve druhém pak použijte vhodnější nářadí a trpělivost.
Red Prince / Red Jonaprince, 11.10.2018
Pěkné plody! V chuti jedna z nejlepších odrůd, ale nehodí se všude a pro mě moc "pracná" odrůda.
Jakou odrůdu vybrat, 11.10.2018
U mě je Vanda naopak držák, nepadá - ještě o víkendu jsem musel "násilím urvat" poslední plody. Mám ji na slabě rostoucí J-TE-E i na bujně rostoucí A2. Ze stromu se dá jíst prakticky každá současná novější odrůda, ale nebude mít chuť jako v optimální... celý příspěvek >
Určení odrůdy ze starého sadu v Č.Středohoří, 9.10.2018
Ten sad znám - je to u "tankové" louky .
Prořez peckovin - třešně, švestky, atd, 9.10.2018
Řez není povinnost - neznamená to, že když je jaro tak se MUSÍ řezat. Mimochodem, kdyby na stromku rostlo to, co je tam zavěšeno, tak bych poprosil o pár roubů .
Sklizeň jádrovin 2018, 9.10.2018
Je to Ribstonské. Podobně vypadá i vyzrálé Vilémovo.
Podnoz A2, 25.9.2018
Na podnoži A2 mám vícero odrůd. 1 m od sebe mám Vandu na J-TE-E a na A2. Na A2 plody vybarvují a dozrávají později - zatímco na J-TE-E jsou už deset dní sklizeny, na A2 jsou stále ještě na stromku. Topaz jsem také zrušil na M9 (stejné problémy jako u... celý příspěvek >
Hrušeň Milka a Petra, 24.9.2018
"Zatiaľ márne hľadám odrodu ktorá by v dobrom konzumnom stave vydržala aspoň do toho marca". Možná by to dala Koporečka.
Durancie, 24.9.2018
Teď jsem četl na stránkách jednoho prodejce stromků popis plodů Durancie: "Dužnina sladká, s jemným mandlovým nádechem..."
Odrody 2018, 20.9.2018
V prvních, řekněme, 5 letech byl keř samozřejmě menší, dále "udržován" na délku konstrukce. Nezalévám, na jaře dávám menší dávku Cereritu. Vliv zatížení na chuť hroznů je naopak výrazný u Diamantu nebo Primu, méně u Olšavy a minimálně pak u Chrupky... celý příspěvek >
Odrody 2018, 20.9.2018
"40 hroznů na hlavě se na chuti neprojevilo" - jak to víte? Měl jste vedle pro srovnání stejnou odrůdu s 5-10 hrozny? Nejde jen o cukr, ale i o aromatické látky..." Odrůda plodí nějakých 12 let a za tu dobu má člověk tu chuť zažitou a může... celý příspěvek >
Oblíbený kvíz, 19.9.2018
Také bych se přikláněl k Bohemii Gold. Co si vzpomínám, u klasické Bohemie jsem míval tvarově i takovéto plody a kolikrát mladý stromek při první sklizni vytvoří dosti veliké plody.
Odrody 2018, 19.9.2018
Mám něco podobného - klasická labruska, chuťově mně vyhovuje, zdravý keř bez jakéhokoliv postřiku, hmyzu nechutná a při jakémkoliv zatížení keře jsou hrozny stejně kvalitní. Letos jsem ponechal na jednom keři 40 hroznů aniž se to na kvalitě hroznů... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika